cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

KAROL0905    2

znając naszych polskich urzędników niektórzy morze podpiszą umowy na czerwca lecz reszta to jesień 2008 jak nie póżniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego rozporządzenia wynika, że będzie można kupić sprzęt po 31 marca, ale na swoją odpowiedzialność, bo na 100 % nikt nie wie czy mu przyznają dotację.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Po pierwsze termin weryfikacji wniosków jest wydłużony do 12 miesięcy <_<

 

http://infor.pl/skany/spis.php?rodzaj=dzu&...79&str=0002

 

Po drugie można kupować sprzęt na własne ryzyko, chociaż i tak jak ktoś chciał ryzykować to kupował, tylko że fakturowany był po umowie, więc dogodność znikoma. <_<

 

http://infor.pl/skany/spis.php?rodzaj=dzu&...79&str=0001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Taka prawda Różnica w tym tylko taka że dziś morzesz zaryzykować i kupić sprzet za kredyt a dawniej tylko żywa gotóweczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

czyli to juz jest pewne? czyli mozna juz zalatwiac kredyt zeby 1 kwietnia wziasc maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

zkoroś taki pewny że twój wniosek zostanie rozpatrzony pomyślnie a umowa podpisana w czerwcu to powodzenia ja bym się nie rzucał tak jak mówisz okaże się co najgorsza ze wniosek odrzucą i co wtedy lub choćby dokonywał 2 lub 3 poprawek i twój wniosek rozpatrzą w jesieni 2008 to odsetki od kredytu będą duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

nie jestem pewien ale ciagnik i kosiarke i tak musze wziac nawet jak sie nie zalapie na prow...myslalem zeby na mlodego rolnika na ten kredyt preferencyjny startowac-zawsze to pare procet mniej rocznie do splacania....ale oczywiscie tez jeszcze nic nie wiadomo....a ciagnik na sezon musi juz byc...wiec to jest jedyne wyjscie-kupic sprzet i byc dobrej mysli <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

zawsze można zakombinować coś z maszynami nierejstrowanymi bo z ciągnikiem to raczej ciężo


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

to jednak uchwalili że można wcześniej zakupić maszyny przed podpisaniem umowy z agencją ale czy to jest pewne bo jeśli tak to po 20 marca idę po faktury za parę maszyn które już wcześniej zakupiłem chociaż vat sobie odliczę ..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaDiKoWaL    2

Słuchajcie mam dylemat: Czy rolnik powyżej 40 roku życia ma prawo o ubieganie się o PROW? Bo oni tam napisali wszystko i nic. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54
Słuchajcie mam dylemat: Czy rolnik powyżej 40 roku życia ma prawo o ubieganie się o PROW? Bo oni tam napisali wszystko i nic. Pozdrawiam

 

tak może powyżej 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Tak. Rolnik powyżej 40 roku życia ma prawo ubiegania się o prow. Jest tylko taka różnica , że otrzyma mniejszy zwrot niż rolnik poniżej 40 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

mniejszy o 10 %


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaDiKoWaL    2

A jezeli gospodaruję na terenach ONW? Bo w tej ulotce wyczytałem że można otrzymać 10% zniżki dzięki temu. czyli tak samo jak rolnik ponizej 40 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

tak. ale rolnik poniżej 40 roku życia gospodarujący na terenach onw też otrzyma wyższy zwrot o te 10 procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Tak. Jak ONW to jak po 40 to masz 50%, a jak przed 40 to masz 60%.

Jak nie ONW to po 40 masz 40%, a przed 40 masz 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Najpierw dobrze byłoby wiedzieć kiedy zaczną weryfikować wnioski, bo teraz to była tylko wstępna weryfikacja, która głownie dotyczyła kompletności podstawowych załączników.

Może ktoś wie kiedy zaczną przeprowadzać pełną weryfikację, bo do decyzji to jeszcze długa droga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Nio mnie też interesuje co się dzieje z naszymi wnioskami, maszyny drożeją, czas leci, ja się starzeje a Agencja milczy!!! są wśród nas ludzie bardziej poinformowani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciacz    0

Tak więc, składałem wniosek w listopadzie w Poznaniu mam numer 1138,niby łapię się na ten rok, ostatnio, jkies 1.5 tygodnia temu dostałem list z Agencjii, że wniosek zostanie rozpatrzony do 9 czerwca, a owo opóźnienie związane jest z brakiem akredytacji dla programu informatycznego. Tyle było napisane, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Tak więc, składałem wniosek w listopadzie w Poznaniu mam numer 1138,niby łapię się na ten rok, ostatnio, jkies 1.5 tygodnia temu dostałem list z Agencjii, że wniosek zostanie rozpatrzony do 9 czerwca, a owo opóźnienie związane jest z brakiem akredytacji dla programu informatycznego. Tyle było napisane, pozdrawiam!

 

takie cos to wszyscy dostali jak leci, to juz ustalilismy wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

spokojnie ja przerabiałem SPO realizacja maszyn i tak wyjdzie po robocie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj