cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czarnyyyy    4

Jak chcesz wiekszy to dopisz i zloz aneks do wniosku. A jak chcesz ten maly to mysle,ze nic nie musisz zmieniac,bo nawet jakbys mial wiecej hektarow to malego i tak dostaniesz. Ale agencej poinformuj o dzierzawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

no to powiem im i moge dostać irona? jeśli tak to dzięki. życie mi uratowałeś. jetem Twoim dłużnikiem jakby co

to pisz postaram się odwdzięczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

jak chcesz wiekszego to musisz zlozyc ten aneks. Ale moze we wniosku np. napisane ciagnik rolniczy o mocy 90-120km i wtedy nic nie trzeba zmieniac jak miesci sie w tych granicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1
a który byłeś i w jakim województwie składałeś??

Jestem z województwa mazowieckiego, a numer mam ponad 1400... Nie weim dokładnie jaki numer bo to brat załatwia...


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

W sumie lepiej pisac w temacie mi sie zdaje,bo napewno wiecej ludzi bedzie mialo watpliwosci i cos dowiedza,lub wypowiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

chciałem zauwazyc, ze ten "mały" ma 96 koni więc nie jest wcale taki mały jak na gospodarstwo 22 ha... docelowo 96 koni na gospodarstwo 36ha to tez nie jest wcale tak malo. Moim zdaniem powinienes darowac sobie te zmiany... a jezeli nie spieszy ci sie to staraj sie wnosic jakies zmiany do wniosku... najlepiej kontaktuj sie z kolesiem co ci wniosek sprawdza. Kazdy przypadek jest indywidualny i ciezko jest powiedziec na forum co trzeba zrobic.

 

we wniosku liczy sie ilosc hektarów, które posiadasz, a nie ile chcialbys miec. bo jezeli mowisz ze kiedys bedzie dzierzawa to to nie jest nic pewnego i nie liczy sie do wniosku. no chyba ze podpiszesz juz tą dzierzawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja mam od taty 25 ha i na moje gospodartwo biore ciagnik 110 km. W sumie 100 km,ale w homologacji ma maxymalna 110 km i liczy sie do agencji ta maxymalna. Jak zadzwonilem i powiedzialem,ze moze bede mial dzierzawe i chce wiekszy ciagnik,to facet powiedzial,ze mam przyjsc jak ja bede mial,a nie jak mysle,bo dla agencji licza sia fakty,a nie zyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

jestem z woj Kuj-Pom. 22.10.dostałam papierki do poprawy nie było tego dużo zaledwie na 4 stronach,błędy błache np.napisałam ciągnik o mocy ok100KM,a powinno być ciągnik rolniczy o mocy.....ogólnie duperele ale czepiają się,gdy stałam w kolejce podsłyszałam rozmowę dwóch rolników jeden z nich już poraz 2 składał poprawki i stwierdził że jak sprawdzajacy znajdzie jakiś błąd to nie sprawdza dalej tego wniosku tylko odsyła do rolnika do poprawki(myślę że jak na kogo się trafi),a propos dzierżawy trzeba okazać się umową-wystarczy taka spisana u wójta,u mnie przez rok wiele się zmieniło bo doszło ponad 20ha ziemi gdy zapytałam prowadzącego moją sprawe co z tym zrobić to sam nie wiedział i podpowiedział aby wszelkie wyliczenia porobić podwójnie na 2007 i 2008 rok,bo niewiadomo jak to może zinterpretować osoba która będzie to sprawdzać czy na dzień składania wniosku czy na dzień dzisiejszy tymbardziej że ubiegałam się o płatności w 2008 roku już na tę nową ziemię.A jakie wy macie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

ten iron jezdzie 50km/h a explorer3 100 tylko 40km/h wszystkie ziemie mam porozrzucane po całej gminie

było by fajnie szybciej dotrzec z jednego pola na drugie. no ale różnica w cenie jest kolosalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Napewno jedzie 50 km/h?? Nawet jesli to i tak malo kiedy bedziesz wykorzystywal ta predkosc. Poza tym ten temat dotyczy PROWu,a nie ciagnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

No i w końcu przyszedł mi wniosek do poprawki. W sumie nie ma w nim jakichś błędów, które byłyby nie do poprawienia, ale trochę pojeździć będzie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
a aco miałeś do poprawki

W sumie są to głupie błędy, które wynikają z niuwagi: źle wpisana powierzchnia, pomyłki w rachunkach itd. ALe jestem w staniewybaczyć kobiecie, która wypełniała mi wniosek, bo wobiła to "na szybko" w nocy. Poza tym brakuje kilku dokumentów. Na początku jak przeczytałem pismo z agencji, to się zagłowę złapałem i miałem sobie dać spokój z tym całym PROW'em ale jak przeczytałem drugi raz powoli i dokładnie to okazało się, że wcale nie jest to takie straszne. Jednym słowem pieniądze z PROW'u są w naszym zasięgu. Jeśli tylko euro i dolar nie zaczną szaleć albo ceny maszyn nie wzrosną to będzie dobrze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIESTETY EURO BĘDZIE GNAĆ DO 4 ZL A DOLAR TEZ DO3.40 GDZIEŚ.TAKIE MOJE ZDANIE.BALON SZTUCZNEGO UMACNIANIA ZLOTOWKI PĘKL I NIESTETY DOSTANIEMY PO d*pie.ZBIEG OKOLICZNOSCI TAKI ZE Z PROW ZBIEGLO SIE.MLEKO TANIE,MASZYNY MAJA KOSMICZNE CENY,CHCA WYKONCZYC NAS ROLNIKOW.TO SPECJALNA ROBOTA Z KURSAMI EURO.KTOS SIE BOGACI NA CZYJEJS BIEDZIE...PRY TEJ CENIE MLEKA NIEBEDZIE JAK SPLACIC KREDYTU NA MASZYNY.KTO TO SLYSZAL ZEBY CENA SKOCZYLA O 30TYS WIECEJ NA CIAGNIKU.AILE OSOB NIEMIESCI SIE W PLANIE FINANSOWYM.. MEKSYK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A ja jestem przekonany,ze wcale euro tak nie bedzie gnac. Nawet ostatnio gadalem z doktorem od ekonomii,to mowil,ze na wiosne euro moze staniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Euro drożeje to przynajmniej export powinien ruszyć a jakoś tego nie widać

i dalej ,,dusimy" się ze wszystkim w kraju.Trudno w tym wszystkim się połapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

rozmawiajmy o postępach ARIMR i o naszych wnioskach, a nie o kursie euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Ciekawe kiedy ktoś podpisze umowy na dofinansowanie, bo jak na razie to tylko dużo zamieszania z poprawkami , które złożyłem prawie 2 miesiące temu i nie ma żadnego odzewu. W takim tempie termin podpisywania umów będzie późniejszy niż w SPO poprzedniej edycji (czekałem TYLKO 1 ROK)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

wczoraj w Gazecie Pomorskiej pisali że ARiMR w kujawsko-pomorskim podpisała 31 umów z rolnikami a w całej Polsce 800 umów.

 

Do mnie dzisiaj diler DF dzwonił i się dopytywał czy oferta jeszcze aktualna. Jak na razie sprzęt który biorę nie podrożał bo za ciągnik K610 w wersji standardowej+obciążniki na przód 700kg kosztuje 187 tys. zł +VAT czyli tyle samo co przed rokiem K110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
NIESTETY EURO BĘDZIE GNAĆ DO 4 ZL A DOLAR TEZ DO3.40 GDZIEŚ.TAKIE MOJE ZDANIE.BALON SZTUCZNEGO UMACNIANIA ZLOTOWKI PĘKL I NIESTETY DOSTANIEMY PO d*pie.ZBIEG OKOLICZNOSCI TAKI ZE Z PROW ZBIEGLO SIE.MLEKO TANIE,MASZYNY MAJA KOSMICZNE CENY,CHCA WYKONCZYC NAS ROLNIKOW.TO SPECJALNA ROBOTA Z KURSAMI EURO.KTOS SIE BOGACI NA CZYJEJS BIEDZIE...PRY TEJ CENIE MLEKA NIEBEDZIE JAK SPLACIC KREDYTU NA MASZYNY.KTO TO SLYSZAL ZEBY CENA SKOCZYLA O 30TYS WIECEJ NA CIAGNIKU.AILE OSOB NIEMIESCI SIE W PLANIE FINANSOWYM.. MEKSYK...

trochę się mylisz jeśli dolar i euro pójdą w górę to jak zauważył kasztelan export powinien się troszkę ruszyć ale to odczujemy najszybciej po nowym roku dlatego że w europie są potężne ilości wyrobów z mleka i trochę czasu minie zanim to zejdzie. Odnośnie podpisywania umów z arimr to już blisko dziś miałem telefon z agencji że wczoraj wysłane zostało pismo do mnie po którego otrzymaniu mam 14 dni na podpisanie umowy więc myślę że do grudnia uda mi sie to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj