cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

explorer    0

serio KAROL ja jestem z WLKP i mam numerek coś 1128 czy coś takiego czyli mam szczęście co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
Witaj kolego, jak mogłeś kupić nh td80 z poszeżonymi błotnikami skoro w td80 nie występują takie poszeżone błotniki, jeśli mowa o tylnych błotnikach, poszeżone mają nowe z serii 5040,5050 itp.

 

jak masz zdjęcia to wstaw na AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Chyba w Arimr się wyrobili z wysłaniem wszystkich wniosków do poprawki. Dzis dostałem swój wniosek do uzupełnienia i poprawek a składałem chyba go już jako jeden z oststnich przed zamknięciem oddziału. Mialem numer coś ok. 2200. Odział mazowiecki.

 

 

Teraz tylko jedna rzecz mi blokuje zaświadczenie od powiatowego lekarza wet (a właściwie jego brak) Nie będzie mi chciał wydać pozytywnego, bo mam jeszcze pare krów mlecznych a nie spełniam wszystkich wymogów do certyfikatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
do nas dopiero wczoraj przyslali dokumenty do poprawki... :)

ktos sie orientuje jaka kwote wyplaci agencja jezeli rok temu we wniosku wpisalismy silosy za 35 tys. netto + przyczepa 48 tys. netto a w chwili obecnej mamy juz kupione silosy po nizszej cenie (30 tys.) natomiast przyczepa poszla w gore?

czy te 5 tys ktore zaoszczedzilismy na silosach zostana "przekazane" na przyczepe, czy jednak ta kasa przepadnie i bedziemy musieli dolozyc z wlasnej kieszeni? dodam ze calkowity koszt inwestycji bedzie praktycznie taki sam jak zapisalismy we wniosku w zeszlym roku...

Musisz  zmienić jak będziesz składał  poprawki we wniosku  ceny  (nowe oferty )   tylko  odrazu dostaniesz papierek do podpisania  że mogą  przdłużyć  termin rozpatrzenia o 3 miechy

 

najlepiej zadzwoń sobie do osoby sprawdzającej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Moze jak ktoś ma tylko produkcje roślinną to nie wymagają tego zaświadczenia.

 

U mnie w napisali m.in brakuje zaświadzczenia wydanego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii o spełnianiu minimalnych standardów higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Exploler miałeś wcześniej to zaświadczenie czy załatwiałeś teraz? Długo trwa wydanie takiego papieru? Jak jest procedura uzyskania twgo zaświadczenia?

 

Z góry dziękuję za info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

jedz do waszego powiatowego lekarza weterynarii a on ci powie co masz zrobić w gospodarstwie... potem przyjedzie i obejrzy, spisze kilka informacji i za jakiś niedługi czas będzie to zaświadczenie. A żeby on mógł wystawić to zaświadczenie to w gospodarstwie muszą być np odpowiednie tabliczki (wstęp wzbroniony), środki do dezynfekcji i ogólne takie pierdołki, Okna czyste w miarę i ogólny porządek. kolo wszystko wytłumaczy co i jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Dziekuję za informację.

 

Fajnie by było , żeby tak latwo poszło , ale ja mam lekarza powiatowego w "stolicy" tam panie doktorowe nic Ci nie powiedzą. Wszystkie prośby na pismie , wniosek , znaczek skarbowy i do kancelarii. Miałem okazje kiedyś załatwiać tam sprawe.

 

Ale nic to jade do nich i zobacze co się da zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

kolego Pawel156 to i tak ci się udało ja napisałem wniosek kumplowi i zawieźliśmy go do ARiMR w stolicy to on wchodził z numerem 3080 a teraz czeka niecierpliwie czy dostanie wniosek do poprawki bo maszyny już po części kupił. Jak masz tylko produkcje roślinną i nie masz wogóle zwierząt to jak mogą od ciebie wymagać zaświadczenia od lekarza weterynari, ty zadzwoń do osoby sprawdzającej i to wyjaśnii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

ja dostałem wniosek do poprawy jakie 3 tygodnie temu poprawiłem i jeszcze były błędy ale ty już a arimr kobieta poprawiła i czekam mówiła że po 11 listopada może cos zaczna podpisywac ale to tez nie na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

czy ktos wie czy w poniedzialek 10.11.2008 agencje będą pracowały? mam poprawki i (tak jak wszyscy pewnie) chcialbym je jak najszybciej zawieźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31
kolego Pawel156 to i tak ci się udało ja napisałem wniosek kumplowi i zawieźliśmy go do ARiMR w stolicy to on wchodził z numerem 3080 a teraz czeka niecierpliwie czy dostanie wniosek do poprawki bo maszyny już po części kupił. Jak masz tylko produkcje roślinną i nie masz wogóle zwierząt to jak mogą od ciebie wymagać zaświadczenia od lekarza weterynari, ty zadzwoń do osoby sprawdzającej i to wyjaśnii.

 

Właśnie o to chodzi , że mam produkcje zwierzęcą w tym krowy mleczne , z których własciwie chcę zrezygnować. Ale są i jest potrzebne zaświadzczenie od lekarza powiatowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

jak składałem wniosek takie zaswiadczenie od ręki otrzymałem koszt 17 zł w urzedzie miejskim. No i oczywiscie atest bo krówki mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

@Cihu

powiem ci szczeze ze watpie...do dzisiaj mieli czas na wysalnie poprawek wiec robili we wszystkie wolne to teraz musza sobie odpoczac...ale to tylko takie moje przemyslenie....ja swoje poprawki wzucilem w koperte i wyslalem poczta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy zapewne wielu z Was czyta gazetkę top agrar. w listopadowym numerze w art. "agencja kontroluje SPO i PROW" jest napisane, że często jest jest tak, że inna jest faktyczna struktura zasiewów, niż ta podana w biznes planie, i że te nieścisłości mogą spowodować konieczność zwrotu dofinansowania. czy nie ma sposobu, żeby to ominąć? przecież przy obecnych cenach płodów rolnych ciężko jest przewidzieć, co będzie się opłacało zasiać już za rok, nie mówiąc już o okresie dłuższym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

oddziały regionalne nie podpisywały umow poniewaz wydano zarzadzenie ze w pierwszym terminie nalezy wszystkim dokonac pierwszego sprawdzenia wniosku. teraz gdy juz wszystkie wnioski zostały odesłane do poprawek pracownicy zaczną czytac owe poprawki i podpisywac umowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Ja dziś byłem w agencji i złożyłem poprawki...

I facet nam powiedział że pod koniec listopada majo podpisać umowe ze mna...


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Ja dziś byłem w agencji i złożyłem poprawki...

I facet nam powiedział że pod koniec listopada majo podpisać umowe ze mna...

 

 

jej ciezko odrazu napisac jakie województwo i jaki numer wniosku? Stary podziel sie z nami tymi informacjami. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

panowie a kiedy jest następny nabór wniosków.

ja składam wniosek na "explorer3 100" i kilka maszyn, ale mam propozycje wydziarżawy nawet 15ha(a nawet więcej) ziemi a mam 22ha ziemi własnej.

chciałbym wziąść tę ziemię ale ten "explorer3 100" będzie wtedy za mały na te ziemie więc chce wziąść "iron 110".

nie wiem czy można zmienić wniosek który już złożyłem i który był poprawiony??????????????????????????????

 

BŁAGAM O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

ale musze dopisać tę dzierżawe i nie wiem czy można dopisać? bo mi nie dadzą tego traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj