cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Przemmek    0
Jakoś jeszcze nikogo nie wzywali do uzupełnienia tylko ciebie a tyle ludzi jest i nikogo nie wzywali, ściemniasz jak się da :angry:

To nie jest tak, że nikogo nie wzywali. Mojego znajomka już miesiąc temu wzywali do uzupełnienia wniosku, bo miał kilka błędów. Miał numer około 700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Zauważyłem na stronei arimr że jest akredytacja, ciekawe kiedy to w końcu ruszy, zapewniali że pierwsze umowy będą podpisywane w sierpniu, ale coś to mi sie nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty myślisz że oni siedzą i nic nie robią, a jak raptem dostana akredytacje to z dnia na dzień rozpatrzą wnioski??? Wnioski są już przydzielone poszczególnym pracownikom agencji, oni je teraz sprawdzają i tam gdzie się da proszą o uzupełnienia i ewentualne poprawienia błędów, a tak w ogóle to pisz po polsku , bo zanim zrozumiałem co napisałeś musiałem napić się piwa ;)

zanim zrozumiałeś musiałeś się piwa napić? pewnie to tylko wymówka by się napić:) mów odrazu ze masz znajomości i ze ktos tobie wszystko ustawił elegancko.tu się mówi o tym co jest normalne i co dotyczy wszystkich.nie wszyscy maja znajomości przecież. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Dzisiaj w agrobiznesie mówili że ARiMR rozpoczęła rozpatrywanie wniosków i niby do końca roku mają podpisać umowy z wszystkimi rolnikami. Ciekawe czy im się to uda bo mi jakoś nie chce się w to wierzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Faktycznie bylo,ze maja juz akredytacje z ministerstwa finansow i juz moga podpisywac umowy. Nareszcie cos sie ruszylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

juz sie rusza od kilku miesiecy-przeciez to jest przeciaganie tylko zeby rolników uspokoic i nic wiecej-mysle ze maja tam niezły roz. . . . . . el i sami nie wiedza kiedy to ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Tylko,ze dzis dostali akredytacje od ministerstwa finansow. A watpie,zeby to bylo tylko po to,aby uspokoic rolnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Jak nie zdążą to sobie poczekamy znowu, przecież im się nie śpieszy- - darmozjadom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0
Jak nie zdążą to sobie poczekamy znowu, przecież im się nie śpieszy- - darmozjadom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

mam takie pytanie;zlozylismy z ojcem na ciagnik i kosiarke i ciagnika narazie nie chcemy tylko kosiarke czy dalo by sie wzias tylko kosiarke bez ciagnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

no nie wiem jak to bedzie wyglądało, ale raczej nie powinno być z tym probelmu, bo od złożenia wniosku minęło już parę miesięcy i mogło się u was dużo w gospodarstwie pozmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

od zlozenia wniosku kupilismy woz paszowy sano 7 letniego df agroplusa85 wiec narazie ciagnika nam nie potrzeba tylko kosiarki a teraz po sezonie moze troche potanialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

No to masz powód żeby nie brac tego co zapisaliście we wniosku. Spokojnie, nie powinni robić z tego problemu, przecież to przez ich opieszałosć i brak przygotowania czekamy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jeśli bedzie tak jak zawsze to mozesz o kosiarce zapomnieć chyba ze zamienisz ciagnik na inna maszyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nie mozesz zamienic ciagnika na plug, ludzie czytajcie co pisza na stronach agencji i to co ludzie pisza na forum! nikt nie przeglada forum tylko bez sensu ciagle zadaje pytania. kilka stron wczesniej jest napisane wyraznie! zmiany moga dotyczyc producenta i modelu sprzetu ale nie rodzaju, czyli traktor to traktor a nie koparka, pług to pług a nie kultywator i taki tym podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj