cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

LowRider    33

Jeśli we wniosku jest zapisany agregat uprawowy ze sprzęgiem do siewnika i siewnik zbożowy, to czy można zamiast tego wziąć agregat uprawowo-siewny nabudowany tego samego producenta, cena jest podobna, funkcje też, tylko zamiast 2 gratów jest jeden.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

o takie szczegoly to juz raczej arimr'u musisz pytac....choc na moj gust moze byc ciezko...wiecie jak to urzedasy...cyferki sie nie beda zgadzaly..mialy byc dwa i juz....ale to tylko moje zdanie...najlepiej zadzwonic albo poczekac az cie wezwa na poprawke i wtedy sie dopytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Jeśli we wniosku jest zapisany agregat uprawowy ze sprzęgiem do siewnika i siewnik zbożowy, to czy można zamiast tego wziąć agregat uprawowo-siewny nabudowany tego samego producenta, cena jest podobna, funkcje też, tylko zamiast 2 gratów jest jeden.......

 

Mam podobny problem (ale troszke tylko). Patafian który robił wniosek zamiast napisac ze chce agregat uprawowy (dokładnie uprawowo przedsiewny o szerokosci 3,6m) to napisał mi ze chce agregat uprawowo siewny o szerokosci 3,6m i teraz wez sie kłóc ze chodziło o uprawowy a nie o siewny

 

A co do zamiany 2 agregatów na 1 pewnie moze byc problem bo nie zgadzają sie cyferki, (tak jak to juz ktos wczesniej napisał)

 

A tak ogólnie to musze sie jeszcze dowiedziec sam co to za maszyna jest u mnie wpisana, bo ja ofert nie składałem bede uzupełniał dopiero teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

@Cihu ale wydaje mi sie ze u ciebie to nie powinno byc problemu....poprostu dogadaj sie ze sprzedawca zeby tylko dobrze wystawil faktore ;) np niech tylko bedzie typ maszyny i juz...urzedas i tak nie bedzie wiedzial o jaka maszyne chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Własciwie to mało wazne kto co bierze bo wszyscy tak samo czekają na rozpatrzenie wniosków. Pieniadze w domu lezą i nie wiadomo co z nimi robic. Moj wniosek nie jest duży ale po prostu z niecierpliwoscia czekamy na wiekszy traktor, który powinien juz dawno u nas stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

my mamy nieduze gospodarstwo 30 ha, ziemie w 70% dosc cieżkie , produkcja w całosci trzody chlewnej ok 40 ton rocznie, Wniosek został złozony o ruska 952.3, gruber i agregat uprawowy lub siewny sam nie wiem teraz, czyli całosc nie drogo w sumie i jak na ten rok to niewiele wykorzystamy tych srodków. ale to juz rok czekam na rozpatrzenie tego wniosku, a jak narazie to musze meczyc naszą ziemie c360 i MF255 ale one nie wytrzymują tego i stale cos sie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

A prawda jest taka że ta akredytacja to tylko wymysł polskich urzędasów. Bo z tego co wiem to pieniądze to oni z Uni już dostali w zeszłym roku tylko Tusk z Pawlakiem te pieniądze rozdali tym co naobiecywali podwyrzki a teraz cały czas zwądzą rolników aż nazbierają dość kasy aby moc realizować Prow. No ale cóż tylko w Polsce możliwe takie przekręty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja tylko zwracam uwage że podpisanie umowy gwarantuje że dostaniemy pieniądze pod pewnymi warunkami

trzeba kupić sprzęt zgodny z umową, i złożyć wniosek o płatność. Czyli w dobrym tępie jka wszystko gra bez poprawek to od umowy do kasy 4 miesiące


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

jezeli ktos podpisze umowe to tak jakby pieniązki były juz zwrócone, bo wiadomo ze nikt nie kupi sprzetu innego niz w umowie. Grunt zeby podpisac wreżcie tą umowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złożone w listopadzie oferty nie są wiążące tzn. można kupić inny model ciągnika ale musi mieć tą samą moc.

Zwrot jednak zostanie taki jak we wniosku.

Ja złożyłem ofertę na Farmtraca i gdyby wnioski rozpatrzyli w marcu to już by miał 300mth.

Opinie na naszym forum i wizyty u dilerów skłoniły mne do zmiany marki.

Kupię MCCormicka.

Facet który zajmuje się moim wnioskiem sam jeszcze nie wie czy podpiszemy umowę na farmtaca a potem aneks zmieniający typ ciągnika,czy też może zmienimy model jeszcze przed podpisaniem umowy.

Na razie u mnie okazało się że brakuje jeszcze jednego wypisu z ksiąg wieczystych.

W czwartek byłem w sądzie i ................. po odbiór za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złożone w listopadzie oferty nie są wiążące tzn. można kupić inny model ciągnika ale musi mieć tą samą moc.

Zwrot jednak zostanie taki jak we wniosku.

Ja złożyłem ofertę na Farmtraca i gdyby wnioski rozpatrzyli w marcu to już by miał 300mth.

Opinie na naszym forum i wizyty u dilerów skłoniły mne do zmiany marki.

Kupię MCCormicka.

Facet który zajmuje się moim wnioskiem sam jeszcze nie wie czy podpiszemy umowę na farmtaca a potem aneks zmieniający typ ciągnika,czy też może zmienimy model jeszcze przed podpisaniem umowy.

Na razie u mnie okazało się że brakuje jeszcze jednego wypisu z ksiąg wieczystych.

W czwartek byłem w sądzie i ................. po odbiór za miesiąc.

to juz Tobie rozpatruja WNIOSEK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
jezeli ktos podpisze umowe to tak jakby pieniązki były juz zwrócone, bo wiadomo ze nikt nie kupi sprzetu innego niz w umowie. Grunt zeby podpisac wreżcie tą umowe!

gratuluje myślenia też tak myślałem do czasu poprawek wniosku o płatność a zakres rzeczowy był ten sam uwaga na zaliczki na sprzęt. Były straszne problemy miałem wpłacone dużą zaliczke kombajn przed podpisaniem umowy i wyszło na to że tamta zaliczka nie mogła byc wykorzystana do rozliczenia faktury więc szybki zwrot zaliczki i tu problem firma nie bardzo chciała zaufać i fakturowanie od nowa dokładne osobne przelewy na konkretną maszyne brrr to nie było takie proste


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie od 3 wrzesnia rozpatrywanie wniosków rusza:] na stronie arimr tak pisze.wreszcie czas na zakupyyy;] euro w dol żeby szlo i dolar było by gites ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Kurde ubiegłeś mnie dosłownie 5 min temu też byłem na stronie ARiMR ;)

 

Czyli teraz będą sprawdzać wnioski pod względem racjonalności zakupu sprzętu i podpisywać umowy z rolnikami.

 

Na moje to mogliby wyrzucić tę ekspertyzę do kosza bo tylko do tego się nadaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

w koncu !!!!

Tylko żeby nie było żadnych jajec, wiadomo co im w tej głowie świta?!. żeby tylko nie robili problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Dzisiaj tata rozmawiał z dyrektorem Agencji z Olsztyna. powiedział on że rozpatrywnie wniosków moze potrwac nawet dwa miesiące kolejnośc rozpatrywania taka sama jak kolejnośc zlożonego wniosku, my mamy numer 10 a u osoby która będzie nam sprawdzać mamy numer 2 ale i tak mówil ze około miesiąca to napewno potrwa a pieniądze mówił ze zaczną wypłacać nie predzej jak w przyszłym roku aż rozpatrza wszystkie wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy można dołączyć zmianę oferty np dotycząca zamiany marki ciągnika i sprzedawcy?? jak zostaniemy wezwani czy wcześniej można podrzucić do agencji?? zmieniła mi się maszyna,tzn niejedna i teraz nie wiem jak to załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ważne jest to co miałeś w zestawieniu finansowo rzeczowym, jeśli były podawane tylko typy maszyn z jakimś parametrem to nie ma problemu ze zmiana modelu, byle parametry były zachowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj