cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vdan    5

My też nie czekamy, jedziemy i bierzemy DF k110(sprzęt sprawdzony, dobry, mało pali itd.). Bierzemy teraz ciągnik i agregat. Przecież nam nie odżucą wniosku, tak bynajmniej mi powiedzieli jak dzwoniłem.

Euro tanie jak barszcz, to cieszy, ale tylko w tym przypadku, gorzej w przypadku dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger
My też nie czekamy, jedziemy i bierzemy DF k110(sprzęt sprawdzony, dobry, mało pali itd.). Bierzemy teraz ciągnik i agregat. Przecież nam nie odżucą wniosku, tak bynajmniej mi powiedzieli jak dzwoniłem.

Euro tanie jak barszcz, to cieszy, ale tylko w tym przypadku, gorzej w przypadku dopłat.

Widzę że jesteś bardzo pewny tego że twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, nigdy nie wiadomo czy ci wniosku nie odrzucą, a co jeśli np. nie przyznają ci takiego ciągnika jaki chcesz tylko np 80km, co wtedy?? zostaniesz chlopie na lodzie z kredytem!, lepiej się wstrzymać i poczekać, tym bardziej że już tyle czasu czekaliśmy to warto poczekać jeszcze troche, maszyn nie brakło jeszcze i nie braknie nikomu, najwyżej mogą troche podrożeć, ale wole zaplacic więcej jesli dostane dofinansowanie niż nakupić na kredyt, same odsetki, prowizja wyniosą Cię więcej za ten czas niż byś poczekał i kupił po rozpatrzeniu wniosku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

masz kolego racje,ja też czekam bo nigdy nic nie wiadomo.wiadomo chciało by sie nowym sprzętem robić ale za duże ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cool6    0

Hej koledzy! Mam troche wspólnego z tą nasza instytucją rozpatrującą wnioski i szczerze mogę Wam powiedzieć, że dopóki nie zatrudnią tam specjalistów od zarządzania i osób które naprawdę znają się na rzeczy zamiast partyjnych kolegów nie będzie dobrze...Ten bałagan i opóźnienia są niestety spowodowane nieudolnością osób na wysokich stanowiskach...Szare pionki w tej firmie są czasem bardziej zorientowanie wtemacie niż osoby "na górze" Tą firmą powinny zarządzać osoby które sie interesują tą tematyką..są pasjonatami a nie Ci którzy spędzaja tam tylko 8 godzin dziennie i odliczja czas od 8:15 do 16:15. Są oczywiście wyjątki...Czekam z niecierpliwością keidy wreszcie wszystko się ustabilizuje i wnioski będą rozpatrywane na czas, bo przeciez ta instytucja ma pomagać rolnikom a nie włoczyć ich od wezwania do wezwania na uzupełnianie braków....

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger
masz kolego racje,ja też czekam bo nigdy nic nie wiadomo.wiadomo chciało by sie nowym sprzętem robić ale za duże ryzyko

Oj chcialoby się pociekać nowym sprzętem, ale trudno trzeba czekać bo z nimi nigdy nic nie wiadomo do końca......czekamy, jak napisal wcześniej jeden kolega " cierpliwości to oni nauczą"........czekamy POZDRÓFFFKAA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Jasne że jestem pewny że przejdzie, wystarczy troche poczytać rozporządzenia, odmowy były w maju, teraz tylko ew. aneksy do umów. A propos ciągnika, przecież jest analiza wydajności i racjonalności zakupu, wystarczy poczytać.

Mam połowe , 2 połowe biore na 5 lat, jestem na VAT, na co czekać?

Jeśli "nawet " będzie coś nie teges to mam następne lata na złożenie papierów.

290tyś brutto - VAT = 226 tyś połowe mam czyli = 110tyś kredyt fabryczny 3% na 5 lat i co mam czekać, nie ja już sobie poczekałem, wystarczy !!

Wystarczy zadzwonić do Agencji !! to nie trudne !

Za rok chce to spłacić i pisać nowy wniosek, jak jest szansa to na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie spokój!!!!!!!!!! ja juz mam maszyny w domu, teraz tylko czekam na tych ......ów!!! z Agencji co zrabia z naszymi wnioskami!!!!!!!!!!! a słuchy mnie dochodza ze beda odrzucac o byle co!!!!!!!! (oby nie!) bo wkoncu tam siedza jacys ......le!!! jesli tak zrobia to drodzy rolnicy koledzy. jest nas ponad 16 tys !!!!!!!!!!! sie troszku straci na paliwo i sie pojedzie sie do nich!!!!!!!!! pozdrawiam wszystkich czekajacych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja byłem dzisiaj w arimr uzupełniałem wniosek (sporo ludzi to samo robiło ) osoba która sprawdza mój wniosek powiedział żebym był dobrej myśli ;) najprawdopodobniej 1 lub 2 sierpnia ciągnik będzie już na porwórku

 

Liczą że za 2 tyg będą mieli akredytacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

vdan na przyszły rok to możesz pomarzyć o wniosku, bo dostaniesz powyżej 100 000 zwrotu.(jak będą obowiązywały te same zasady)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Jakby tak "szybko" poszło z ta akredytacją to wielu rolnikow by się ucieszyło ;) Badzmy dobrej mysli...chociaz sprzet juz i tak mam na podworku...czekmy jeszcze tylko na pług :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

o fajnie by bylo jak by cos sie w koncu ruszylo...my wzielismy ciagnik i kosiarke na kredyt wiec jak by dali zwrot to za ta kase mozna by bylo wziasc kolejny sprzet :) ale z drugiej strony nie ma co sie nakrecac bo pozniej tylko nerwy zostana....akreytacja miala juz byc w maju...i co....pozyjemy zobaczymy co bedzie z tych obietnic ;)

 

@piootr robiles wlasne uzupelnienie czy cie wzywali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

czyli coś ruszyło jak wzywają do uzupełniania wniosków.

Piotr opisz jak to wygladało i co miałes uzupełnić !

czy były jakies problemy z twoim wnioskiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

Nic nie ruszyło jeszcze, ale można składać poprawki do wniosku. Ale dzisiaj Sawicki w sejmie mówił że dzisiaj o 10 ma być jakieś posiedzenie no i bedzie akredytacja, i że podpisywanie ruszy w przyszłym tygodniu.

Oby tylko tak było!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Ja byłem dzisiaj w arimr uzupełniałem wniosek (sporo ludzi to samo robiło ) osoba która sprawdza mój wniosek powiedział żebym był dobrej myśli ;) najprawdopodobniej 1 lub 2 sierpnia ciągnik będzie już na porwórku

 

Liczą że za 2 tyg będą mieli akredytacje

 

 

Napisz cos wiecej. Wzywali Cie do poprawki czy sam pojechałeś? Który numerek w kolejce? Czego dotyczyły uzupełnienia? Podasz wielkosc gospodarstwa i KM traktorka? CZEKAMY :)

 

Bo z tego co wyczytałem we wczesniejszych postach to chyba sam jezdzisz i nawiedzasz agencje bez wzywania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

Jest akredytacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W końcu ruszy wszystko.................. tylko ciągnik dealer sprzedał i co teraz??????????

I jak zwykle w środek żniw................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

To pewne?

Skąd masz ta wiadomość?

Ja nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Ale jak jest no to loozik, teraz się wszystko rozkręci.

SUUUUUPER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Do arimr jeździłem z własnej woli

 

Uzupełnienie dotyczyło , np dowiezienie umowy dzierżawy bo była pomyłka w nr. działki , dodawałem akt notarialny bo dokupiłem ziemi , oferty bo ma być w nich sformułowanie że maszyny są fabrycznie nowe

 

Problemów z wnioskiem raczej nie było

 

 

Ciągnik kupuje 97 kM na własnego 20,5 ha + dzierżawa 7 ha ale zawarta bezterminowo (miał mi troche ojciec swojej ziemi odstąpić ale nie zrobiliśmy tego na wiosne ) , chodowli żadnej nie mam bo wszystkie zwierzaki na ojca

jeszcze we wnisku jest pług obrotowy 4 skibowy , rozsiewacz MX 1600 +dźwig do bagów i głębosz

 

NR w kolejce miedzy 300 a 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

A ja w kolejce 28, no to fajnie jak to ruszy to się trochę nowych maszyn pojawi na moim podwórku.... mam nadzieję że wniosek przejdzie jak na razie wszystko ok. czekamy........

 

zobaczcie sobie na www.arimr.gov.pl wyglada na to że jest akredytracja COOLL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@piootr pług i rozsiewacz bierzesz jako nowy, czy używany?? bo już jakiś czas je posiadasz....

 

Obstawiam, że ciągnik to Agrofarm 100 :)

 

Ojciec składał wniosek jak było wykorzystanie kwoty ok. 100% więc chyba trochę dłużej poczekamy...

 

Ale kilka gratów już jest na podwórku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

No to rewelacja.

Mam nadzieje że u mnie pójdzie bez problemów.

Trzymam kciuki za wszystkich którzy składali wnioski;P

ja w środe będe miał DF K110, pług IBIS 3+1 oraz agregat uprawowo siewny 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no ja też już czekam z niecierpliwością, tylko że nr 800 mam. Prasa kupiona, tylko ciągnika do prasy nie ma i dalej trzeba wynajmować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

ciągnik masz zapisany we wniosku?

jak tak to lepiej już sobie go zamów bo jak to ruszy to będziesz czekał i z pół roku na sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
@piootr pług i rozsiewacz bierzesz jako nowy, czy używany?? bo już jakiś czas je posiadasz....

 

Obstawiam, że ciągnik to Agrofarm 100 :)

 

Ojciec składał wniosek jak było wykorzystanie kwoty ok. 100% więc chyba trochę dłużej poczekamy...

 

Ale kilka gratów już jest na podwórku ;)

 

 

Dobrze  obstawiasz :)   ciągnik jest już  w FINO

 

Pług i siewnik jako nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
ciągnik masz zapisany we wniosku?

jak tak to lepiej już sobie go zamów bo jak to ruszy to będziesz czekał i z pół roku na sprzęt.

wszystko we wniosku jest, z ciągnikiem problemu też nie powinno być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

No to teraz czekamy na pierwsze wezwania! Jak ktoś cos takiego dostanie to pisać odrazu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj