cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

b0gdan    90

kilkudziesięciu pracowników agencji dostało po około 80 wniosków do sprawdzenia, to ze niektórzy mieli więcej czasu i (lub) byli bardziej obeznani z tematem , szybciej potrafili swoje wnioski sprawdzić to wysłali zawiadomienia do rolników, może się tak zdarzyć ze ktoś np z nr 35 będzie później wezwany niż ten kto ma nr 700, bo trafił na pracownika pierdołę... zrozumiałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
A takich ze wnioski miały być rozpatrywane według kolejności złożenia a chyba nie są skoro pronar miał nr ok. 700 a już otrzymał wezwanie na poprawki

Kurczę, człowieku!! Nie znasz sytuacji w agencji w lubelskim (podobnie z resztą jak ja), więc nie siej zamieszania na forum, bo z tego rodzą się niepotrzebne kłótnie. Nie pomyślałeś, ze może po prostu w lubelskim to wszystko szybciej poszło??

Z poważaniem

buchaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Witam.

Najważniejsze że sie ruszyło.

odesłałem juz brakujące dokumenty, same duperele jak narazie, sprzęt kupiony w sierpniu dokładnie taki sam jak podany we wniosku, ceny praktycznie takie same. Czekam co dalej. Musze do grudnia zapłącić bankowi 50% ceny netto. Po kontroli z urzędu skarbowego wszystko ok, czekam na zwrot VAT-u. Jka narazie wszystko z górki.

 

Pozdrawiam.

 

Zachodniopomorskie górą !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1
Witam jestem z woj.podlaskiego, mam nr ok. 250 i nic nie słychać. Wie ktoś może ile wniosków rozpatrzyli już na podlasiu?

wiadomość z wczoraj - poszło 169 poprawek , a na tydzień ma być rozpatrywane ok.100 wniosków(podobno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
Dobrze że w podlaskim nie ma takich przekrętów jak z pronarem82a

 

Przepraszam bardzo, jakie przekręty?? Nie mam ani żadnych znajomości w agencji, ani nie dzwoniłem do nich wcześniej i się nic nie dowiadywałem. Nie wiem czego już przysłali mi zawiadomienie.

Niech ktoś z lubelskiego napisze kogo wezwali i który ma nr, bo nikt nawet z małymi nr nic nikt nie pisze tylko ja. Poinformowałem tylko użytkowników forum jak jest :lol:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Ej dobra spoko nie wiedziałem ze to tak jest ale to jest trochę nie sprawiedliwie że ten co złożył 35 może otrzymać póżniej niż ten 700 a i dzięki godles za konkretne informacje(a z jakiego żródła je masz)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ale tak na prawde to nikt nie wie jak te wnioski zostały rozdysponowane. Mi sie wydaje ze po prostu rozdano je na przemian wszystkim urzedasom... czyli na 11 pracowników to ten pierwszy dostał wniosek numer 1, 11, 21, 31, itd. bo w innym przypadku kolejność skladania wniosków nie miałaby sensu.

 

a moze po prostu grupa urzedasów pracuje nad "porcjami" wniosków. pierwsze 50, kolejne i kolejne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale trzeba wziąć poprawkę na to że wnioski mogą mieć różne ilości błędów i najpierw pracownicy mogli zająć się tymi lepiej zrobionymi. Na Lubelszczyźnie pracownicy zajmują się pierwsza 9-setką, po jej przerobieniu będzie następna. Ale co tu debatować najważniejsze że ruszyło i lada chwila będzie można składać wnioski o płatności., tylko najgorzej jak będą wyszukiwać błedy we wnioskach o płatność na siłe , to kaska może być nawet po pól roku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

A mi się wydaje że wszystkie wnioski leżą poukładane na jednej kupie i każdy urzędas jak sprawdzi 1 wniosek bierze następny itd. Tak by było najsprawiedliwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Jutro zaczynam jeździć za poprawkami, jest trochę ich, a mianowicie to źle wstawione cyferki albo źle obliczone coś jest.

Ciekawe jak długo będą później sprawdzać po wysłaniu poprawek :lol:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
A mi się wydaje że wszystkie wnioski leżą poukładane na jednej kupie i każdy urzędas jak sprawdzi 1 wniosek bierze następny itd. Tak by było najsprawiedliwiej

może i najsprawiedliwiej, ale tak nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Poprawek jest troche, problem w tym że nie mam wniosku złożoneo w listpoadzie( wszystko zostało na dysku a komputer mi padł-przepięcie) i teraz musze sie prosić żeby mi przesłali z agencji. Jakoś to będzie, mam w sumie na to 3 tygodnie, ale zależy mi na jak najszybszym uzupełnieniu.

Jak otrzymam zwrot 50% to od razu wpłacam do banku- mniejszy kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

panowie nie napalajcie sie tak... co za roznica kto pierwszy dostal wezwanie do poprawek :lol: wazniejsze kto pierwszy podpisze umowe :D a tak na marginesie radze sie za bardzo nie nakrecac bo niewiadomo jak dlugo jeszcze agencji zejdzie z ta modernizacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

no tak ale żeby dostać kredyt trzeba wpłacić najpierw 20% wartości

a zwrot 50% dostaniesz ale po nowym roku pewnie i pewnie że wpłacisz bo nie masz innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

co znaczy rozpatrują???

narazie to tylko błędy sprawdzili, jak sie uzupełni wszystko to dopiero pójdzie do weryfikacji i jak bedzie racjonalność zakupu ok to wezwą do podpisania umowy, więc pewnie na początku pażdziernika podpisze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a skąd wiesz że podpiszą w październiku, przecież jest też taka opcja że w tym roku nawet nie zaczną podpisywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
a skąd wiesz że podpiszą w październiku, przecież jest też taka opcja że w tym roku nawet nie zaczną podpisywać

 

Ty to sie z choinki urwałes? heh, bez obrazy oczywiscie. Kurcze wszyscy o tym stale trąbią, ze umowy musza byc podpisane do 9 listopada. wtedy mija ostateczny termin. Więc umowy bedąpodpisane w tym roku. Ja mam nadzieje ze w tym szale sprawdzania to wiekszosc wnioskow przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

dzisij byłem w arimr (elizówka ) rolników do bólu z poprawkami , mi może dzisiaj wysłali wezwanie także po niedzieli poprawić bzdety , zmienić maszyny możena przed podpisaniem umowy potem może być lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Przykro mi OPTIMUSpRIME ale nie można zmienić. Wiesz że nawet nie można zamienić pługa obracalnego na zwykły albo nie można zrezygnować z maszyny na którą dało się ofertę. Trochę porypane te przepisy są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Dobry znajomy mi mówił który ma znajomosci ze podiszo do konca października umowyz tymi co składali wnioski.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj