cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

vdan    5

Dajcie znać jak będziecie mieli jakies najswieższe wiadomości !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Akredytacja jest od rozpatrzenia do podpisania wniosku,ale nie na wypłatę pieniędzy.OK-z tym,że teraz zaczną się urlopy i to wszysko jednak jeszcze potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Ja im dam urlopy- darmozjady;)

Do roboty niech lepiej wezmą;P

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Niech sie ruszajo i tak tyle sie obijali...


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger
Akredytacja jest od rozpatrzenia do podpisania wniosku,ale nie na wypłatę pieniędzy.OK-z tym,że teraz zaczną się urlopy i to wszysko jednak jeszcze potrwa.

No i to wystarczy jak podpisujesz z nimi umowe to maszyny masz juz pewne. Teraz to bedzie tak jak tam napisal kolega kilka postow wyzej że teraz w żniwa bedziemy wzywani do poprawek i innych spraw!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

No ja nie wiem czy oni tak szybko wezmą sie do roboty, chętnie chciał bym mieć już nowy sprzęt na podwórzu, a nowa przyczepka w sam raz przydała by sie na żniwa, ale może i wezmą się do roboty szybko bo ludzie w żniwa nie za bardzo zechcą przyjeżdżać bo nie będą mieli czasu a to może jest z ich strony celowe zagranie bo więcej pieniędzy zostanie u nich a nie dadzą tych pieniędzy rolnikowi, sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kilka stron wczesniej napissałem że poprawki bedąw żniwa chyba miałem racje. spoko ja w zeszłym roku miałme podobnie więc trzeba sie wziąść w garśc i załtwiać bo to jest ważne


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Oni specjalnie tak chyba robią aby utrudnić rolnikowi, aby rolnik jak najmniej dostał pieniędzy... Niestety cała polska


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy damy rade !!! u mnie maszynki juz w domu ;) czekamy :/ za podpisywaniem umów ! a jak im sie nie bedzie spieszyło beda nas odrzucac o byle co to tam pojedziemy do nich !!!!!!!!! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Widły do reki i na ARiMR ;)

Nie ma lekko, muszą się wziąśc do roboty i tyle.

Ja ciągniczek, pług i agragat bede miał na dniach;)

Juz nie mogę sie doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

W czasie żniw to nie to widły w rękach cały czas są bo trzeba słomę itp wozić ;)

Ja czekam i nie kupuję sprzętu wcześniej ale i tak nie mogę już się doczekać, tyle wytrzymałem to i jeszcze trochę wytrzymam :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

U mnie tez sie wstrzymujemy z zakupami. Gdyby coś nie wypaliło to wtedy byłoby nieprzyjemnie a sprzet mniej by cieszyl pewnie. te dwa moze trzy miesiące na podpisanie umowy to poczekam. Bez ryzyka bez stresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja moze i dobrze ze nie kupilem traktora jeszcze na wniosek.wypatrzylem ze z USA mozna sciagnac johna deera 40 tys taniej niz w polsce a serwis itak musza uznac gwarancyjny ,tak mowil kolo z usa. sie sk.....bance;-)nasi dorabiaja na naszych tylkach .ni dam sie.rolnik mobilny jes ;-] The world wide web ;)musze tylko kolnac do celnego ile cla zaplace i jak z rejestracja na 100 % i w kontener jelenia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

Stary, jak nie masz kogoś tam w Usa co by ci ten ciągniczek zapakował na kontener i dopilnował żeby dokładnie go zabezpieczyć, i pozalatwiac wszystkie sprawy papierkowe to lepiej daj sobie spokój!, to nie jest wszystko takie piękne jak ktos mowi "w kontener i do Polski" , a z tą gwarancja to musiałbyś się dowiedzieć gdzies z bardzo pewnego żródła najlepiej z JD z USA bezpośrednio u nich, bo nie wydaje mi się aby udzielali gwarancji na europę na ciagniki przeznaczone na rynek amerykański, kwestia dowiadywania się. Ale najlepiej jechać samemu wykupić kontener zapakować i czekać na ciągniczek.

 

PZDR>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W przyszłym tygodniu będą wysyłane zawiadomienia z prośba o uzupełnienie wniosków i poprawienia ewentualnych błędów. Dla osób które brały oferty w Fino dodatkowa robota, zmiana oferty, bo w tej złożonej nie było napisane że maszyny są nowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

do wszystkich po koleji czy jakos tak stopniowo grupami??? My nie mielismy wogóle złozonych ofert! Teraz dopiero sie zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Najlepsze jest to ze zrobił się taki szał na maszyny ze na niektore modele trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Ja zamówiłem maszyny juz dwa miesiące temu bo sa mi potrzebne na żniwa za dwa tygodnie mam do odbioru. A jeśli wniosek przejdzie pozytywnie to skorzyścią dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO MOJ SZfAGIER MA RODZINE TAM.BIEGLE ZNA ANGIELSKI I DZWONIL DO DEALERA TAM I KAZAL PRZYLATYWAC C I NEGOCJOWAC UMOWE.TAK JAK U NAS PODPISUJE SIE I WPLACA ZALICZKE.POTEM RESZTA HAJSU I CIAGNIKNA TRANSPORT. WZYWALI JUZ KOGOS W SPRAWIE prow ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
to na jakiej podstawie wyceniliście maszyny???

 

Przeciez zeby podac cene traktorka nie trzeba miec oferty. wystarczy sie dowiedziec telefoniczie i nieco podwyzszyc cene i taka wpisac we wniosku. Na zebranie porządnych ofert było o wiele za mało czasu. wogóle co są warte oferty z przed prawie roku? Moim zdaniem niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Dokładnie, oferty były składane w listopadzie przez ten czas dużo mogło sie pozmieniać w sprzęcie(nowe modele ciągników, nie sa dostępne już np DF K110) dużo mogło się pozmieniać w samych gospodarstwach, oj będą mieli co robić w ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Ale i ceny non stop idą w górę średnio od nowego roku maszyny podrożały o 10% a na jesieni znowu podwyżki dlatego nie warto czekać na agencje tylko kupywać i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A jak kupisz maszyny i odrzucą twój wniosek i zostaniesz na lodzie, i będziesz musiał sam wszystko spłacać. Ja wole poczekać i nie żyć w stresie że wniosek mi odrzucą i będę musiał sam wszystko spłacać


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Mi tak bardzo nie są potrzebne maszyny tylko chcę nowe kupić a starsze sprzedać ;):)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj