cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cihu    151

Tak dla twojej wiadomosci Grzesiu to wniosek robiła firma i po 30 minutowej rozmowie i wyciąganiu od sprawdzającego co jest zle we wniosku okazało sie ze wszystko jest ok i wszytko jest napisane tak jak powinno oczywiscie brak kilku papierków ale wniosek zrobiony dobrze a w pierwszej sekundzie mowił ze wszytko zle!

 

A tak wogole to co sie czepiasz nie ruchałes dzis, twoja ci nie dała?

 

A twój wniosek taki dobry ojoj joj jaki ty boski jestes. niesamowite... medal chcesz za to?

 

Nie pisałem ze twój sprawdzający jest do d*py tylko ze niektórzy są do bani. I nie dobrze sie dzieje ze trzeba im sie płaszczyc zeby załatwiac sprawy. w koncu to ich praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nie, to nie jest płaszczenie bo zapytac mozna, ale zeby dostac odpowiedz to wtedy trzeba sie płaszczyc... bynajmniej u naszego tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Cihu

A pytałeś w takim razie, jak mają wyglądać te poprawki,czy na bieżąco będą zatwierdzać. Ta kobiet, z którą rozmawiałem, nie do końca sprawiała wrażenie ekspertki (o coś dopytywała kolegi), ale mówiła, że w przypadku zmian mają mieć te dodatkowe miesiące.Mam nadzieję, że się myliła. Mówiła też, że w mazowieckim wysłali 250 pism o poprawki (w każdym wniosku coś jest), a liczą wysyłać jakieś 150/tyg, czyli jeszcze około 15 tygodni do ostatniego. W tym tempie nie mają szans do 9 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

cięzko jest powiedzieć co oni myślą a co dopiero zrobią w tej agencji.ale na pewno nie wszyscy tam to profesjonaliści, skoro pytają innych,np. ta co mój wniosek sprawdza chodziła pytac do kogoś ,np. nie wiedziała czy moge zmienic markę ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Pewnie ze nie kazdy w ARiMR jest profesjonalista i zna się na tym co robi, wielu jest takich co wogole nie mają pojecia o tym co dzieje się na wsi i jakie panują tam realia. Sprawdzają oni wnioski jedynie według scisle okreslonych wytcznych a jak chcesz zeby Ci cokolwiek wytłumaczył to on nie wie o co chodzi. Jezeli trafi sie na profesjonalnego i kompetentnego człowieka przy sprawdzaniu Twojego wniosku to juz połowa sukcesu. A że uzytkownik @grzesiek11 zawsze ma szczescie i zawsze wszystko mu się udaje (poczynajac od zakupu najlepszego kombajnu z oferowanych na rynku-wystarczy przeczytac temat o "Claas Tucano" na AF, przez kilka innych rzeczy ktore mu sie udają zawsze, az do wyjątkowych zdolnosci przy wypełanianiu wniosku) no to coz nie kazdy jest tak cudowny :lol: Swoim postem nie mam zamiaru nikogo urazic, ale niech niektorzy trzezwo zaczną patrzec na swiat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

NHTC56 a co zazdrościsz czy co

poprostu tak jest, i na pewno Ty i twoje komentarze tego nie zmienią.

 

a z Claas-em to inna historia

PS. właściwie z tego co cztałem na tym Classie to wszyscy użytkownicy tej marki własnie mówili że to najwspanialszy sprzęt jest......... a ja nie jestem taki pewny przykład cenowy:

cLaas tucano 320 100000 euro

df 5485 85000 euro

 

Tylko że df zrobi więcej niż tym smiesznym claas-em, no a na form claas-a oczywiście wszyscy szukają 50 innych powodoów żeby udowodnić że to claas jest lepszy (kiepskiej baletnicy to..........)

No i nic na to nie poradze że wykosze na tym samym polu podkreślam NA TYM SAMYM POLU!!!!! wiecej areału i przy mniejszych stratach niż tucano, który jak tylko pośpieszy wali wszystko z tyłu, jeszcze raz wszystkich bardzo za to przepraszam.

I już widze kolejne komentarze że na niczym się nie znam nie czytam prospektów itd. itp. po co mi wasze przepustowości i prospekty wystarczy że mam oczy!!!! I kazdy kto to widział mówił to samo!!!!

 

Ach Przepraszam wszystkich z tego forum że troche odbiegam od tematu, ale oni nie maja racji i dobrze o tym wiedzą tylko nie potrafią tego przyznać.

 

I tak do wiadomosci wszystkich miałem kupować tucano ale po głębszym zastanowieniu wziąłem co wziąłem, jak pojawił się pierwszy tucano u nas w okolicy to mówiłem "ach szkoda że nie tucano", ale teraz jak zobaczyłem co pokazali w polu to wiem że dokonałem najlepszego wyboru jakiego mogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Hehe swieta prawda, jak juz ktos potrafi się chwalic tak jak nasz "kolega" to połowa sukcesu bo mysli ze wszystkich swoja niesamowitą gadką załatwi...otworz oczy i spojz co dzieje się wokoł Ciebie!!! Ty chwalisz tylko DF...bo nie pracowałes nigdy na niczym innym jak Bizon i DF wiec masz super porownanie z innymi markami (i jako znawca teoretyk jestes cudowny i zawsze dokonujesz najlepszych wyborow, pozazdroscic...tylko nie wiem czego :lol: ) A co do kombajnu to jeszcze nikt nie stworzył idealnej maszyny wiec ani DF ani claas nie są najlepsze, jak Ty pospieszysz w polu DFem to napewno nic nie gubisz, bo połowa wsi za Tobą biegnie i zarno z pola zbiera :D Nie bede juz dalej schodził z tematu bo nie o to tu chodzi, z reszta szkoda mi czasu na Ciebie, bo Twoje niesamowite wypowiedzi nigdy nic nie wnoszą do tematu...Przepraszam za OT :D Aha i przepraszam @grzeska11 za to ze pisze głupoty i nie mam racji, podobnie jak inni uzytkownicy forum...

Czy ktos z kujawsko-pomorskiego ma jakies wiesci z ARiMR? Posuwa się coś na przod? Nie wie nikt czy można np: przezucic pług z drugiego etapu realizacji na pierwszy? (mielismy go na drugim etapie ale juz jest w gospodarstwie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Mam rade idzcie się przechwalac gdzie indziej. Przeciez tego nie chce się nawet czytać.

Nie widać tematu PROW to PROW.

Ciekawe jak tam dolnośląskie (ma ktoś jakieś wiadomości) bo nie wiem czy użytkownik Grzesiek11 jest obiektywny, wychodzi no to że nie :lol:


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

OT ARiMR Warszawa mam ponad 500 numer i dziś gościu który zajmuje się moim wnioskiem ma dziś wysłać pismo o poprawki. Kto składa zmianę oferty (jak ja) termin rozpatrzenia wniosku ma być wydłużony o 4 miesiące. Ma wyjść rozporządzenie w którym będzie można zmienić nie tylko markę ale i typ maszyny np. zamiast przyczepy rozrzutnik itd.

 

p.s. jak długo trzeba czekać w sądzie na odpis działek z księgi wieczystej???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anas120    0

Na wypis z rejestru gruntów czeka się 21 dni.

 

Te dodatkowe 4 miesiące to zawsze jak zmienia sie ofertę nawet dotyczącą tylko zmiany producenta?(mac i parametry te same)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Co do Kujawsko-Pomorskiego to do kolegi w poniedziałek przyszło wezwanie do poprawek. Ma numer coś ponad 300 dokładnie nie pamiętam. Ja mam numer przyjęcia 444 także mam nadzieję że za tydzień coś do mnie przyjdzie. Wczoraj w Gazecie Pomorskiej był artykuł w którym pisało że w całej Polsce podpisano dopiero kilka umów a w kuj-pom ZERO :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
Na wypis z rejestru gruntów czeka się 21 dni.

Tak się składa, że ojciec ostatnio przy okazji zakupu łaki zasięgnął języka u notariusza i na wypis z ksiag nie zawsze czeka się 21 dni. Tylko wtedy, gdy księgi nie są w stałym użytkowaniu (czy jakoś tak się to nazywa-dokładnie nie wiem). W pozostałych przypadkach dostaje się od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Dzęki za info. To fajnie jak tak...wiec na dniach powinno przyjsc cos do nas, bo mamy numer złozenia wniosku 376, w piątek bede w ARiMR w Trouniu to dokładnie sie zorientuje co i jak z wnioskami u nas w wojewodztwie i jak z tymi poprawkami (zmienilismy pług Kvernelanda z modelu ED na EM, i chcemy zmienic kupno pługa z drugiego etapu na pierwszy-ciekawe czy bedą jakies problemy z tym). Jak bedziemy juz cos wiedziec to zaraz dam znac na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to i nowe maszyny na używane sie zmien i tyle ze 4miechy wydłuży się.jak kurs poleci w dol to ok a jak w gore.co roku maszyny drożeją.wszelkie zmiany na nasza nie kozysc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

spokojnie przy dzisiejszych cenach płodów rolnych nie wydaje mi sieżeby były podwyżki maszyn. Już jest załamanie w zamówieniach ponoć


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Niby racja...Ale jak ruszy PROW na dobre i wszyscy pójdą kupować maszyny to producenc i dilerzy mogą zechcieć zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

Witam chłopacy,,,,

z informacji jakie dzisiaj otrzymalem od pracownika arimr z częstochowy, wynika że na podpisanie umów z rolnikami mają czas do końca GRUDNIA!!!

 

to jest informacja pewna z bezpośredniego żródła.

 

...................ide kupić sobie meliski wwwwrrrrrrrr............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
NHTC56 a co zazdrościsz czy co

poprostu tak jest, i na pewno Ty i twoje komentarze tego nie zmienią.

 

a z Claas-em to inna historia

PS. właściwie z tego co cztałem na tym Classie to wszyscy użytkownicy tej marki własnie mówili że to najwspanialszy sprzęt jest......... a ja nie jestem taki pewny przykład cenowy:

cLaas tucano 320 100000 euro

df 5485 85000 euro

 

Tylko że df zrobi więcej niż tym smiesznym claas-em, no a na form claas-a oczywiście wszyscy szukają 50 innych powodoów żeby udowodnić że to claas jest lepszy (kiepskiej baletnicy to..........)

No i nic na to nie poradze że wykosze na tym samym polu podkreślam NA TYM SAMYM POLU!!!!! wiecej areału i przy mniejszych stratach niż tucano, który jak tylko pośpieszy wali wszystko z tyłu, jeszcze raz wszystkich bardzo za to przepraszam.

I już widze kolejne komentarze że na niczym się nie znam nie czytam prospektów itd. itp. po co mi wasze przepustowości i prospekty wystarczy że mam oczy!!!! I kazdy kto to widział mówił to samo!!!!

 

Ach Przepraszam wszystkich z tego forum że troche odbiegam od tematu, ale oni nie maja racji i dobrze o tym wiedzą tylko nie potrafią tego przyznać.

 

I tak do wiadomosci wszystkich miałem kupować tucano ale po głębszym zastanowieniu wziąłem co wziąłem, jak pojawił się pierwszy tucano u nas w okolicy to mówiłem "ach szkoda że nie tucano", ale teraz jak zobaczyłem co pokazali w polu to wiem że dokonałem najlepszego wyboru jakiego mogłem.

 

Z tym że wykosisz więcej DF 5485  jak Tucano 320 to dałeś  naprawde czadu  miałem u siebie na polu  Tucano na usłudze   i wiem co potrafi   TC5070 z węższym hederem  wolniej szedł w życie  jak claas

 

Rozmawiałem też z włąścicielem DF  (miał 140h wtedy nabite  ) i wiem ile on potrafi zrobić  patrząc na cene i jego możliwości  to jest dość ciekawa oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Sądze ze jezeli zacznie sie ruch przy maszynach i ciągnikach spwodowany prowem to sprzedawcy moga podniesc ceny...bo to wkoncu ich zarobek, a rolnika i tak trzeba oskubac bo przeciez dopłaty ma :/ Podobnie z nawozami płody rolne tanie, a nawozy ciągle drozeja...ciekawe jak szybko agencja z tym wszystkim sie upora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Ej to w końcu w jakim przypadku trzeba składać te nowe oferty? Jak się zmienia markę czy typ maszyny? Jak ma się w ofercie pługi Unii G a chce się wziąść Pottingera to też trzeba zmieniać ofertę? Pomóżcie bo się trochę zagubiłem...

A i jak sprawa z wnioskami stoi na Podlasiu, ile numerów już rozpatrzyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

jeżeli cokolwiek zmieniasz to musisz nową oferte na nowy sprzęt, czy to nie jest oczywiste????

pomyśl o tym tak:

przychodzi kontrola sprawdzic co kupiłeś, patrzą we wniosek pług 4 skiby unia - patrzą na pług pottinger - i mówią "no dobrze to prosze pokazać pług Unia " ja to tak widze właśnie :lol:

ach i podejrzewam że samą oferte zmienić to za mało, pewnie trzeba poprawić wszystkie strony we wniosku i planie gdzie napisane jest w opisach że pług Unia XL na opis pootinger

przynajmniej ja tak robiłem zmieniłem opryskiwacz z mniejszej beczki na większą no i musiałem poprawiać w opisówkach te strony gdzie były symbole opryskiwacza,

Na pewno dasz sobie radę, to wszystko nie takie straszne jak to malują :D trzeba tylko troche posiedzieć :D

 

pozdrowienia dla wszystkich co czytaja to forum - TRZYMAJCIE SIĘ I TAK WYRWIEMY IM TĄ KASĘ


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj