cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marti565    2

a więc tak województwo podlaskie numer 565 ale troszkę sie przesunąłem do przodu bo jak składali wnioski to trochę ludzi nie było po prostu zobaczyli jak to wolno idzie i poszli do domu. myślę że jak jutro dostane pismo od razu umówię się na podpisanie umowy i będę mógł podać termin

 

p.s oczywiście wniosek też miałem do poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obym sie mylil z kursem ero i dolara ale zobaczycie sami.a cena mleka podskoczyc moze ale w dol raczej..chcialbym by bylo inaczej ale cena mleka to nie zalezy od euro kursu,tak tylko glupio sie tlumaczyly mleczarnie jak ceny opuszczaly-widzicie po cenach w swoich mleczarniach.cena za mleko moze podskoczyc w drugej polowie 2009r.zobaczycie sami.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kó... arimr powinni zlikwidować .dzisiaj dzwoniła do mnie klientka i powiedziała że do 2014musze umowe mieć na dzierżawe na niektóre działki a jak poprawki zawoziłem to wystarczyło nawet że rok jeszcze bede miec to pole.normalna paranoja aż mnie trafia jak pomyśle co jeszcze wymyslą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krwa ziomy.jak malo pracownik wie to i h*jowo idzie weryfikacja.niejeden rolnik wie czasem wiecej niz pracownik ktorego dopiero wyslali z innego regionu i dxialu do obslugi..po tej edycji PROW to w nastepnym roku sami mozemy weryfikowac wnioski hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

dzisiaj sie dowiedzialem ze jak kupuje nowy traktor to nie moge starego sprzedac! wiedzieliscie o tym czy ktos mi taka scieme w agencji palnął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Mati 565, niezłego masz farta. bo ja mam na podlasie numer 310 a moi koeldzy nawet od 290(razem składaliśmy) i u wszystkch narazie cisza, pprawki oczywiscie tez byly.. po jakims tygodniu oddalismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
dzisiaj sie dowiedzialem ze jak kupuje nowy traktor to nie moge starego sprzedac! wiedzieliscie o tym czy ktos mi taka scieme w agencji palnął?

 

to musi być jakaś ściema... jak kupie nowy traktor to po co mi na podwórku dwa dodatkowe złomy? Ja tak samo mam zamiar sprzedać 26 letnią C360 żeby podwórka nie zagracała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

slowo honoru, ze tak mowila i normalnie mnie zatkalo! argumentacja byla mniej wiecej taka, ze dofinansowanie jest na rozwoj i nie mozna zmniejszac liczby maszyn bla bla kupy sie to nie trzymalo. no ja tez musze sprzedac C-360 bo bedzie zbedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
Mati 565, niezłego masz farta. bo ja mam na podlasie numer 310 a moi koeldzy nawet od 290(razem składaliśmy) i u wszystkch narazie cisza, pprawki oczywiscie tez byly.. po jakims tygodniu oddalismy

mój kuzyn był bodajże miedzy 170 a 200 i też nic nie wiem czy dostał jakąś odpowiedz poza poprawkami z kolei ja dziś dostałem pismo zadzwoniłem do arimr i na najbliższy wtorek na rano umówiłem sie na podpisanie umowy o dofinansowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Witam dostałem do poprawki wniosek parę dni do tyłu i mam mały problem ... Każą mi namalować szkic wszystkich budynków czyli (dom, stodoła itp) czy tylko budynków inwentarskich (chlewnie, paszarnie ) ?? bo jestem w kropce ;/ i drugie pytanie to czym to robiliście jakimś programem czy ręcznie wszystko pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

ja robiłem wszystkie budynki od domu poprzez garaże przybudówki własnej roboty silosy na kukurydze bramy wsio i wymiary. Co do robienia tego to brat mi robił to na kompie to tyle ze czytelniej wyszło i ładniej ale widziałem ludzie mieli od ręki narysowane i też poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Dobra dzięki kolego :D jeszcze jedno pytanie podawałeś wymiary zewnętrzne i wewnętrzne ?? bo jak np. naszkicuje np. (korytarz paszowy) to muszę podać długość i szerokość ?? czy tylko wystarczy ze podam wymiary zewnętrzne tak jak np. długość i szerokość obory i główne ścianki ?? to wystarczy ?? Chce to zrobić dobrze i się z nimi już nie użerać ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

jeśli chodzi o budynki typu stodoła garaż to tylko zewnętrzne wymiary nic więcej co do obory to juz więcej tego było. Podawałem wsio od wymiarów okien po korytarz paszowy stanowiska zagrody otwory wentylacyjne kanał gnojowy i to widocznie wystarczyło bo nie musiałem tego poprawiać. A robił mi to brat na kompie programem autocad jeśli sie nie mylę. A i jeszcze jedno jeśli masz krówki nie zapomni tez o izolatce dla chorych zwierząt tak mi w oderze mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie. niezawodnosc jes nasza sila, sila ARiMR jest zawodnosc..niestety tak jest.minelo 12 mscy a poprawki wysylaja jeszcze.przekroczyli terminy??znow.to nie zaskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

rok minął i nic tym d..... nie można zrobić a ty sie spóżnij z czymkolwiek do arimr to zaraz kare albo co dadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

jak rozwiązaliście problem z izolatką?-przecież nikomu nie oplaci się mieć normalnie cały czas puste pomieszczenie.ja akurat nie zaznaczylem,pewnie będzie to następny powód do poprawki.czy też ma być wentylacja itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Jeśli chodujesz bydło to izolatka powinna być. Nie chodzi już o fakt że arimr wymaga takiego pomieszczenia. Wyobraź sobie taką sytuację, że któraś sztuka w stadzie zachorowała na chorobę zakaźną np: białaczkę. Odseparowanie takiej chorej sztuki od stada znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia kolejnych sztuk. Moim zdaniem bardziej opłaca się utrzymywać takie pomieszczenie i nie skożystać z niego, niż nie mieć izolatki i między innymi przez to być zmuszonym do likwidacji całego stada, a takie przypadki w mojej okolicy też miały miejsce.

My izolatkę zrobiliśmy w pomieszczeniu na zbiornik do mleka w starej oborze. Wystarczyło tylko założyć poidła i przygotować wiązania dla krów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jak byłem na szkoleniu,, to mówili, że musi być możliwość izolowania chorych zwierząt. NIe musi to być oddzielne pomieszczenie, tylko np. możliwośc oddzielenia części kojca belami słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

ARiMR nie wyrabia się z tymi wnioskami i nie sadze by brali sobie nowego mola na głowe. Jak zrobiom nabór to task jak w 2007 w listpopadzie. Słyszałem że teraz wnioski mają być składane pocztą a nie tak jak my staliśmy w kolejkach po 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

A czy izolatka musi być w tej samej oborze co zwierze przebywało ?? ja w nowej oborze nie zrobiłem izolatki tylko w starej oborze mam pomieszczenie do tego przystosowane . Może byś tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Z tym POWEM to polecieli ze wszystkimi w bambuko i to stro ja bylem 234 w kolejce na podlasiu i k rwa dzo dzis dnia maszyny podrozaly o oklolo 20% przynajmniej te na ktore ja skladlame wniosek ,czesc juz kupilem ale jeszcze jest spora sumka do wydania, i najgorzej to ta niepewnosc . Popatrzcie na cene mleka i bydla i zboza totalna katastrofa u mnie zboze tydzien temu bylo na ryku owies 20 zlotych metr szok, mleko ekstra klasa bialko 3,4 tluszcz 4,5 i 10 tysiecy litrow miesiecznie i smiech byki 4,6 i to miesne, totalny brech.pozdro


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj