cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Cihu    151

a czy dołaczaliscie oferty? podobno to robi sie przed podpisaniem umowy, bynajmniej u nas tak powiedzial doradca i tak zrobilismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tak zrobiliście???chyba nie na ten PROW , bo umowy to Ty jeszcze na pewno nie podpisywałeś :P a w kwestii ofert, wystarczyło złożyć jedną, która służyła tylko to określenia wielkości inwestycji, później i tak sie wszystko zmienia, tylko trzeba zgłaszać zmianę w agencji , a ta ja najczęściej aprobuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Czyli można będzie zmienić markę maszyny przed podpisaniem umowy, oczywiście mieszcząc się w kwocie wcześniej wpisanej we wniosku, poprzednio można było złożyć aneks do umowy. W ostatnim piśmie z ARiMR był dopisek że zgodnie z par.14 ust 6 (...)wniosek o przyznanie pomocy nie może być zmieniany w zakresie planu finansowego operacji lub zestawienia rzeczowo-finansowego operacji, z wyłączeniem zmian wynikających z wezwań agencji więc jak to będzie z tymi zmianami?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
tak zrobiliście???chyba nie na ten PROW , bo umowy to Ty jeszcze na pewno nie podpisywałeś :P a w kwestii ofert, wystarczyło złożyć jedną, która służyła tylko to określenia wielkości inwestycji, później i tak sie wszystko zmienia, tylko trzeba zgłaszać zmianę w agencji , a ta ja najczęściej aprobuje

 

Czytaj uwaznie ze zrozumieniem. Pisząc "zrobilismy" mialem na mysli nie podpisanie umowy tylko to, ze posluchalismy sie doradcy i nie dawalismy zadnych szczególowych ofer... Jej masakra czytac sie naucz. Umowy to nikt nie podpisal i dlugo jeszcze nie podpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Nam podobnie jak tutaj innym najpierw przysłali że do 9 czerwca rozpatrzą wniosek, teraz w telewizji klepią że mają na to 12m-cy, na szczęście mamy 44 numer, także może się szybko wyrobią :P . Czy skorzysta ktoś z was z możliwości wcześniejszego kupna maszyny??? Pozdrawiam


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

mysle ze sprzet mozna kupic wczesniej ale tylko na tyle zeby miec pewnosc podpisania umowy. czyli wiemy ze wszystko oki z wnioskiem to mozna jechac po maszynke... a teraz to nie wiadomo jak to z tymi ich przelicznikami. zeby za duzego sprzetu nie kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3
mysle ze sprzet mozna kupic wczesniej ale tylko na tyle zeby miec pewnosc podpisania umowy. czyli wiemy ze wszystko oki z wnioskiem to mozna jechac po maszynke... a teraz to nie wiadomo jak to z tymi ich przelicznikami. zeby za duzego sprzetu nie kupic

 

Nie wiadomo czy będą restrykcyjne przestrzegać tych wyliczeń,czy patrzeć realnie i brać je łagodnie przy rozpatrywaniu.

Chyba, że ktoś już wie jak będą na to patrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Za duzy sprzet to nie jest odrazu koniec zabawy z wnioskiem. Agencja wezwie do poprawienia go i doboru miejszego sprzetu... gorzej jak juz kupimy ten wiekszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja byłem wczoraj uzupełnić wniosek i z tego co rozmawiałem to możliwe że w sierpniu będą podpisywane umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@piootr

co dokladniej uzupelniales? przyszedl do Ciebie jakis list ze masz sie stawic w agencji czy poszedles tam z wlasnej woli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Byłem sam z własnej woli i na kancelarii wpisały że uzupełnienie bez wezwania

 

zanisłem wypis z księgi wieczystej bo o 1 księdze wtamtym roku zapomniałem

 

Tabelke z prg odnośnie działek

 

Spora cześć ofert jakie poskładane były są złe bo musi być w ofercie napisane takie swierdzenie że dana maszyna jest nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Można się dogadywać ze sprzedawcami żeby wystawiali faktury zaliczkowe i dawali sprzęt tak bez faktury. Albo jak ma się dobry kontakt to całkiem na gębe bez kasy ja tak wziąłem pług od Osadkowskiego i wszystko było potem bezproblemowo. Znajomy odebrał wczoraj traktor i go nie rejstruje, to już jest szczyt przewałki ale ma pola blisko i nie bardzo musi po głównych drogach jezdzić a pozatym przekrecił tablice z c 360. Także sposobów jest multum i zawsze można coś sobie dopasować.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

:D

a u Ciebie jest prawidlowo? orientujesz sie czy to mozna dopisac?

 

Mam  nowe oferty  dzisiaj byłem w Chełmie po nie

 

Też w Elizówce skłądałeś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Kupić sprzęt bez faktury to nie problem garek. Problem zaczyna się wtedy, gdy Ci wniosek nie przejdzie.

Może ma ktoś jakieś nowe wieści co z tymi leżącymi na półce wnioskami?

Zaczną je sprawdzać od maja, czy tylko mają luz bo sobie termin przesunęli do 12 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tak ale zawsze wtedy można przetrzymać do kolejnej tury ( jak sie ma dobry układ z firmą) albo powalczyć z jakimś preferencyjnym kredytem np MR


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Będzie poprostu dotaniesz wezwanie że są złe oferty , dzisiaj byłem w filii DHK po oferte i niby tylko na elizówce chcą ten zapis że maszyny nowe

 

Przypomniałem sobie jeszcze 1 sprawe powyżej 140000 zł zwrotu kontrola na 100% ja się nie łapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Niezle, czyli ja łapie sie na kontrole na 100% :D z tego co wiem to w kuj-pom nie ma takiego głupiego wymogu ze na ofercie musi byc napisane ze jest to sprzet nowy...mam nadzieje ze nieługo wszystko sie wyjasni juz mam dość tego czekania, tydzien temu zamowilismy nastepny silos do zboza bo w żniwa nie wyrobimy bez tego (teraz była promocja:D )no a kombajnem to juz drugi sezon bedziemy jechali bez podpisania umowy :D zycze powodzenia wam i sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Czy ktoś otrzymał jakieś inne pisma dotyczące wniosków, niż to o przedłużeniu terminu.

Może komuś już przysłano odmowną decyzję i jeśli tak to z jakiej przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek dzwoniłem do Kielc i dostałem informacje że od czasu jak otrzymaliśmy pisma nic się nie zmieniło tzn. agencja w dalszym ciągu nie ma akredytacji do rozpatrywania wniosków.

Drąząc temat zadzwoniłem do min. rolnictwa i dowidziałem się że akredytacji udziela(nie udziela) ministerstwo finansów

i to tam trzeba pytać DLACZEGO NIE MA AKREDYTACJI.

Proponuje aby jutro każdy kto może zadzwonił do min. finansów i zadał to właśnie pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj