cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garek    155

tak za dwa miesiące żniwa. A jeszcze czeka nas sezon urlopowy pań sprawdzających wnioski, które i tak maja dosyć pracy w ciągłym stresie i przechodzą do prywatnych firm zajmuących się pozyskiwaniem funduszy.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Czy ma ktoś nowe informacje co z wnioskami i na kiedy jest jakakolwiek szansa, że coś ruszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

We wtorek dzwoniłem do agencji to mi odpowiedzieli że nic nie ruszyło nie rozpatrują bo nie mają akredytacji.

Sawicki dla picu powiedzial że jest akredytacja żeby uspokoić rolników a tu kicha.

Czy oni są niepoważni ile to jeszcze może trwać.

Ja już się nie łudzę że maszyny będą w tym roku i innym też radze.

Takie żeczy to tylko w POLSCE <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

To strasznie nie dobrze jak tak.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

bardzo strasznie niedobrze bo maszyny czekaja na placu a z umowa nie wiadomo czy bedzie pozytywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

U nas mamy 44 numer w Lubuskiem i dalej nic, ale ponoć ci co mieli źle już coś dostali bo np wujka kolega nie miał wpisanego numeru gospodarstwa i coś tam dostał, czyli ta "cisza" może wróżyć wszystko dobre, ale poczekajmy to zobaczymy.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

A może to jest cisza przed burzą?

U mnie gosciu we wsi to co na co składał to teraz wszystko odebrał. ale żadnej umowy nie ma podpisanej. Na własno reke wzioł.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kocham te dotacje. Po przejsciu tych procedur niejeden będzie chodził do lekarza na wrzody żąłądka ale spoko gastroskopie da się przeżyć koszty podleczenia wrzuciłem w do kosztów wniosku. Dwa miesiące diety dwie tabletki dzieni i przejdzie.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Im się nie spieszy!-od dwóch tyg. mi też!mleko w dół-, wię trzeba przeczekać i sprawdzic co z tego będzie.Może niewiele mam ,ale ponizej złotówki jak zejdzie to odpuszczam sobie,zrezygnuję.Robi sie coraz wieksza kicha w rolnictwie i nie wiem dlaczego nikt nie interweniuje-dziennikarzy za jaja bym powiesił-mówią,że żywność drożeje,bo paliwo,bo h...,ale nic otym ,że rolnik sprzedaje produkty za wiele niższą cenę niż rok temu(może nie niższą ale 7gr.na mleku{a ma tanieć} nie zrekompensuje innych podwyżek)- ile zdrożały nawozy,śor,części !?sorrki że zeszłem z tematu ale przeczekam ,albo zrezygnuję-bo jak tak dalej Sawicki będzie dalej nam dopomagał to i tego dobroczyńcę za jaj...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurant    1

w Wielkopolsce sprawa wygląda tak: w tej chwili przeprowadzana jest wstępna weryfikacja. odrzucają niekompletne wnioski. kompletne wnioski to te które zawierają obowiązkowe załączniki oraz wyplenione są WSZYSTKIE obowiązkowe pola WNIOSKU. odrzucają np za brak załącznika III.A(działki ewidencyjne). w tej chwili sprawdzone jest około 2000 wniosków. w tym roku planują podpisać 400 umów:) zapraszam na priv


PROW w jednym palcu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

400 umów? poje...kręciło ich? Przeciez tam jest złozone 2800 wniosków! w takim tempie to zamim te ostatnie osoby podpisza to prow 2007-2013 sie skonczy! Masakra! A bynajmniej informuja ze wniosek jest zły? Czyli tak naprawde wnioski nie sa sprawdzane pod wzgledem swojej zawartości i poprawności tylko od tak fizycznie!

 

Oszukiści i lenie. Wogóle po kiego byl nabór tych wniosków to ja nie wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

po co się denerwujecie to jest normalna procedura i trzeba wyluzować wnioski sobie a życie sobie. Widze że to całe pogięte SPO juz było łatwiej wziąść niż ten PROF


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

ja mam ich w d.... .tera trzeba liczyć na własne siły

Unia powinna sie zająć tymi typami odpowiedzialnymi za te opóźnienia

 

ps a wie ktoś kiedy będą przyjmować wnioski ale źle to widzę

 

 

chodzi mi o wnioski prow na maszyny


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

przecież ludziska jeszcze normalnych dopłat nie dostali a już musieli wnioski o następne składać


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Wygląda na to że Samoobrona pozostawiła po sobie niezły burdel!!!

 

Jeszcze za SLD został rozstrzygnięty przetarg na system obsługujący PROW ale nowy prezes ARiMR z Samoobrony przez 2 lata urzędowania nie wydał decyzji o jego wdrożeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

kasy nabrał i zadowolony, on sobie kupi maszyny do swojego gosp. a reszte ma w d........... po co mu PROW.

 

PS. i jak takie ciemniaki mogły coś załatwić................. ciekawe tylko kto na nich głosował co za ciemnota jakaś........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co wiem to nie ma kasy na nasze dotacje, dlatego nie podpisują... Ja z kombajnem ryzykuję. Czytałem ostatnio, ze zachodni rolnicy to siedzą w kredytach, a polski rolnik głównie kupuje za swoje, co świadczy o naszej zasobności, jak również większej stateczności, ponieważ sprzęt jest nasz i ciąży na nas widmo spłaty pożyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

Dokładnie u mnie też nabrali ciągniki w lizing .Ja nie zdążyłem z wnioskiem jesienią,

ALE!! widząc co sie wyprawia z tymi wnioskami i jak rolnicy ryzykują to wole se odpuścić

I kupić używany za gotówkę dużo tańszy niż później zrywać włosy z głowy.

i szukać winnego tej całej porażki

ps .ja bym wolał już młodego rolnika kredyt mniej strachu i ryzyka <_<

pozdro


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

ale jak to nie mojo pieniędzy ..? to gdzie je wsadzili przecież już unia im dała te pieniądze <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Dużo ludzi ryzykuje z maszynami bo poprostu potrzebne są im te maszyny na juz...podobnie jak ja wzielismy kombajn juz na poprzednie zniwa no i jest na leasingu, no i niedługo go przeniesiemy jako uzywany i kupimy na dotacje na dotacje. musielismy tak zrobic bo stary bizonek by flaki wypluł chyba <_< no i podobnie w tym roku niezbedny jest nam kolejny silos i podajnik do silosow i juz to kupilsmy, trzeba ryzykowac choc nie do przesady, zawsze trzeba miec jakies zabezpieczenie wrazie czego. W kujawsko-pomorskim dowiedziałem się ze wysyłaja zawiadomienia tylko do tych ktorych wnioski są niekompletne lub jest brak czegoś...no i ze brak jakiegokolwiek listu z inforamcjami to dobra wiadomość... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurant    1
W kujawsko-pomorskim dowiedziałem się ze wysyłaja zawiadomienia tylko do tych ktorych wnioski są niekompletne lub jest brak czegoś...no i ze brak jakiegokolwiek listu z inforamcjami to dobra wiadomość... <_<

 

niestety taki list oznacza ze wniosek jest odrzucony i raczej nie ma szans na dotacje w tym naborze


PROW w jednym palcu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

No i cisza. Akredytacji brak i nawet nic nie słychać kiedy by miała być. A plan był na stronie Agencji ze od maja pierwsze umowy, a tu nawet wieści żadnych nie ma. Tylko sobie wprowadzili 12 miesięcy i w wypowiedziach mówią ze Agencja sie wyrobi bo ma 12 miesięcy, chociaż miała 7 i kto wie czy z tych 12 miesięcy nie zrobi się 18 bo przecież co to za problem zmienić rozporządzeniem. A tu żniwa idą a sprzętu niet.

Może jednak ma ktoś jakieś optymistyczne info na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj