cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tom007    4

dokladnie @Bodzio110....to juz jest kolejne pismo z agencji..ale tzn ze tylko ja je dostalem? w sumie mi juz cierpliwosc sie dawno skonczyla...jakos przestalem sie tym przejowac..jak sie uda to fajnie wpadnie sporo kasy ale jak nie no to trudno...bedzie trzeba jakos przezyc... a swoja droga to nie zdziwie sie jak nasi kochani urzednic z agencji zaczna nas wzywac do wyjasnien w samym srodeczku sezonu... a pozniej powiedza ze rolnicy nie chcieli pieniedzy...bo nie oszukujmy sie czasem nie ma jak zjesc a co dopiero jechac do powiatowki(ja np mam 150 km) .....szkoda slow.......... ale troche optymizmu :D .........pogoda u nas sie robi :D znowu sobie trochu pokosze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

No to czekamy, ja też składałem wniosk, miłego żniwowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

U mnie do żniw jeszcze daleko :D Jeszcze z miesiąc co najmniej bo wszystko zielone. Ja też składałem wniosek i cisza niestesy. Banda złodzieji polskich decydentów...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

Mialem na mysli koszenie jęczmienia ozimego. :D

Ale zobaczcie koledzy jacy debile w tej polsce ustalają prawo, na zlozenie wniosku był 1 dzień, a na rozpatrzenie mają teraz 12 miesięcy i to mnie najbardziej wk...rwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nikt za nic nie odpowiada dlatego tak jest.do gródnia podpisza umowy.a w nastepnym roku do listopada pewnie beda wyplacac refundacje heh.cwoki.prawo stanowione pod siebie-urzedasy wstyd.wszystko sie ro***erdala bo niema porzadku w rzadzie.EURO nam zabiora bo nic niema.tego .... listkiewicza dawno powinni na mokasynach mocnych pogonic;-) KORUPCJA,BURDEL,PRAWO POD RZADZACYCH-POLSKA NASZA wstyd.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Ja nie dostałem ani jednego pisemka z agencji,i nie bardzo wiem,czy już poleciał mój wniosek,czy tam jak....,bo składałem jako jeden z ostatnich.Może macie nowe wieści co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12
Myślę że będzie lepiej niż niektórzy sądzą. Jedno jest tylko pewne , trzeba uzbroić się w cierpliwość i żyć własnym życiem. Moja rada jest taka. Nie można wszystkiego planować precyzyjnie i na styk, a już broń Boże brać kredyt pod przyszłe finansowanie bez umowy. Trzeba złożyć wniosek i o nim zapomnieć, a jak przyjdzie czas to się nim zająć. Właśnie dostałem pozwolenie na budowę, więc dobrze że jest taki poślizg w ARiMR bo w przeciwnym razie już bym leżał.

 

Cisza, spokój, nic się nie dzieje. I tak chyba będzie do końca wakacji......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze rozpatruja wnioski ktore skladane byly na inwestycje budowlane typu obora ccy silosy na kiszonke itd.to prawda?? jebitnie sie wszycho przeciaga.deeeszcyyk rulezzzzz:D w koncu popadalo konkretnie:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

macie racje, gnoją nas jak chcą i nie podskoczysz im bo ci udup... racją jest tez to że pewnie po wakacjach sie zabiorą, ale może to i lepiej bo teraz żniwa. pozdr. lepiej póżno niż w cale. polska to meksyk europy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
macie racje, gnoją nas jak chcą i nie podskoczysz im bo ci udup... racją jest tez to że pewnie po wakacjach sie zabiorą, ale może to i lepiej bo teraz żniwa. pozdr. lepiej póżno niż w cale. polska to meksyk europy

Ponoć agencja nie przeszła audytu zewnętrznego i nie może dysponować pieniędzmi!Jakiś tam ktoś z agencji obiecywał, że jeszcze w lipcu dostaną akredytację.Teraz nie mogą powiedzieć ,że to nie ich wina,że tylko poprzedniej ekipy,bo widać dokładnie jak się tam opier...ają.Apropos - w lipcu następna podwyżka cen ciągników które mnie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

My juz mamy kombajn,bo byl na zniwa potrzebny i nie czekalismy,az sie wyrobia. Na reszte maszyn sie zaczeka. Ale cierpliwosci to oni kazdego naucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Ja codziennie dzwonie do ARIMR.

Jeśli w maju nie dostaliście zadnego pisma to dobrze, to znaczy że wasze wnoski przeszły wstepną weryfikację, teraz została tylko analiza zapotrzebowania, racjonalności zakupu, z tego co się dowiedziałem to można zmieniać to na co pisaliście we wniosku, ale tylko w taki sposób że jezeli nie chceicie już maszyny na która pisaliście to możecie zmienić to aneksem ptrzy podpisywaniu umowy z ARIMR, można zmienic markę, ale nie wchodzi w grę zmiana na inną maszynę np. większą.

Na bank nie odżuca juz wniosków jeśli nie było odpowiedzi w maju !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

No tak,tylko nadal zostaje wielka niewiadoma jak podejdą do sprawy oceny racjonalności zakupu bo te ich tabele są całkiem bez sensu. Np na 30 ha przysługują 2 ciągniki po 55 koni a ciekawe jak oni myślą ze takie ciągniki maja sobie poradzić ze sprzętem do uprawy np: zestaw uprawowo-siewny bo do tego potrzebny jest minimum ciągnik o mocy około 100, 110 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie mozna zmienic rodzaju maszyny? oby tylko kwota byla taka sama? co im zalezy zeby nie zmienic jesli kwota jaka zadeklarowalo sie np na tura to za to kupic np siewnik do kukurydzy.tak nie mozna?? wiecie cos na ten temat.ja bym chcial tak zamienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Ocena racjonalności?

Dzwoniłem do nich i rozmawiałem z gościem od oceny racjonalności to mi powiedział że spokojnie dostaniemy 120km ciągnik, we wniosku napisalismy o taka maszynę 120KM, mamy 80ha. W tej chwili mamy 2 ciągniki ursus i mtz, ale we wniosku napisaliśmy że mamy tylko 1 ciągnik, więc spokojnie dostaniemy. Ale załatwiamy kredyt już teraz i bierzemy ciągnik bo jak to wszystko ruszy to pewnie i po pół roku bedzie sie czekało na maszyny, jak sie wszyscy rzucą to będzie sieczka a maszyny potrzebne są nam na żniwa.

jeśli chodzi o zmiany we wniosku to sa mozłiwe poprzez aneks do wniosku, jeśli chodzi o rodzja maszyny to będzie problem z tym. można z jakiejś zrezygnować, kupic mniejszą itp. ale nie większą o większej mocy itp. Ale nie ma możliwości kupna czegoś innego niż jest we wniosku.

Tak bynajmniej mówią mi jak do nich dzwoniłem.

Kurcze już nie spie po nocach, nie moge sie doczekać.

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

mam do was pewne pytanko (moze zbaczam trochę z tematu) wiecie moze kiedy bedzie ruszał nowy PROW ?? poniewaz na ten aktualny się nie wyrobiłem ;)(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Chyba w przyszłym roku, zaznaczam "chyba" ;) Tego nikt nie wie kiedy ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

vdan Ja też mam dwa ciągniki a we wniosku napisałem że jeden a teraz mam obawy czy oni tego jakoś nie sprawdzą ? Może lepiej było by przerejestrować czy po prostu schować jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie trzeba nawet chować, podczas kontroli mówisz ze to ciągnik pozyczony od sasiada i tyle, ale najprędzej nawet nikt się nie będzie pytać co jest czyje, najważniejszy jest sprzęt który kupiłeś ( u znajomego stały 2 przyczepy i owijarka, naprawdę pożyczone, ale nikt się o to nie pytał ) Ja zresztą tez mam zatajone sprzęty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

t.ą racjonalność niech se w d.. wsadzą za przeproszeniem. powiedzmy ze mam 20 ha. i chce ciągnik nowy ale ze 100km.i wiem ze za rok dojdzie mi powiedzmy 40 ha.to co mam kupic jakiś mały na te 20 co oni mi dobiorą??a za rok okaże sie ze na 60 bedzie za mały i co znowu nowy kupować??? wybaczcie ale ten co to wymyślił to kompletny pomyleniec, zresztą w nie jednej gazecie jechali po nich równo. a pro po ja miałem kupic wały przed rozpatrzeniem wniosku ale nie zrobiłem tego bo oni tylko czekają na takich zeby ich ud***ć i wniosek odżucić bo zawsze coś wynajdą.bo coś jest takie a powinno być inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. propo wniosku prow to zlozylem go prawie na samym koncu. Spokojnie pojechałem w nastepny dzien to chyba byla sobota jak dobrze pamietam , bez zadnych kolejek i w ogole . Ja nie musze czekac kiedy go rozpatrza chociarz mogli by zaczac juz ale to nie jest realne. Załoze sie ze pierwsze umowy bede gdzies we wrzesniu podpisywane znajac ruchy Agencji. Wiec nie mialem zamiaru czekac i poszlem na ryzyko bo pozniej jak to wszystko ruszy to po pierwsze braknie maszyn a nawet jak beda to ceny pojda w gore i to duzo. Po drugie to w banku bedzie problem z kredytem. Mozliwe ze tez im kasy braknie dla nas czyli rolnikow. Jednym slowem co bedzie to bedzie, ja czekam na sprzet w tym tygodniu mi go przywioza;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

U nas sie czeka bo nigdy nie wiadomo co z tą racjonalnoscią zakupu. a niech im cos odbije i zaproponuja sprzet o 20cm węzszy i wtedy co? boszem go skróce a i to pewnie nic by nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

spokojnie maszyn nie braknie jak cos to ze stanów dowioza


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz są tanie maszynki ale jak już się wszytko ruszy to dopiero będzie heca ;) dlatego kolejna maszynę kupuje na ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj