cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetmen    1
podobno juz maja akredytacji,ale powtarzam podobno...

ale to nie pewna informacja???


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Akredytacje dostali na wprowadzenie wniosków do systemu, a na sprawdzanie nie maja z tego co wyczytałem z tego raportu prezesa ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4
predzej deszcz spadnie niz oni rusza sie do pracy

 

no i u nas po padalo :) teraz kolej na agencje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

niestety okolice iławy [warminsko mazurskie] nie padało jeszcze wiec ARIMR ma jeszcze czas.

 

ps Susza jak chole...a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

zobaczymy kiedy rusza sie w tej agencji.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Dzisiaj ojciec był w agencji i się pytał o PROW, co do akredytacji to nic nie mogą powiedzieć bo nie są pewni, ale wspomniali że ta "cisza" czyli brak jakiegokolwiek pisam jest potwierdzeniem że wniosek jest dobry, bo tak by dawno już coś wysłali. Dzisiaj zamówiliśmy już agregat siewno-uprawowy, kosiarka już zakupiona, a reszta sprzętu na wiosnę :)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Słuchaj kamieniak89 ale czy te wnioski są juz sprawdzone? czy tylko obejrzane czy są niezbędne podpisy? mysle ze to drugie raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

ludzie nie ma kasy na nic w rolnictwie a bez kasy to mogą sprawdzać wnioski po 100 razy i tak bedzie wielkie nic oby w tym roku coś sie wyjasniło pozatym im na reke i susza i wysokie ceny środków produkcji licza ze wiara sama zrezygnuje i jeszcze to ze czesć ludzi juz ma sprzet tyle ze mogą troche sie przeliczyć. jak usłuszałem co mówią ludzie z agencji to widze to krucho ale chciał bym sie mile rozczarować


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

osobiscie nie słyszałem tego ale podobno wczoraj mowili cos w telewizji ze ma to juz ruszyc i beda podpisywac umowya ale kto tam ich wie... akredytacja tez miala byc miesiac temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja dzwonilem do arimr w Poznaniu i jeden pan powiedzial mi,ze nieoficjalnie moze powiedziec,ze pierwsze wnioski beda na dniach rozpatrywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=1&zaj=1&kol=440

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, iż zakończył się kolejny etap audytu zewnętrznego w zakresie spełnienia warunków stawianych agencjom płatniczym przez przepisy krajowe i UE dla okresu programowania 2007-2013 i w odniesieniu do nowych funduszy rolniczych UE. W wyniku przeprowadzonych czynności audytowych zostały podniesione wymogi dotyczące funkcjonowania zintegrowanego systemu informatycznego kontroli i zarządzania, dotyczące wdrażanych działań: Ułatwianie startu młodym rolnikom (112), Modernizacja gospodarstw rolnych (121), Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej (123) oraz Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej (311). Na wniosek audytora zewnętrznego Agencja przygotowuje tzw. ”Masterplan” czyli „Plan działań wdrożenia PROW 2007-2013” i „System zarządzania i kontroli ramach PROW 2007-2013”. ARiMR zobowiązała się do wprowadzenia dodatkowych elementów zabezpieczających jakość pracy systemów informatycznych. i obsługi wnioskodawców. Podejmowane na bieżąco przez ARiMR czynności umożliwią uzyskanie akredytacji agencji płatniczej warunkującej skuteczne zakończenie weryfikacji złożonych wniosków o dofinansowanie przy zachowaniu wszystkich kryteriów określonych w przepisach unijnych.

 

„Mam nadzieje, że „Masterplan” zostanie przyjęty przez audytora zewnętrznego i Ministerstwo Finansów a to będzie oznaczało, że jeszcze w lipcu uda się nam uzyskać pełne akredytacje na realizacje tych czterech działań w ramach PROW 2007-2013” – mówi prezes ARIMR Dariusz Wojtasik.

 

ktoś cos rozumie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

z tego tekstu wynika że wszystko przeciągnie się o conajmniej miesiąc. Ponieważ napewno ktoś w tym czasie weźmie urlop. I wszystkie wioski bedą czekały na jeden podpis


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
z WLKP miałem numer wniosku około 1300 - 1400 nie pamiętam teraz tak w punkcie 7 nie miałem podpisu i to wszystko no ale za rok można znowu sie starać :)

No właśnie nie można, w tym roku podobno nie będzie naboru bo kasy za ten rok pójdzie na wnioski ponadprogramowe z listopada 2007, tak się wypowiedział jakiś urzędnik z Minrolu.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jstem z podlaskiego.tez czekam na decyzje.wniosek zlozylem,jeden sprzet juz kupilem.czekam co bedzie.cena mleka spada,kredyty w hu... drogie,dealerzy zacieraja rece,banki tez bo stopy beda gnac do gory--a wszyscy pierd... w miescie ze rolnik sie bogaci z prow,polska wies,cyry.w rzadzie sami niedouczeni ludzie pracuja.nikt za nic nieodpowiada i dlatego burdel taki jest.komisje sledcze powoluja o pierdoly a polska wies moze tracic miliony -kr.. co za kraj bez jaj:P ps: slyszalem ze do pacjenta na spo przyjechala babka na kontrol a nie wiedziala co to ciagnik::):):) autentyk . a daj Boze takich kontrolerów :)

jak tak dalej pujdzie to z uni skozystamy jedynie z tego xze bedziemy miec duuze ceny a dochody beda MNIEJSZE niz odchody :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Bo kontrolerzy są "z łapanki" - biorą tych, którzy chcą sobie dorobić, dają GPS w łapę i płacą 5 zł od hektara (a podobno UE daje na te kontrole 100 zł na ha - to gdzie jest 95 zł :) ??? Wiem, bo sąsiad, który się buduje koło mnie właśnie tak latał po gospodarstwach.

 

@OPTIMUSpRIME

Nie pisz odchody tylko rozchody bo tak to troche śmiesznie brzmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

"Ci" co pola mierzą a "Ci" co sprawdzają PROW czy SPO to troche inni kontrolezy. dla nas lepiej zeby przyjezdzali idioci tylko gorzej jak trafi sie jakis nadgorliwiec albo zazdrosnik wtedy to bedzie problem bo sie czepnie wszystkiego! Ale do kontroli jeszcze daleko, tak samo jak daleko jeszze do podpisania umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to taka przenosnia duchu:-).wnioski pod koniec lipca moze rusza.z kasa pewnie na zwrot do grudnia.trzeba sie uzbroic w cierpliwosc bo wkurzanie nieda nam nic.do szepietowa czas wyruszyc 28 i zrelaxowac sie :);):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Wczoraj dzwoniłem do ARiMR w Toruniu, odsyłali mnie kolejno pod pięc numerow, jak zadzwoniłem pod jeden wczesniej wskazany ta osoba odsyłąła do nastepnej, no i w koncu jeden pan powiedział ze agencja ma akredytacje jedynie na wstepną weryfikacje i wporwadzenie wnioskow do systemu, a o pełnej akredytacji ani widu ani słychu, mowił ze najprawdopodobniej coś się ruszy na przełomnie lipca i sierpnia :) takze nie pozostaje nic innego tylko czekac ;) A dzwoniłem zeby zapytac sie czy na wykonanie robot murarskich wystarczy faktura ryczałtowa (bo budowalismy płyte pod silos) no i ten gość powiedział ze tak...Aha dowiedziałem sie jeszcze ze brak jakichkolwiek wiesci oznacza ze wniosek przeszedł wstępna weryfikacje...czyli jest dobrze...dodatkowo w tym roku ma niebyc zadnego naboru bo wszystkie pienądze na dwa lata zostaną z nawiązką rozdysponowane bo w skali kraju odpadło jedynie 10% wnioskow...czyli to wszystko co się dowiedziałem...życze cierpliwości i obfitego deszczu bo na polach wygląda juz kiepsko bynajmniej w kujawsko-pomorskim :) ...pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm. to jak tak, :angry: to oni nam kasy w tym roku nie zdąza wyplacic.jak w sierpniu z wnioskami rusza sie.powinni wzywac rolnikow do podpisywania umow i JUZ wzucac do systemu (którego pewnie niemaja) a potem jak akredytacje dostana to kase wyplacac.jak oni mysla w sierpniu zaczac wzywac rolnikow i weryfikowac to do gródnia moze powpisuja wszystkich.ZENADA.KTOS PODPISAL UMOWE Z FIRMA NA WYKONANIE PROGRAMU.POSZLA KASA NA TO,DUUUUUZA KASA A SYSTEM ZROBILI DO D..Y NIENADAJACY SIE I NIKT NIEODPOWIADA ZA TO,PLYNIE KASA Z UNII .FIREMKA KASE WZIELA.NIEMA KOMU ZA TEN BURDEL SIE WZIAC.JAK TAK DALEJ PUJDZIE TO STRACIMY WSZELKIE DOTACJE.NO NIEMA IM SIE KTO DO D...P DOBRAC.CHUCKA NORRISA TRZEBA WEZWAC ;) UNIA SIE PATRZY NA TO CO SIE ROBI I OSTRZEGA ALE SIE KIEDYS WK..WI I ODETNIE HAJS O KTOREGO TAK ZACIECIE WALCZYLI NIBY ,A KTOREGO NIE UMIEMY WYKOZYSTAC.ZENADA I WSTYD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angry    1

Moim zdaniem powinien być nabór w tym roku. Nie można powiedzieć że rozdysponowana została kasa z 2 lat. Przecież oni wstrzymali nabór gdy wnioski osiągnęły 120% limitu finansowego na dany rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

to poczytaj sobie dane o zbranych wnioskach. w skali kraju wniosków jest 2 razy wiecej niz pieniędzy! wnioski przyjmowali okolo 2 dni. Jednego dnia osiągali 120% ogłaszali ze nastepny dzien bedzie ostatnim i nastepnego dnia dopływało kolejne 100 % limitu. W warminsko mazurskim jest okolo 700 wniosków a forsy jest na polowe. nie chce mi sie szukac ale jest to na stronie rolasów (ARIMR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja tu widze kant i celowe działanie. Mam na to pare argumentów. Nie żeby kolejna spiskowa teoria ale kto wie.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj