cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

vdan    5

Ja dzisiaj bede miał na placu ciągnik i agragat.

Nie czekam na ARiMR, wniosku nie odrzucą teraz tylko korekty we wnioskach, w maju ARiMR odrzuciła 1000 wniosków w całej polsce, pracownicy agencji sami mówią że teraz nie ma juz mowy o odrzucaniu wniosków, będą tylko zmiany we wnioskach.No chyba że ktoś zapisał we wniosku 150km ciągnik na 30ha to nie ma co sie dziwić.

Wystarczy zadzwonic do oddziały regionalnego i popytać pracownika który weryfikował wasz wniosek, to powie co i jak. ja tak zrobiłem, teraz jestem pewien że wszystko ok. Kupiłem ten sam sprzęt co mam we wniosku, bez żadnych zmian, nie biore jedynie opryskiwacza który był zapisany we wniosku, bo już sobie kupiłem używke, z tym też nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja tam nie był bym tak pewny siebie jak ty ze na 100% przejdzie i nie odrzucą, wolę poczekać, tyle poczekałem to i jeszcze poczekam troszkę


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

My tu piszemy tyle ale co z tego.... nadal cisza i nikt nic nie dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tak jak pisałem wcześniej, oddział lubelski ARIMR będzie wysyłał wezwania już w przyszłym tygodniu, w pierwszej turze do nr 900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
tak jak pisałem wcześniej, oddział lubelski ARIMR będzie wysyłał wezwania już w przyszłym tygodniu, w pierwszej turze do nr 900.

 

A skąd wiesz że do 900 nr maja wysyłać.

To w takim razie ja się załapie na pierwsza ture ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem dziś do ministerstwa rolnictwa i powiedziała mi lasencja że akredytacje maja na rozpatrywanie i rozporządzenia zostały powysyłane do oddziałów które przyjmowały wnioski od nas i powinni juz rozpatrywac te wnioski.od dyrektorów tychże placówek zależy teraz jak szybko to uruchomią.mówi ze lada dzień powinni ruszyć.Mówi ze wszycho w kwestii agencji teraz..Tzn niewiadomo kiedy tak naprawde raczej .o mammamija!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nam przyszła odpowiedz w marcu że nam odrzucili bo sami wypełnialiśmy i i nie mieliśmy paru rubryk. Papierów z agencji nie było czas zabrać a dzisiaj przysłali odpowiedz że poddadzą wniosek ponownej weryfikacji. Składaliśmy na ciągnik prasę i owijarkę. Ciągnik kupiliśmy będziemy próbować zamienić ciągnik na ładowarkę avant może coś z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

A który miałeś numer w kolejce? Podaj tak miejwiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

A który miałeś numer w kolejce? Podaj tak miejwiecej...

 

przepraszam za zdublowanie swojego posta ale dziś coś mi strasznie internet muli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

powiedzcie mi jaka jest szansa zalapac sie na prow z binami?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Yacenty...ale o co chodzi z tymi binami? Jezeli chcesz poprostu kupic i postawic nowe biny na Prow to kupujesz silos i na płyte pod silos musisz miec pozwolenie, projekt i potrzebne rzeczy...i ze zwrotem pieniedzy nie ma problemu...My postawilismy BINa 100ton na PROW (znaczy czeka na rozpatrzenie wniosku) ale juz stoi...i nie ma zadnego problemu. Jezeli jeszcze cos to słuze pomocą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

WITAM!

Mam pytanko dotyczące możliwości wnoszenia zmian (aneksów rzeczowo - finansowych) do wniosków.

W którym momencie należy zgłosić takie zmiany, w jakiej formie, czy potrzebne są jakieś uzasadnienia, nowa oferta?

Dodatkowo, czy Agencja ma jakiś czas na rozpatrzenie, czy od razu zatwierdzają bądź nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

no ja wlasnie na ten temat rozmawialem dzisiaj z gosciem ktory robil moj wniosek...wiem tylko ze arimr pozwala zmieniac sprzet czy cene ale zwrot niebedzie wiekszy niz ten zadeklarowany we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

no taki mi powiedziano..wartosc tez moz byc wieksza tylko ze zwrot dostaniesz do tej wartosci ktora zadeklarowales we wniosku...

 

 

 

pytalem sie dzisiaj dokladnie o te zmiany sprzetu i chodzi o to ze sprzet moz byc drozszy moze roznic sie typem ale rodzaj i przeznaczenie musi sie zgadzac(czyli np we wniosku byl wpisany agregat 3 m to mozesz wziac 4m ale zwrot dostanie do ceny zadeklarowanej we wniosku tyle ze juz niemozesz tego zmienic na np pulg...)troche do glupie ale coz....dla nich musi sie zgadzac sztuka....nie wazne ze od listopada 2007 duz sie zmienilo i bardzej przydal by sie teraz inny sprzet....ale co ich to obchodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

Dzisiaj dzwonilem do czestochowy do arimr i powiedzieli mi ze jeszcze nie dostali akredytacji ?????????? troche dziwna sprawa?? niby wszystko juz mialo ruszyc a tu takie opużnienia, coś mi się wydaje że to sie ladnie przeciagnie zamin na dobre ruszy!

 

VDAN jak tam ciagniczek juz masz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akredytacji ma udzielić ministerstwo finansów.

Dzisiaj dzwoniłem do tego ministerstwa i jak myślicie???????????????

Ministerstwo przygotowuje się do udzielenia akredytacji-być może nastąpi to w przyszłym tygodniu

Czekają na opinie prawników lub inne bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja pier... oni to mają ruchy tam w tej agencji i ministerstwie normalnie porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Ale to pewne ze nie ma tej akredytacji? moze akredytacja jest tylko ie ma tego na pismie i moze wnioski juz rozpatruja? kurde chyba trzeba dzis zadzwonic sie dopytac. ciekawe co tym razem powiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no taki mi powiedziano..wartosc tez moz byc wieksza tylko ze zwrot dostaniesz do tej wartosci ktora zadeklarowales we wniosku...

 

 

 

pytalem sie dzisiaj dokladnie o te zmiany sprzetu i chodzi o to ze sprzet moz byc drozszy moze roznic sie typem ale rodzaj i przeznaczenie musi sie zgadzac(czyli np we wniosku byl wpisany agregat 3 m to mozesz wziac 4m ale zwrot dostanie do ceny zadeklarowanej we wniosku tyle ze juz niemozesz tego zmienic na np pulg...)troche do glupie ale coz....dla nich musi sie zgadzac sztuka....nie wazne ze od listopada 2007 duz sie zmienilo i bardzej przydal by sie teraz inny sprzet....ale co ich to obchodzi....

to lipa bo mogliby cos zmienic barany zeby wziac inny sprzet bo co im szkodzi,oby kasa sie zgadzala.paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj