cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

black08    4
Mi chodzi głownie o to żę ja dużo ofert brałem po zawyzonych cenach i czy mógłbym dobrać maszyn za te kwoty zayzone. Bo to żę w ofercie mam fenda a teraz zmieniłem na New Hollanda to w takich poprawkach nie ma żadnej różnicy????

 

wiec mozesz przemeblowac dotalnie liste byle kwota na koniec nie była wyzsza, to liczy sie jako 1 zmiana i poźniej juz nic nie mozesz zmieniac tylko np dostawce maszyn.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0
A nam niestety PROW w tym podejściu nie przeszedł. Ale to i trochę ma pozytywnych strona bo dwie maszyny były nam mało potrzebne. A kombajn ma przyjść na dniach.

Pytam z ciekawości co było nie tak że nie przeszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja też czekam na pismo z Elizówki lub na tel bo już 2 tygodnie jak wysłałem poprawki i nic nie słychać


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popodpisuja umowy tylko j**ane euro idzie w góre i ceny cały czas tez .to jest najgorsze.rzad w dupiema ze my teraz płacimy 20% więcej za maszyny niż wcześniej..ceny z czerwca a teraz... jak policzyć teraz kwoty refundacj i wysokooprocentowany kredyt to d*pa a nie oplacalnosc ten prow.. z wielkiej radosci wielkie rozczarowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

a ja byłem w agencji na dolnymśląsku powiedzieli mi że:

jak dostałem 1 poprawki to powinienem się cieszyć bo niektórzy jeszcze wcale nie dostali, pracownicy nadal zajęci są wysyłaniem 1 poprawek, a jak skończą to wezmą się za wprowadzanie poprawek i znów będą wysyłac do kazdego pismo żeby przyszedł podpisać umowę albo jak poprawki bedą nie pełne to żeby poprawił resztę.............. kompletna paranoja............

jeszcze 3 tyg temu pracownik który sprawdza mój wniosek mówił że zadzwoni jak bedzie trzeba umowę podpisać a teraz.........

coraz to nowsze informacje...... oni tam naprawde powariowali chyba, zamiast wziąc po kolei wnioski poprawiac i podpisywać to oni tak skaczą wszystkie poprawki wyślą a potem będą wracać............

acha i jeszcze coś powiedzieli że jak złożyłem poprawki to teraz już nie ma określonego terminu do kiedy umowę trzeba podpisać, więc pewnie podpisze w marcu jak dobrze pójdzie a mam 53 nr.

z ciekawości zapytałem ile umów podpisali i czy w ogóle jakieś to usłyszałem odpowiedz:

tak oczywiście podpisaliśmy................. (chwila milczenia)......................... 4

 

ręce opadają

powiedzcie mi w innych województwach też tak jest????????? czy może normalnie?????????


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kompletna paranoja kó... ręce opadają ja też jestem z dolnośląskiego i miałem numer 44, popraki już dawno dowiozłem i narazie cisza,i to euro teraz do góry jak poj... idzie,jak by nie te tępaki to dawno już wszyscy by mieli maszyny w domu ,szkoda gadac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

no własnie nasz rzad kochany ustawe wprowadził że mają rok na rozpatrzenie............ Jakby tego nie zrobili to podejrzewam że maszyny już dawno byłyby na podwórkach. Wszyscy tylko kłody pod nogi rzucają............... i jak zwykle : "ud***ć rolnika", tylko ile wasze jedzenie bedzie po tym kosztowało tępe żłoby........


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Witam wszystkich jako nowicjusz od jakiegoś czasu zaglądam na forum i postanowiłem dodać swoje 3 grosze. Jestem z lubuskiego, wniosek na PROW składałem jako jeden z ostatnich nr powyżej 400. Na początku października otrzymałem wezwanie do uzupełnienia poprawek, dostarczyć odpisy ksiąg wieczystych, ofertę na ciągnik i parę poprawek we wniosku typu nowy numer dowodu, urealnienie dat realizacji projektu itp. Tydzień temu wysłałem poprawki i czekam na ruch ze strony ARMIRU. Co do szalejacych cen Euro to nie powinny mieć one wpływu jak się dobrze negocowało ceny przy zbieraniu ofert. Ja mam aktualne oferty z cenami w pln ważne od 3 do 12 miesięcy, są one wiążące pod wzgledem wyokości ceny i wyposażenia więc zmian kursu Euro mnie nie dotyczy co najwyzej diler mniej zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Nie z kazdym idzie tak zrobic,ze oferta jest wazna na 12 miesiecy,bo malo kto na to sie zgadza. A zanim kupisz maszyne to te oferty,ktore maja waznosc 3 miesiace napewno nie beda juz wiazace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Wiele zależy od tego, czy cennik jest w euro, czy w PLN. No chyba, że producent polski, to wtedy kurs nie powinien mieć większego znaczenia (zależy m.in. od podzespołów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Jak pytalem w JD to przedstawiciel mowil,ze po przyjeciu zaliczki jest ustalona cena,ale w euro. Zeby miec ustalona w zlotowkach to trzeba calosc zaplacic przy zamawianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

dobrze mówisz czarnyyyy,tak czy inaczej nie jest za ciekawie pod tym względem a do tego dopłaty będą nam naliczac wg. kursu 3.39 czy jakoś tak i kó... znowu w plecy, co za kraj najlepiej jak byśmy byli w strefie euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Ja mam ofertę na Valtrę t 151 w złotówkach ważność oferty do końca grudnia, więc jak złożę zamówienie i wpłacę zaliczkę to oferta jest dla dilera wiążąca i musi mi sprzedać ciągnik po okrewślonej cenie reguluje to Kodeks Cywilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepino    0

adamj24,ja mam oferte na Valtre N 92 z 03.10.08. z Paczkowa, i jest ona w Euro. Valtra zamieniła cennik złotówkowy na euro od połowy 2008 . więc Masz chyba ofertę z poprzedniego cennika , bądz wprowadzili z powrotem cennik w złotówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

tez mam oferte na traktor w złotówkach ale mysle ze ze to nie ma znaczenia. przeciez nikt nie sprzeda traktora bez marży! Nasze pieniązki cięzko zbierane stale tracą na wartości i to jest pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dalem zaliczke na john deera ale mam zagwarantowana cene w EURO!! co z tego jak euro podrozalo 60groszy a ja wdlg kursu mam już ok 30tys zl w plecy!!!!!!! i niewiadomo co z cena euro bo dealer niebedzie doplacal przeciez.umowe moze zerwac i mu nic nie zrobisz.ILE LUDZI NIEMIESCI SIE JUZ W PLANIE FINANSOWYM???? CALA MASA I ZACZNA SIE SCHODY W DÓŁ..BEDĄ DUZE PROBLEMY.ROZWAZAM NAWET ZMIANE NA UZYWANY.KUPIE ROCZNY I h*j,NIEBEDE BULIL 200TYS ZL ZA CIAGNIK O h*jowym WYPOSAZENIU JAK 3 MSCE TEMU TOPARE GROSZY WIECEJ I MIALBYM ZA TA CENE FENDTA Z VARIO.SZOK!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Pepino mam ofertę z 9.10.2008, też chcieli mi dać ofertę w Euro ale powiedziałem że interesuje mnie w pln bo we wniosku też wpisywałem pln i nie interesuje mnie Euro bo nie wim jak do tego podejdzie ARMIR i zmienili mi na pln. Na łdowacz do ciągnika też mam w PLN. A na maszyny z UNI oferty mam w pln na 12 miesięcy

 

Do OPTIMUSPRIME zerknij tu http://www.przetargi.pl/prawo/kodeks_cywilny/?nr=10 art 662 par 2 jeżeli masz datę ważności oferty to nie można jej odwołać. w moim przypadku cena w Euro cignika to,68000 więc cena też by nieźle podskoczyła i tak łatwo im nie odpuszczę, zawsze można wysłać wezwanie przedsądowe realizacji oferty po cenie jak tam została zapisana a diler typu jd, agco nh itp ma swoich prawników i dobrze wie co oznacza złożenie oferty więc też odpowiednio kalkulowali i kurs i swoją marżę jak tego nie przewidzieli to trudno śmierć frajerom. Jak ty podpiszesz kontrakt z ceną na zboże to nikt się nie przejmuje aktualną ceną, jak było w ubiegłym roku gdzie ludzie oddawali zboże za pół ceny lub przegrywali w sądzie i ponosili jeszcze koszty zasępstwa procesowego itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ja po zrezygowaniu z "jakości" pewnego sprzętu przekraczam wstępne załoznia o okolo 5 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

No tak Adamj24, ale diler dał Ci ofertę w złotówkach przeliczając obowiązującą cenę w Euro po kursie z 09.10.2008. Nie sądzisz chyba, że jeśli diler zamówi ciągnik dla Ciebie (bo w chwili wypisania oferty raczej fizycznie go nie ma) będzie chciał wystawić Ci fakturę po kursie z 9.10.2008. Przecież będzie musiał zapłacić za niego producentowi w EURO, a bank przeliczy mu EURO po kursie z dnia przelewu. Diler dał Ci tylko niezobowiązującą ofertę (przecież Ty nie musisz u tego dilera np. Valtry kupić), a jak przyjdziesz do niego aby zamówić konkretną maszynę, to prawdopodobnie policzy Ci zaliczkę w EURO po kursie z dnia wpłaty zaliczki, a resztę też w EURO po kursie z danego dnia. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się , że tak właśnie będzie chciał zrobić.

Najlepiej sam go zapytaj jak to widzi w tych okolicznościach :):P

 

Wydaje mi się, że nawet jeśli cena z oferty jest wiążąca, to jeśli diler nie będzie chciał to nie musi ci sprzedać tego ciągnika

Przecież nie dał Ci np. FAKTURY PROFORMA. Dał Ci tylko niezobowiązującą do sprzedaży ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

dokladnie...to tylko oferta...jak podpiszesz umowe przedwstepna i wplacisz zaliczke to co innego...wtedy choc by niewiem co cena jest stala...a tak...poprostu papier...jak ja ostatnio bralem oferte to byla w zlotowkach ale podspodem bylo dpisane ze cena przeliczona z euro wg kursu z dnia...

czytalem dzisiaj ze w piatek pod koniec dnia euro zaczelo troche spadac...jutro pierwsze co to sprawdze tabele nbp...my mamy zamowione sprzetu na 100 tys euo wiec latwo policzyc ze kazdy grosz na jednym euro to 1 tys zl....

a naj gorsze jest to ze tyle czasu byl stabilny kurs euro...jak tylko podpisalismy umowy to sie zaczelo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Oddział ARIMR w Lublinie dziś do godziny 11.15 podpisał z rolnikami 215 umów. Sprzęt można kupować, gdyby tylko jeszcze euro potaniało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj