cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Pronar82a    179
A przerabiał ktoś temat zmiany we wniosku np. zmiana marki lub mocy ciągnika - podobno mozna wprowadzic takie zmiany aby tylko wnioskowana kwota sie nie zmieniła. Ja wpisałem we wniosku między innymi Zetora Proxime 8440 ale myśle nad zmiana na jakiegoś NH lub CASE w podobnej mocy . Czy to by przeszło?

A tak na marginesie to jaką markę ciągnika (ok. 80 KM) polecacie NH czy CASE czy moze jeszcze coś innego w podobnym przedziale cenowym?

A nie zastanawiałeś się nad Pronarem 5110 (82KM) Podzespoły znanych dobrych marek, cięższy niż NH czyli ma lepszy uciąg itp. A tak wygląda http://www.pronar.pl/ciagniki/___pronar5110__.html


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim wniosku podałem przedział mocy i z tego co wiem nie da się tego(mocy) zmienić.

Jeśli cena będzie wyższa to CAŁĄ nadwyżkę płacimy oczywiście sami.

Zmiana marki ciągnika nie wymaga nawet zmian we wniosku-jeśli ciągnik ma podobne parametry to po prostu

możemy kupić inny model.

Case i New Holland to jest ta sama firma-ciągniki różnią się tylko kolorem maski i nieistotnymi drobiazgami.

To samo dotyczy ciągników Mccormick i Landini -też tylko kolor maski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja miałem złozony wniosek na zetora 6441 a więc 60 koni. Jak dostalem do poprawki to kazali mi podac przedział mocy, wtedy wpisalem 60-95 km, gosciu kazał poprawic jeszce raz ze nie moze byc tata rozbiezność. zawiozlem poprawiony z nową ofertą ,tym razem na nh TD80D (cena identyczna jak we wniosku co do grosza,dzięki czemu nie trzeba bylo przerabiac wniosku) facet to przejzał i jak tata zapytał czy przyznaja nam go to on odp. ze nie powino byc problemów bo wszystkie ciągniki w gospodarstwie mamy powyzej 20 lat. No i wzielem tego nh ze względu na ta promocje...

Na 100% jestem pewien ze na 20 ha według ich norm przypada ok. 55 km. 80km to dopiero [powyzej 35 ha!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

u mnie tez (dokladnie od 5 dni) oba traktory w gospodarstwie maja powyzej 20 lat wiec traktor prawie pewny... byleby nie odrzucili za cos innego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

To ile ten NH TD80 kosztuję w promocji? . Pewnie wyjdzie na to , ze NH Td 80 jest tańszy od Proximy 8441 . Juz teraz nie wiem który wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger
To ile ten NH TD80 kosztuję w promocji? . Pewnie wyjdzie na to , ze NH Td 80 jest tańszy od Proximy 8441 . Juz teraz nie wiem który wybrać.

W promocji 95 tyś brutto, podstawowa wersja, ja zapłaciłem 105tyś z klimą, fotelem grammera i hakami. Tańszego o tej mocy na pewno nie kupisz, tylko nie wiem czy jeszcze ta promocja obowiązyje ale chyba jeszcze trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Koledzy według ustawy z 19 września zmiany marki i modelu maszyny we wnioskum mozna wprowadzic tylko raz do podpisania umowy pózniej już nic nie można zmieniać. Z tego co wiem to każda zmiana maszyny musi być wprowadzona do wniosku (to może też zależeć od tego kto sprawdza) gdyż jeśli ktoś ma złożony wniosek na ZETORA a teraz chce NEW HOLLANDA nawet jeśli to jest taka sama cena i moc to musi wziąć nową oferte od dilera New Hollanda i jesli nie wprowadzi zmian we wniosku w zestawieniu rzeczowo finansowym to po podpisaniu umowy nadal będzie u niego figurował Zetor, wiem że jeśli jest wpisany we wniosku np: zetor proxima o mocy 82 km a po podpisaniu umowy ktoś chce zmienić na zetora fortere o mocy 82 km(moc musi pozostać bez zmiany) to może, tylko firma sprzedająca musi wystawić oświadczenie że zetor proxima jest niedostępny w czasie realizacji danego etapu. Zmiany maszyn najlepiej wprowadzić przy pierwszej poprawce, przypominam że można to zrobić tylko raz. Jeśli chodzi o koszty to można wpisać i droższe maszyny, i tak jesli ktoś wcześniej brał maszyny za 300 tyś.netto to może zmienić nawet do 600 tyś netto ale jego kwota dofinansowania się nie zmieni i dostanie 150 tyś zwrotu licząc dla osoby która ma 50 % dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

jak ja lubie takie wypowiedzi... szybko... zwięźle... zrozumiale... i najwazniejsze, ze wszystko zgodne z prawdą! SZACUN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Koledzy według ustawy z 19 września zmiany marki i modelu maszyny we wnioskum mozna wprowadzic tylko raz do podpisania umowy pózniej już nic nie można zmieniać. Z tego co wiem to każda zmiana maszyny musi być wprowadzona do wniosku (to może też zależeć od tego kto sprawdza) gdyż jeśli ktoś ma złożony wniosek na ZETORA a teraz chce NEW HOLLANDA nawet jeśli to jest taka sama cena i moc to musi wziąć nową oferte od dilera New Hollanda i jesli nie wprowadzi zmian we wniosku w zestawieniu rzeczowo finansowym to po podpisaniu umowy nadal będzie u niego figurował Zetor, wiem że jeśli jest wpisany we wniosku np: zetor proxima o mocy 82 km a po podpisaniu umowy ktoś chce zmienić na zetora fortere o mocy 82 km(moc musi pozostać bez zmiany) to może, tylko firma sprzedająca musi wystawić oświadczenie że zetor proxima jest niedostępny w czasie realizacji danego etapu. Zmiany maszyn najlepiej wprowadzić przy pierwszej poprawce, przypominam że można to zrobić tylko raz. Jeśli chodzi o koszty to można wpisać i droższe maszyny, i tak jesli ktoś wcześniej brał maszyny za 300 tyś.netto to może zmienić nawet do 600 tyś netto ale jego kwota dofinansowania się nie zmieni i dostanie 150 tyś zwrotu licząc dla osoby która ma 50 % dofinansowania.

wszystko ok tylko po co pisać w w zestawieniu finansowo rzeczowym konkretny model ciągnika, lub innej maszyny? wymagany jest tam tylko 1 parametr konkretny i rodzaj maszyny czyli np ciągnik o mocy 90-100 KM, pług 3 skibowy, ładowacz czołowy udźwig 1800-2200kg, i nie mamy wtedy żadnego problemu. ja zmieniłem Deutz na MF i agencja nie miała żadnych zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Sluchajcie teraz to tak na prawdę można zmieniać wszystko jak leci. Myślę sobie nawet, ze te zamieszanie, co niektórym na zdrowie wyszło... tak było np z naszym wnioskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Możę w zestawieniu nie ma obowiązku szczególowego opisywania maszyn, ale już w ofercie taki wymóg jest. W ofercie musi być marka , typ, parametry konkretnej maszyny.

Póki co nie ma problemu, bo raz można zmienić i (jak pisał b0gdan) jest duża dowolność w tym zakresie bez względu w jaki sposób masz ujęte maszyny w zestawieniu rzecz-fin.

Ale spróbuj zrobić kolejną zmianę np. marki , nawet jeśli parametry będą zgadzać się z z tymi z zestawienia np. inny płóg 3 skibowy lub inny ciągnik (nawet o tej samej mocy) i wówczas możesz mieć problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja kupiłem nh TD80D z klimatyzacją, sprężarką, poszeżonymi blotnikami, kogutem i radiem sony na MP3 za równe 100tys brutto.a miał byc zetor 6441(cena ta sama i we wniosku nic nie musialem zmieniać) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

czy zetor forterra 12441(122KM) przejdzie na 32 ha?? Dodam ze wszystkie ciagniki mam starsze niz 20 lat wiec nie wpisywalismy ich w ogole. Czyli jest tak jakbysmy nie mieli zadnego traktora;p czekam na odp.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja na papierze mam 16 ha i chce wsiąść john deera 105 km. W podwórku stoi jeszcze zetor 7211 zTURem który jest młodszy niż 20lat. I po rozmowie z osobom prowadzącą mój wniosek dowiedziałem się że powinno się udać bez większych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Kolego b0gdan akurat w województwie Mazowieckim wymagają żeby w zestawieniu był napisany konkretny model i marka np. pług zagonowy Unia Tur 4x40, wiem to bo kilka wniosków ludziom poprawiałem, a właśnie rok temu podczas składania mieli napisane np. pług zagonowy a teraz trzeba było dopisać tak jak na ofercie. Jeśli chodzi o wiek ciągników to jak ma 15 lat to dla nich już wyeksploatowany(złom).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger
Ja kupiłem nh TD80D z klimatyzacją, sprężarką, poszeżonymi blotnikami, kogutem i radiem sony na MP3 za równe 100tys brutto.a miał byc zetor 6441(cena ta sama i we wniosku nic nie musialem zmieniać) :)

Witaj kolego, jak mogłeś kupić nh td80 z poszeżonymi błotnikami skoro w td80 nie występują takie poszeżone błotniki, jeśli mowa o tylnych błotnikach, poszeżone mają nowe z serii 5040,5050 itp.

 

jak masz zdjęcia to wstaw na AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Kolego b0gdan akurat w województwie Mazowieckim wymagają żeby w zestawieniu był napisany konkretny model i marka np. pług zagonowy Unia Tur 4x40, wiem to bo kilka wniosków ludziom poprawiałem, a właśnie rok temu podczas składania mieli napisane np. pług zagonowy a teraz trzeba było dopisać tak jak na ofercie. Jeśli chodzi o wiek ciągników to jak ma 15 lat to dla nich już wyeksploatowany(złom).

w takim razie na Mazowszu utrudniają ludziom życie, oddział lubelski wymaga tak jak pisałem w swoim wcześniejszym poście, czyli pozwala na dowolne zmiany w marce maszyny, z zastrzeżeniem ze jeśli cena jest rożna od zadeklarowanej o 10% trzeba pisać wyjaśnienie do wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

do nas dopiero wczoraj przyslali dokumenty do poprawki... :)

ktos sie orientuje jaka kwote wyplaci agencja jezeli rok temu we wniosku wpisalismy silosy za 35 tys. netto + przyczepa 48 tys. netto a w chwili obecnej mamy juz kupione silosy po nizszej cenie (30 tys.) natomiast przyczepa poszla w gore?

czy te 5 tys ktore zaoszczedzilismy na silosach zostana "przekazane" na przyczepe, czy jednak ta kasa przepadnie i bedziemy musieli dolozyc z wlasnej kieszeni? dodam ze calkowity koszt inwestycji bedzie praktycznie taki sam jak zapisalismy we wniosku w zeszlym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Jeśli to jest w jednym etapie to nic nie stracisz, natomiast jeśli to jest w 2 etapach to teraz weź nowe oferty na te silosy z niższą cena a na przyczepe z wyższa i mozna zmienic we wniosku ceny przy poprawce i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
ponad 1200...

 

Jak składaliście wniosek to jaki stopień wykorzystania funduszy był??

 

Bo u mnie jeszcze nic nie przyszło, a stopień wykorzystania był nieco powyżej 100% wtrakcie skłądania wniosku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

W wielkopolsce 100% wykorzystania było około numeru 1250 a mi przysłali do poprawaki w przeszły wtorek. A mam muner 1650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj