cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Cihu    151

ktoś wie co w olsztynie sie dzieje? Ja mam numer powyzej 500 i nadal nic nie dostalem... już się niecierpliwie troche!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Oddział ARIMR w Lublinie dziś do godziny 11.15 podpisał z rolnikami 215 umów. Sprzęt można kupować, gdyby tylko jeszcze euro potaniało...

To ze swoim prawie 2tysięcznym numerkiem to na wiosnę moooooooże podpiszę umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mają duzy balagan, nic niewiadomo czy rozporzadzenia nie wymysla sobie jakiegos.ja siemocno wkurwiam,bo przez ich opierdalanie sie stracilismy wszyscy duzo kasy.to zadna pomoc jak stracilismy srednio po 20 kilka tys zl juz. a jak realizacja na next rok bedzie to duzo wiecej potracimy bo z nowym rokiem dowalanam ceny do gory za maszyny znow.to gowno nie pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

racja!!! przecież maszyny już tyle do góry poszły........ że ta pomoc to w sumie wyjdzie zwrotu zamiast 1/2 to 1/3 albo 1/4


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

duzo motania jest w zamianie maszyny z nowej na uzywana??mam na mysli ciagnik.chce zmienic z nowego na rocznego.prosze ,napiszcie jak to z tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam numerek 17xx w mazowieckim. dzisiaj dostałem pismo z agencji z poprawkami... szkoda, że nie mogę się tam dodzwonić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

w mazowieckim mam numer 20xx, wczoraj dzwonili ze wysyłają pismo, brak jakiś dokumentów


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

troche tak ale wniosków jest tylko 700 a i tak srednia na wniosek to blisko 200tysi i podstawowy limit srodków przektroczony jest 2 razy. teoretycznie nie jest zle... koncówka juz prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam takie pytanko: czy maksymalna kwota dofinansowania jest równa tej, na jaką opiewa wniosek złożony rok temu, czy może być trochę wyższa? bo słyszałem, że w poprzednich rozdaniach można było ją przekroczyć o kilka procent...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
na traktor masz 60%

na mszyny chyba 65%

 

nic nie rozumiem... moze napiszesz to mistrzu w kilku zdaniach i objasnisz troche? co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja mam pytanie w sprawie mlodego rolnika?? jezeli zaczalem studiowac w tym roku rolnictwo i trwa ono 3,5 roku to czy moge skladac wnoisek o mlodego rolnika?? tam jest zapis ze trzeba uzyskac wyksztalecnie rolnicze w ciagu 3 lat. Wiec nie wiem czy te 0,5 roku bedzie miec jakis wplyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Obawiam się, że niestety będzie miało wpływ. Urzędnicy takie spory rozstrzygają, niestety, na podstawie "suchych" zapisów i zaleceń, a nie zdrowego rozsądku. W jakimś programie rolniczym pokazywali ostatnio dwóch młodych rolników, którym kazali zwrócic kasę, ponieważ jeden spóźnił się o poł roku, a drugi (chyba) 3 miesiące z uzupełnieniem wykształcenia. Przez to uzupełnienie należy rozumiec, że w zębach zanosi się do ARiMR jakiś papier. Zaznaczam, że to co piszę, słyszałem w telewizji, nie gwarantuje, że to tak dokładnie musi byc.

 

Chyba, że złożysz wniosek dopiero w następnej edycji, czyli w przyszłym roku. Wtedy będziesz miał już rok studiów za sobą, zostanie 2,5 i wszytko będzie OK.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

podobno ma byc zmiana w młodym ze te uzupełnianie kwalifikacji ma sie odbywac w trybie przyspieszonym i wystarczy przyspieszony kurs 20 godzinny... ale teraz nie wiem czy to przypadkiem nie dotyczylo przekazywania gospodarstwa dzieciom przy przechodzeniu na rente strukturalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

jezeli chodzi o mlodego rolnika to ja skladalem wniosek w czerwcu i sie zakfalifikowalem...tez mam warunek uzupelnienia wykrztalcenia...i to jest dokladnie tak ze przychodzi ci decyzja o przyznaniu premii do domu i od chwili odebrania masz 3 lata....i po tym okresie masz chyba 60 dni na dostarczenie papierka do arimr...

 

 

co do tych procentow to zwrot niezalezy od tego co kupujesz tylko od tego czy przekroczyles 40 rok zycia i czy mieszkasz na ONW lub natura 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zmiany w ułatwianiu startu młodym rolnikom nie wyjdą nikomu na dobre (znowu pojawi się cwaniactwo, którego tak bardzo wszyscy chcą uniknąć), zasadniczym problemem jest brak odpowiedniego systemu edukacyjnego, brakuje odpowiednich szkoleń a już o studiach nie wspomnę (schody zaczynają się już w KRUS, gdzie kierownicy często nie chcą ubezpieczyć jako rolników w pełnym zakresie studentów studiów stacjonarnych), nie mogę jednak zrozumieć kto przyczynia się do takiego stanu rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

mam pytanie:

 

Ktoś wie gdzie znajde dokładna instrukcje jak wykonac:

 

Plan rozmieszczenia na terenie gospodarstwa budynków, budowli, plantacji wieloletnich oraz rzuty

budynków służących do produkcji rolnej wraz z rozplanowaniem wewnętrznym (dokumentacja

funkcjonalno-przestrzenna) – oryginał - dokument obowiązkowy;

 

Co oznacze ze chca orginał? Mam sam rozrysowac chlewnie i pomieszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj