cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iron    1037

narazie to tylko chcą ode mnie na kilka działek akt własności jakiś a ja mam to w dzierżawie,drobne błędy we wniosku typu :żle postawiony krzyżyk,czy jakaś literówka jak u mnie Krakowiak zamiast Krukowiak i jeszcze w ofercie nie pasowało im to że napisaliśmy co ile ma dokładnie kosztować z wyposażenia dodatkowego np.miękka oś 15000 , aktywny fotel 4000 itp.ale czego oni oczekują dali nam dwa tygodnie na te wnioski i nie było trudno o jakieś błędy,sami 10 mieś. nic nie robili zamiast je przejrzeć i na spokojnie kazać nam uzupełnić je.a nie teraz sie znowu spieszyć i sie czepiać pierdół .co do racjonalności zakupu to na razie nic mi nie napisali choć boje sie że będą sie czepiać jak to oni, wszystko wg.szablonu robią.ale mam nadzieje że sie uda.pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam2940    1

Złożyłem wniosek na ciągnik ale w marcu już nie mogłem dłużej czekać i kupiłem traktor na ryzyko. Fakturę mam z 16 marca. Jak myślicie jak rozpatrzą wniosek. Oczywiście od nich żadnej informacji okrągły rok. Parodia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u nas niestety Prow nie wyjdzie. Bo umarł współwłaściciel pola na którym była uprawa na którą był wniosek składany. A że powierzchnię brali nie docelową tylko tą co wtedy była to nie przejdzie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złożyłem wniosek na ciągnik ale w marcu już nie mogłem dłużej czekać i kupiłem traktor na ryzyko. Fakturę mam z 16 marca. Jak myślicie jak rozpatrzą wniosek. Oczywiście od nich żadnej informacji okrągły rok. Parodia....

 

 

Jeśli nie dostałeś żadnej informacje to pewnie i tak twój wniosek nie przeszedł.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Jeśli nie dostałeś żadnej informacje to pewnie i tak twój wniosek nie przeszedł.

 

Pisałem juz wczesniej ze wnioski wszystkie sa sprawdzane nawet te które nie przeszły (zostały odrzucone) w pierwszym sprawdzaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

Dzisiaj (Niedziela 14.09.2008) Minister Rolnictwa w programie Tydzień powiedział że podpisanie umów w sprawie PROW będzie już zakończone w ciągu ok .miesiąca a Pieniądze na realizację wniosków będą wypłacane w przciągu druegio miesiąca ...


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

hehe z resztą któraś już z kolei :lol:


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Ale ściemę walnął :lol: Przecież to jest niemożliwe fakt że każdy oddział powiatowy musi oddelegować po jednym pracowniku do oddziału regionalnego do pomocy przy rozpatrywania wniosków ale to są tylko dwa miesiące i w dodatku muszą ich jeszcze przeszkolić. Na SPO nie było kolejek a czekało się ponad rok od złożenia wniosku a teraz jest np. w kuj-pom. ponad 1000 wniosków do rozpatrzenia. NIEWYKONALNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

poczekajmy az ludzie z forum zaczna pisac czy cos dostaja czy nie. wtedy ocenimy tempo rozpatrywania. najgorsze ze wydaje mi sie ze przez ten temat przewijaja sie stale te same osoby i stosunkowo niewiele ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1
Dzisiaj (Niedziela 14.09.2008) Minister Rolnictwa w programie Tydzień powiedział że podpisanie umów w sprawie PROW będzie już zakończone w ciągu ok .miesiąca a Pieniądze na realizację wniosków będą wypłacane w przciągu druegio miesiąca ...

 

Ciekawe jak to będzie możliwe,skoro dają 21 dni na poprawki (a gdzie jeszcze ocena racjonalności)??? Jak wcześniej czytaliśmy są przy 34 wniosku , to słaba nadzieja . U nas w podlaskim kolega dzwonił do agencji,to powiedzieli mu ,że jeśli ma nr ok 500 może,powtarzam może do końca roku rozpatrzą jego wniosek !!! Ja osobiście bardziej wierzę pracownikowi agencji niż ministrowi, chyba że muszą to zrobić do 11 listopada,a w takim przypadku wszystko jest możliwe.Znamy przecież przypadki mobilizacji agencji, pracy na 2 zmiany(to już chyba jest he he he)- oby nie naszym kosztem.Pozdrowienia dla czekających i piszcie jeśli coś będzie się działo,małe rady też będą cenne.Mój nr w podlaskim 303 i narazie cisza :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam numer w 3 setce i po telefonicznym uzgodnieniu terminu w czwartek " na żywo" rozmawiałem z osobą która zajmuje się moim wnioskiem.Oczywiście mam braki we wniosku-jakiś podpis,brak wypisu itp.Po prostu trzeba poprawić wniosek.

Najważniejsze jest to że po tej rozmowie w sobotę dałem zaliczkę dilerowi na ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a czy mogę teraz zmienić markę ciągnika o tej samej mocy wyposażeniu tylko chyba bedzie ciut droższy ale i tak wyjdzie taniej niż deklarowaliśmy we wniosku.pisaliśmy na Same iron a chcę DF agrotrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie nie jest ważne-liczy się tylko moc.

Ja na szczęście we wniosku podałem przedział mocy i w tym przedziale trzeba się zmieścić.

Co ciekawe nie może być mniejsza moc niż we wniosku.

Ja również zmieniam markę ale niestety mój będzie droższy niż we wniosku i wszystko co powyżej trzeba wyłożyć z własnej kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

iron jakiego agrotrona bierzesz???

ja mam 54 nr w kolejce w dolnośląskim i jeszcze nic nie dostałem

a składałem na 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Do mnie dzwonili,ze mam doslac pismo,gdzie skladuje opryski i nawozy,bo tego brakuje. I powoli wniosek bedzie sprawdzony. Nr 25 Wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

Do mnie dzisiaj dzwonił koleś z arimr i powiedział że wysłał pismo co mam donieść, i że to bardzo błacha sprawa. nr 54 dolnośląskie :lol:

jak przyjdzie to napisze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

U mnie jeszcze nic nie słychać :lol: A wytłumaczcie mi taką sprawę: jesli złożyłem wniosek na ciągnik o mocy 100KM to muszę kupić ciągnik dokładnie o takiej mocy czy np. może być 101,5KM??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi laska z agencji przez tel mówiła ze jak komuś zmieniło się coś z ofert tzn marka i model oraz firma to lepiej by donieść przed wezwaniem wtedy pracownik agencji będzie brał pod uwagę aktualne oferty a nie stare co przyspieszy w pewnym stopniu rozpatrywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Dzis dzwonilismy do Olsztyna. Podobno do dzis rano mieli rozpatrzone około 100 wniosków. Najgorsze ze kolo co obsługuje mój wniosek jest podobno na chorobowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

My mamy wniosek w oddziale łódzkim, co do numeru to powiem tylko tyle ze jestem w przedziale 100-200, narazie głuuucho, zadnych wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Sorki-być może ktoś o tym już pisał a ja nie doczytałem-ale mam jeszcze jedno pytanie: słyszałem, że mają sprawdzić część wniosków a reszta ma przejśc na następny rok. Prawda to? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj