cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Cihu    151

Mam pytanie do tych co juz podpisuja umowy. Na co skladaliscie wnioski i jak pracownicy ARIMR biorą pod uwage racjonalnosc zakupu maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola    0

radze wziac pod uwage obiekcje osoby prowadzacej wniosek bo to od niej duzo zalezy i uzbroic sie w cierpliwosc , ja kupuje maszyny po raz drugi , poniewaz skorzystalam z dofinasowania w ubieglym PROW-ie teraz dopelniam formalnosci jesli chodzi o WNIOSKI Z LISTOPADA, dostalam wlasnie wezwanie do drobnych poprawek -korekty robie sama i nie wnikam jak zechca to im jeszcze podosylam stos oswiadczen niech sie ciesza, nie przejmujcie sie racjonalnoscia bo w tych papierkach nie ma za grosz logiki , znam przypadek, gdzie Pani z arimr ubzdurala sobie, ze dla obory, gdzie sa opasy powinna byc porodowka ,jesli byki rodza to ja jestem krolowa bona ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

w mojej okolicy jest taki problem że kilku rolników zmniejsza zakres wniosku przez brak kasy na realizacje. ale co się dziwić jak wszystko takie tanie.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

akredytacja juz jest<chyba> czytalem dzisiaj na stronie agencji. jak jestem w bledzie to poprawcie


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja dwa razy wozilem poprawiony wniosek bo gosciu byl na tyle mily ze odrazu mi sprawdzał, teraz powiedzial ze musze czekac ok. miesiąca na podpisdanie umowy bo dyrekcja zabronila narazie podpisywanie umów az rozpatrza wszystkie wnioski bo maja termin tylko do 9 listopada. Jestem z Podlaskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dwa razy wozilem poprawiony wniosek bo gosciu byl na tyle mily ze odrazu mi sprawdzał, teraz powiedzial ze musze czekac ok. miesiąca na podpisdanie umowy bo dyrekcja zabronila narazie podpisywanie umów az rozpatrza wszystkie wnioski bo maja termin tylko do 9 listopada. Jestem z Podlaskiego

ja tez z podlaskiego.skladalem wniosek do poprawki to babka niechciala rozmawiac tylko w sekretariacie zostawic musialem.a miala czas.zalezy na kogo sie trafi ..teraz znow na wezwanie czekam bo pewnie bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o. to jak ktos moze zakazac podpisania umowy jak wszystko gra? powoli robi sie balagan bo wszystko zalezy od tegokto nasz wniosek ma na stanie.lipa.bo rozni sa ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja bylem w wielkopolsce osoba,ktora podpisala 41 umowe. Pytalismy jak idzie,a facetka powiedziala,ze na maxa juz sie spiesza i w tygodniu kazdy pracownik ma podpisac co najmniej jedna umowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

jedną umowę w tygodniu? Czyli za jakieś 500 tygodni podpisze umowę... to za około 110 miesięcy czyli 9 - 10 lat wychodzi... spoko poczekam

 

A tak na serio to panuje ogólna dezinformacja. Ostatnio byliśmy zawieźć nowe oferty i chcieliśmy się dowiedzieć ile wniosków sprawdzili to uprzejma Pani w ARIMR powiedziała nam, ze takich informacji nie możne udzielać bo jej zakazano. Każdy ma czekać i o nic nie możne pytać!

 

ARIMR w Olsztynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Jeden pracownik sprawdzajacy ma jedna umowe podpisac. Takie sa wytyczne,a im wiecej podpisze tym lepiej moim zdaniem. A w Poznaniu jak juz pisalem w poniedzialek bylo podpisane juz 41 umow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

W podlaskim zaczeli podpisywac a potem po zebraniu dyrektor im zabronil , i kazal najpierw wszystkie rozparzec a dopiero potem podpisywac...

Tylko 1% jest bez poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

Mam takie pytanie, bo nie za bardzo rozumiem ;) wniosek który składaliśmy rozpatruje osoba która nasz wniosek sprawdzała czy jest poprawny? Czy ta osoba podejmuje decyzje na zgode o podpisaniu u mowy, czu ktoś inny, bo ja sie już gubie w tym wszystkim:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie ile mozna wykonąc zmian w maszynach.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario509    0
w mojej okolicy jest taki problem że kilku rolników zmniejsza zakres wniosku przez brak kasy na realizacje. ale co się dziwić jak wszystko takie tanie.

no w naszej okolicy tez tak jest bo niema funduszy mleko tanie swinie tanie i skad biedny rolnik ma na to wszystko nabrac pieniedzy jak patrza mu z kazdej strony zeby zabrac jak najwiecej,zeby ze spadkiem cen mlekai miesa byl tez spadek cen ropy nawozow itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Czuje,ze gdyby nabor wnioskow byl teraz na dniach to kolejki bylyby duzo mniejsze. U nas tez duzo ludzi odklada etapy na pozniej,a niektorzy ponoc nawet porezygnowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

W kujawsko pomorskim też dużo ludzi po rezygnowało a tak w ogóle to 60% wniosków zostało rozdysponowanych i jak na razie tylko 7 umów podpisanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja uzupełniłem już 3 tygodnie temu i odpowiedzi nie ma do tej pory, i dodzwonić się nie idzie tzn nikt nie odbiera.

jestem z dolnośląskiego


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nam niestety PROW w tym podejściu nie przeszedł. Ale to i trochę ma pozytywnych strona bo dwie maszyny były nam mało potrzebne. A kombajn ma przyjść na dniach.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi głownie o to żę ja dużo ofert brałem po zawyzonych cenach i czy mógłbym dobrać maszyn za te kwoty zayzone. Bo to żę w ofercie mam fenda a teraz zmieniłem na New Hollanda to w takich poprawkach nie ma żadnej różnicy????


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj