cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

maco27    1
A z jakiego jesteś województwa i który miałeś nr??
Jestem z pomorskiego mialem 40 nomer na sto sprawdzonych do tej pory tylko ja nie mialemnic do poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

W Toruniu np.na 400 rozdysponowanych wniosków jeszcze nie zdażył sie taki co by był bez poprawy. Dwoniłem kilka dni temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maco27, a mógłbyś wyjaśnić co to znaczy "uzasadnienie ekonomiczne" bo nie do końca rozumiem??


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maco27    1
@maco27, a mógłbyś wyjaśnić co to znaczy "uzasadnienie ekonomiczne" bo nie do końca rozumiem??

Najkrocej mowiac musi byc ci przydatne w gospodarstwie.Oni najbardziej lubia lad wpapierach do maszyn sie nie czepiaja.JA sam mam tylko 15ha. a ciagnik mam na 83km.tylko pozniej oceni jeszcze raz to pracownik agencji czy te zmiany sa logiczne.Najbardziej nie lubia jak za duzo siedopytujesz zaraz krzywo patrza masz podpisac sto srtron umowy i sie cieszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, Dzięki Wielkie.. lepiej nie dało się wytłumaczyć:P


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

A ja mam pytanie troszke z innej beczki ale oczywiście dotyczące PROW. Prowadze z rodzicami gospodarstwo rodzinne w którym rodzice posiadają 27h ziemi ornej a ja 16h. Chcielibyśmy skaładać wniosek w tym roku na ciagnik i pług obrotwoy.Wniosek ma być składany na mnie jako że jestem młodym rolnikiem czyli 60 % zwrotu no i jeszcze jestem podatnikiem VAT (czyli vat od sprzętu do odliczenia).Wiadomo żę ciągnik miałby robić na całym areale to jest 41hektarów i teraz mam pytanie jakie mam szane żeby otrzymać ciągnik o mocy tak 120 km. Bo z tego przedziału kilowató mocy na hektary to łapie sie na max 105 km. I mam takie pytanie czy ktoś z was składał wnioski na mocniejsze maszyny niż to wychodzi z tej podstawowej tabeli.I czy jest jakiś sposób na udokumentowanie tego iż ciagnik będzie w rzeczywistości robił na 41h a nie na 16 tak żeby ARiRM to przyjeła. Dodam że rodzice nie mogą mi ziemi przepisać ponieważ jest ona zastawiona pod hipoteke(był brany kredyt na ziemie w 2005)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DZIS DZWONILA BABKA Z AGENCJI.MAMY NR 400 ILES I WYSLALI PISMO JUZ.ROZPATRYWANIE RUSZYLO ..21 DNI NA POPRAWKI OD DORECZENIA ..BEDZIE MLYN W ODR-ach.PODLASKIE.DO PODPISANIA UMOWY DAAAAAAAAAAALEKA DROGA .POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ktos kilka razy pytal czy uzywane mozna brac... Dzis dzwonilem i sie okazuje ze po ostatnim rozporzadzeniu mozna zmieniac takze i na uzywki, tylko wtedy zmienia sie polowa wniosku, jakies inne papiery, i rzeczoznawce trzeba brac do oceny ciagnika... duzo duzo pracy jest przy tej zmianie. Tak mi dzis tłumaczył doradca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

mam kilka poprawek, najgorzej z wypisami z ksiąg wieczystych , bo w sądzie remont, nic nie działa, komputery gdzieś na sląsku w serwisie, burdel jak nie weim, co robić? Moze wystarczą na jakiś czas wypisy z rejestru gruntów??

Jak wygląda sprawa wniosków od strony agencji?? czy te złożone w listopadzie są już gdzieś powpisywane do systemów komputerowych? czy dopiero teraz będą je wpisywać jak będa poprawne?? jak to wygląda?? Bo u mnie troche sie sytuacja zminiła jeśli chodzi o powierzchnie gospodarstwa- +100ha. We wniosku nie było tej ziemi która teraz mam. poprawijąc zminiłem to dodając ziemie która nabyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Potrzebuję pomocy

W planie rozwoju gospodarstwa w tabeli 1.3 napisałem:

"Modernizacja parku maszynowego poprzez jego uzupełnienie o maszyny i urządzenia niezbędne do poprawnego oraz bardziej efektywnego wykonywania prac w gospodarstwie poprzez zakup maszyn rolniczych takich jak: ciagnik rolniczy, ładowacz czołowy z osprzetem, prasa zwijająca, owijarka bel, pług 4 skibowy, agregat uprawowy. W efekcie modernizacji parku maszynowego poprzez zastosowanie nowych maszyn, znacznie bardziej efektywnie będą wykonywane prace w gospodarstwie. Dodatkowym efektem modernizacji parku maszynowego będzie poprawa ogólnych warunków bezpieczeństwa i higieny produkcji oraz pracy w gospodarstwie."

 

Pracownik ARiMR zakreślił mi to i napisał "proszę podać cele i koncepcje rozwoju gosp. wg instrukcji(po wykonaniu zadania)"

a w instrukcji wypełniania jest tak:

W tabeli 1.3 w sposób zwięzły i przejrzysty należy opisać wizje rozwoju gosp. w okresie 5 lat od planowanego terminu otrzymania płatnosci, w szczególności planowane inwestycje, uzasadniając potrzebę ich wykonania.

 

 

Czyli napiszcie co wy macie w tej tabeli napisane bo nie wiem co napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

W piątek woziłem poprawki do Lubelskiej ARiMR i pani która sprawdza mój wniosek to powiedziała że mam jeszcze tylko 3 poprawki i żeby jak najwcześniej je dostarczyć i jak dobrze pójdzie to w październiku podpiszę umowę (mój nr to 774)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Ile dają czasu od podpisania umowu do zakupu,a potem do zwrotu?Teraz to ja chcę to odciągnąć przy tej cenie mleka.Z góry dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27
Ile dają czasu od podpisania umowu do zakupu,a potem do zwrotu?Teraz to ja chcę to odciągnąć przy tej cenie mleka.Z góry dzieki za odpowiedz.

Od podpisania umowy do złożenie wniosku o płatność (czyli po zakupie) jest chyba 24 miesiące. ale nie jestem pewny na 100%

 

Czy możecie napisać co macie napisane w tabeli 1.3 w planie rozwoju gospodarstwa, plisssssssss........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
Jak to 3 poprawki, zawiozles poprawiony wniosek i znalezli i jeszcze 3?

Tak jeszcze 3 znaleźli a mianowicie to pani z doradztwa pomyliła sie i napisała że przyczepa ma być 8.5t a naprawde ma być 8t, i jeszcze nie podana data jednego budynku i obrysu jednej obory nie było. Wczoraj już wysłałem poprawki :o


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja dzwonie do mojego goscia 2 dzień i nie moge się dodzwonić :o

poprawki zawiozłem juz 2 tygodnie temu i nic, nie wiem czy jeszcze jakieś błędy są czy nie, całkowity brak informacji. Nie wiem co oni tam robią........ czy na jedną osobę po 100 wniosków przypada że nie maja czasu odebrać czy co???? sam juz nie wiem co to bedzie. Zaczynam wątpić w to ze na wiosne bede robił nowymi maszynamia :o


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

A u mnie odpoprawek zawieżienia mineły prawie dwa tygodnie i juz od piatku mam decyzje, dzisiaj ojciec zamowił jasia ale wersja tylko comfort ale lepsze to niż zetor :o


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

to na kwiecień bedzie janek.............

mój ma być teraz w grudniu ale co z tego jak o decyzji ani słychu.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Grzenio kiedy zamawiałeś jelonka? Bo ja zamawiałem na początku czerwca i pewnie będzie na początku grudnia z tego co mi dealer mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Od podpisania umowy do złożenie wniosku o płatność (czyli po zakupie) jest chyba 24 miesiące. ale nie jestem pewny na 100%

 

Czy możecie napisać co macie napisane w tabeli 1.3 w planie rozwoju gospodarstwa, plisssssssss........

Chyba przesadziłeś.2lata czekać na zwrot!?Nie wiem co mam tam napisane ,bo nie mam kopii,a robi dla mnie to firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj