cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jankris    12
Czy wszyscy już w woj. lubelskim dostali pismo o wstępnym rozpatrzeniu wniosku??

 

Jeszcze nic nie otrzymałem. Wniosek złożony 27 listopada 2008r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

U mnie właśnie też nic nie przyszło, był skłądany dość późno przy naborze ok 101%....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Ze 3 tygodnie temu dostaliśmy pismo, że okres rozpatrywania się przedłuży o 3 miesiące. A następnego dnia, po otrzymaniu tego pisma dowiedziałem się, że mogą rozpatrzyć w ciągu 12 miesięcy. To po ki ciort wysyłali do nas te pisma :angry:


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ma ktoś może link do takich wymogów jakie trzeba spełniać żeby dostać zwrot

 

(a tak przeważnie to jest ok50 %????? ja nie wiem bo jeszcze nigdy się nie starałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Eeeeeeee tam ja myśle że takie coś jak PROW to nie zniknie tak odrazu pojawi się coś innego(kiedyś był np.SAPARD)no nie wiem czy dobrze mówie jak coś to mnie poprwacie

 

A nie ma nikt linku do wymug (jeszcze raz zadaje to pytanie)bo nawet nie wiem gdzie szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nic innego sie nie pojawi, prow obejmuje lata 2007-13, po czym konczy sie okres przejsciowy i polska bedzie "pelnoprawnym" czlonkiem unii. poki co nie ma takich programow dla starych czlonkow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

wiesz co brzozak2 według mnie skoro jesteśmy w unii to powinni dać nam cene zborza (żeby była jedna w całej unii)ceny środków ochrony roślin i przedewszystkim podatki i maszyny na poziomie innych państ w unii

 

???No chyba mam racje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ależ teraz mamy ceny zbliżone do unijnych, niektóre wyższe , niektóre niższe , wolny rynek pełną gębą :D A podatki... co Ci sie marzy??? wyższy Vat, podatek dochodowy, zniesienie KRUSu, czy jakies jeszcze inne cuda??\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

coś mi sięzdaje że place u sprzedawców maszyn pękają w szwach. Coś mało kto odbiera, i pewnie tak bedzie do listopada.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Myślisz,że do listopada będzie trzeba czekać na pierwsze umowy? No mi się wydaje,że od lipca zaczną podpisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja też mam złożony wniosek i jak na dzisiejszy dzień cisza po za przysłaniem terminu rozpatrywania dłuższego o 3 miesiące

Prow jak ruszy to będzie początek żniw jak nie póżniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

myślisz że ktoś sięprzejmuje tym czy sprżet na wieś trafi na żniwa ? czy ktoś się przejmował tymi co siewniki do kukurydzy chcieli kupić na wniosek to jest polska i trzeba się cieszyć że wogóle to jest. Ja w zeszłym roku sprzedałem bizona na wiosne a potem czekałem na SPO i gdyby nie uprzejmość Osadkowski SA która to firma pozyczyła mi kombajn tobym chyba został bez kombajnu a umowe podpisałme w listopadzie dlatego czuje że tu też tak może być. Ale mną się nie przejmujcie ja jestem fatalistą moze bedzie dobrze


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

a czy w ogole ktorys z tych urzedasow wie co to sa zniwa... kiedy sie rozopczynaja...albo chociaz co sie wtedy robi...oni tylko pracuja 8 godzin i nic wiecej ich nie obchodzi... ja tam nie licze ze podpisza umowy wczesniej jak na jesien....gdzies czytalem ze agencja nawet jeszcze nie zlecila budowy systemu a co dopiero uzyskanie akredytacji..w sumie my skorzytalismy z tego rozporzadzenia i w srode przyprowadzilismy nowiutkiego mf'a 5435 i do tego kosirake claas disco 3450 plus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Witam!

 

Wiecie coś może o tym, czy będzie można wprowadzać aneksy rzeczowo-finansowe do umowy w PROW, czyli dokonywać zmian w deklaracji we wnisku, dotyczącej inwestycji? Wiem, że wstępnie było założenie, że w PROW-ie nie będzie można robić aneksów, ale później już różnie mówili. Wiecie może na czym ostatecznie i oficjalnie stanęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Powiem tak:

 

Moj ojciec dzwonił jakis czas temu do agencji i tam powiedzieli ze nie ma mozliwosci zmiany wniosku, zadnych korek co do sprzetu. Czyli to co wpisane to juz jest na stałe. Jest jednak bardzo mała szansa na to ze bedą aneksy ze wzgledu na czas rozpatrywania wniosków... pojawiaja sie maszyny których zmienia sie numeracja i sprzety które były dostepne w listopadzie teraz juz sa stare i niedostepne. Bo kazdy numerek maszyny musi sie zgadzac nawet te oznaczenia po kropce dotyczace seri.

 

osobiscie to tez czekam na moizliwosc wprowadzenia aneksów do wniosku bo ogolnie sporo sie zmieniło przez te pól roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w zestawieniu rzeczowo finansowym ja mam tylko jeden sprzęt wypisany z nazwy, wszystkie inne są ogólnikowe, np, ciągnik o mocy 80-90KM, przyczepa rolnicza 8 t, itp. Nie wiem po co utrudniać sobie życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

no i mysle ze taki "dyplomatyczny" wniosek bedzie najlepszy. Ale badz tu mądry... wczesniej bardzo łatwo mozna bylo zmieniac maszyny a teraz chca to bez sensu utrudnic.

 

ale mysle ze to sie zmieni bo dlaczego "b0gdan" mógłby wprowadzic zmiany do wniosku (bo przeciez musi sprecyzowac) a "ja" takich zmian nie moglbym robic?

 

Wogóle to wszystko juz za dlugo trwa... bardzo, bardzo za długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Ciągle brak jakichkolwiek informacji...juz mnie to irytuje :angry: no ale moze brak widomosci to dobra wiadomośc B) ale faktycznie to juz czas najwyzszy zeby się cokolwiek ruszyło w tej sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

moze jutro...

albo po jutrze...

no za miesiac...

moze dwa...

 

...75% z nas dostanie decyzje odmowne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Myślę że będzie lepiej niż niektórzy sądzą. Jedno jest tylko pewne , trzeba uzbroić się w cierpliwość i żyć własnym życiem. Moja rada jest taka. Nie można wszystkiego planować precyzyjnie i na styk, a już broń Boże brać kredyt pod przyszłe finansowanie bez umowy. Trzeba złożyć wniosek i o nim zapomnieć, a jak przyjdzie czas to się nim zająć. Właśnie dostałem pozwolenie na budowę, więc dobrze że jest taki poślizg w ARiMR bo w przeciwnym razie już bym leżał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj