cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

johnylukas    0

Od podpisania umowy do złożenia wniosku o płatność masz 3 m-ce ale można ten czas trochę wydłużyć ale trzeba składać dodatkowe pismo do arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Wielkie dzięki.jakoś muszę to odciągnąć ze względu na cenę mleka,bo jak ma spaść poniżej złotówki ,to poprostu nie będzie mnie stać na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0
Od podpisania umowy do złożenia wniosku o płatność masz 3 m-ce ale można ten czas trochę wydłużyć ale trzeba składać dodatkowe pismo do arimr

 

Żadne trzy miesiące, tylko termin wpisany w umowie, zgodny z wnioskiem. Najpóźniej 24 miesiące od podpisania umowy lub 36 dla wniosków 2-etapowych, z tym że pierwszy etap kończy się najpóźniej po 24 miesiącach.

 

Trzy miesiące to Agencja ma na wypłatę od złożenia wniosku o płatność, ale kompletnego. Jako, że nie ma jeszcze akredytacji to trzy miesiące będą liczyć się od uzyskania akredytacji. Więc nie liczyłbym na kasę w tym roku, chociaż kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jak wiemy takie rzeczy to tylko w Erze :o Szwagier miał niby wszystko ok , ale aby opóźnić wypłatę kaski zawieruszyły się dokumenty w agencji i termin przesunęli od daty ostatniej poprawki, czyli 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

na kwiecień to był w sierpniu a mamy październik więc nie wiem na kiedy teraz.

zapytaj ojca to bedziesz wiedział


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Przecież akredytacja na tę oś programów juz dawno jest, młodzi rolnicy juz od ponad miesiąca maja kase na kontach...

Bez akredytacji nikt by tych wniosków nie rozpatrywał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Przeczytajcie dobrze rozporządzenia. Akredytację przyznaje się na działania, a nie oś.

W modernizacji jest tylko na weryfikację wniosku o dofinansowanie do podpisania umowy. Na obsługę wniosku o płatność jeszcze nie ma, więc na razie nie będzie żadnych wypłat.

Z Młodego rolnika jest tylko warunkowa akredytacja na wnioski złożone do 30 czerwca i rzeczywiście są już wypłaty. Pozostałe leżą i czekają na nową akredytację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

a ile czasu maja na wydanie decyzji od zlozenia poprawek i jak to jest w rzeczywistosci??? poprawki skladane 7.10.2008. kiedy moze przyjsc decyzja??:o


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Dostałem dzisiaj pismo z ARiMR i mam w sumie do zrobienia 8 poprawek. Głownie pierdółki ale jest też parę niespójności. W kujawsko- pomorskim mam 444 numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie poprzedniej edycji prow. Przy składaniu wniosku była mowa o obsadzie obory. I że przez 5 lat nie można przerabiać obory. Czy jeśli bym przerobił oborę w czasie do 5 lat i w razie kontroli by to wykryli , to czy trzeba będzie zwracać kasę czy dadzą czas na poprawienie papierów. Z góry thx :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krwa.to jakpodpiszemy umowe i zlozymy wnioseko platnosc to oni moga za 6 mscy wyplacic nalezna czesc kasy??? jak to mozliwe.saw h*j drogie kredyty... ja pier**le co za kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Jak to nie będzie można przerabiac obory? przeciez to by bylo chore... oby tak nie bylo ;/

Jutro wioze poprawiony wniosek, zapytam odrazu jaka jest dalsza procedura, iedy umowa i kiedy w koncu będe mógł kupic wymażony ciągniczek.... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

a euro już po 3,49 :o

i jak t teraz kupować maszyny????

to jest hamstwo!!!!!!!!!!!!! dopłaty zaklepali sobie na 3.39 i ciągle tylko żeby rolnika orżnąć.....

jak długo jeszcze bedzie to trwało!!!!!!


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Witam,

 

Mam kilka pytań dotyczących poprawek do wniosku, może będziecie mogli pomóc :o

1. pierwsze dotyczy oferty. W otrzymanym od ARIMR zestawieniu rzeczy do poprawy każą dołączyć do ofert informacje dotyczącą serwisowania i warunków gwarancji. Czy Wy też macie takie wytyczne, czy to standard?

2. Drugie (trudniejsze). W dziale, w którym należy naszkicować rozmieszczenie budynków , zaznaczyć uprawy wieloletnie itp.,każą umieścić szkic z oznaczonymi:"istniejącymi lub planowanymi do realizacji nasadzeniami wieloletnimi oraz istniejącą lub planowaną infrastrukturą (np. instalacje nawadniające, studnie głębinowe)". Zastanawiam się, czy zaznaczając swoją studnie i staw na wodę nie każą mi dostarczyć pozwolenia (wodno-prawne, lub budowlane). Może mieliście podobny problem (może w poprzednich funduszach)? Zastanawiam się jeszcze (i pytam was), czy wszyscy macie w otrzymanych zestawieniach cytowany zapis, czy np. Agencja może wiedzieć, że mam studnie, zbiornik i dlatego umieścili dokładnie taki zapis.

 

Z góry - DZIĘKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kiedy realiacja... akredytacji na wyplate niema.wez kredyt duzy na maszyny i plac odsetki od calej sumy z 6mscy lub wiecej.h*j ich wie kiedy kase beda mogli wyplacac.nikt tam nic niewie narazie.przepisy to sa dla nas.21 dni i juz.oni sobie to je naginaja i rolnikow wykanczaja .no comment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

A wie ktos moze kiedy mozna składac papiery na nowa ture PROW?Chciałbym pare klamotow dokupic do gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

laska co moj wniosek prowadzi wmawia mi ze nowe oferty sa niepotrzebne.zeaby sie konie mechaniczne zgadzaly w ciagniku a od kogo zechce to moge potem kupic,czy to prawda??to chyba niemozliwe co? mam kilka maszyn co biore od innych dealerow i moge miec problemy.. jak to jest? pliska napiszcie jak u was.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Ojciec dzwonil do doradcy rolnego (kumaty koles) i powiedział ze po podpisaniu unowy mozna kupowac sprzet u kogokolwiek... ma sie tylko maszyna zgadzac a sprzedającego sami sobie mozemy wybrac (i nie musi to byc osoba która dała nam oferte)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Tak dokładnie jest, te oferty są poglądowe (jeśli chodzi o markę) i w zasadzie to pic na wodę - ważna jest tylko kwota. Ja biorę ciągnik i żałuję, że nie dałem oferty fendta. Miałbym przynajmniej pewność, że się z każdym ciągnikiem zmieszczę w kasie, a tak na dzień dzisiejszy będę musiał dołożyć nadwyżkę z własnej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

mają się zgadzać tylko parametry w spisie finansowo rzeczowym, marka i diler nie ma żadnego znaczenia. Ja też żałuje ze Fendta do oferty nie wziąłem mógłbym wtedy zrekompensować sobie podwyżki cen innych maszyn, a tak jestem w plecy kilkanaście tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj