cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karolwiesz    3

Mam numer ponad 70 w mazowieckim, przyszło wezwanie o uzupełnienie, myślę że będzie podobnie jak w SPO do poprawy wypatrzą mnóstwo szczegółów. Pytałem o zmianę marki ciągnika, podobno można byle miał podobne parametry i cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Sorki-być może ktoś o tym już pisał a ja nie doczytałem-ale mam jeszcze jedno pytanie: słyszałem, że mają sprawdzić część wniosków a reszta ma przejśc na następny rok. Prawda to? :lol:

 

Kiedys początkowo było takie załozenie ze wnioski maja przejsc na następny nabór ale to nie aktualne dawno. wszystkie wnioski zostana rozpatrzone co do jednego!!! Wszsytko powinno byc rozpatrzone do 9 listopada i z ruchu na forum zaczynam wierzyc ze im sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

w koncu przysłali.

strony do poprawy pokserowane i zakreślone w których miejscach błędy, w piśmie nr tel do kolesia co sprawdza, odrazu zadzwoniłem i wszystko na bierząco poprawiałem, aż się zdziwiłem jak po podaniu nazwiska wiedział co trzeba poprawiać

w sumie to pare literówek, parę czeskich błędów, no i niektóre krzyżyki nie w tym miejscu, ach i jeszcze donieść mam umowy dzierżaw, tak że jutro jutro już sie wybieram do niego :lol:

wcale nie jest tak strasznie jak tu wszyscy piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja biore 130 agrotrona ,też chciałem 150 ale se oduściłem ze względu na tą po. racjonalność czy jak to zwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

Dzwoniłem to Torunia i powiedzieli że ponad dwieście wniosków rozdysponowanych jest.Można o 30 procent przekroczyć moc ciągnika potrzebną do wielkośći gospodarstwa a jak więcej to pisanie uzasadnienia .Panowie a gdzie znajde jakieś wyliczenia dotyczące racionalności zakupu KM względem ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Co do racjonalności na stronie www.arimr.gov.pl

Dosłownie godzine temu dzwonili z agencji do mnie że wysłali pismo do mnie a propos poprawek.

Miałem miejsce po 200 setce, wynika z tego żźe uwijaja się nieźle.

Jak bede wiedział jakie poprawki to dam znać.

Dzisiaj mam kontrole z Urzędu Skarbowego bo jestem na VAT a złożyłem fv o zwrot VAT(podobno z takich wypadkach kontrole to norma), ale strach jest mimo że wszystko jest prowadzone mam nadzieje dobrze.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0

Dolnośląskie numer 36. Do mnie wczoraj też przyszło pismo z poprawkami, nie tam krzyżyk, mam donieśc umowy dzierżawy, drobne błędy przy sumowaniu działek. Wszystkie strony do poprawy są dołączone do wezwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

mam nadzieje że u mnie też drobne błędy i będzie po psrawie.

Trzeba byc dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Nie mogę na stronie arimr znaleść ile KM na ha

 

chyba 3,5 konia na hektar ale nie wiem czy wszedzie tak licza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Nie mogę na stronie arimr znaleść ile KM na ha

 

chyba 3,5 konia na hektar ale nie wiem czy wszedzie tak licza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

to i tak jest bez sensu... Wynika z tego ze gospodarstwa nie moga miec wiekszych traktorów niz 60-tka, a po co komu 5 traktorów C-360 jak mozna by bylo je zamienic jednym duzym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anas120    0

Tak na zdrowy rozum możliwe jest chyba sumowanie podanych mocy

 

Poczytajcie sobie tą ekspertyzę ona cała nie trzyma się kupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

możecie mi powiedzieć czy można zmienić w ofercie nowy sprzęt na używany ( chodzi mi o prasę)

i co wtedy mam wpisać w ofercie, bo nie wiem jeszcze jaka marka, rok i cena ( w ofercie jest 60 000 na sipme)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Nie mozna zamieniac nowego na uzywane. Pytałem sie o to w poniedziałek w ARIMR w Olsztynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 100 niemożna zamienić nowego na używane????? komuś już rozpatrywali pod względem racjonalności ciągnik?? przeszło?jak tak to jaka proporcja ha do km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

słuchaj OPTIMUSpRIME facet z ARIMR-u w Olsztyne powiedział mi ze nie mozna... a teraz to ty ocen czy to informacja pewna na 100%... bo ja sam nie wiem, ale pisze co powiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Dzwonili do mnie dzisiaj z agencji ze mam tam jakieś poprawki we wniosku zrobić i że dzisiaj wysłali co i jak.

Jestem w woj Lubelskiego i mam nr 774 :lol: Nie chce mi się wierzyć że już doszli do mojego nr :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Data złożenia mojego wniosku to 05.11.2007

Jestem bardzo zaskoczony że już doszli do mojego nr :lol:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Ja miałem dwieście któryś tam numer i dzisiaj dostałem wiadomość a agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj