cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bodzio110    3

Ma ktoś jakieś wieści jak i czy w ogóle przebiega weryfikacja wniosków,? Może był ktoś już wzywany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Nikt jeszcze nie był wzywany, rozpatrują chyba.

 

dziś dzwoniłem trwa przegladanie wniosków nic pozatym nie moga powiedzieć bo im nie wolno terminów nie znają tyle ze mają ok 7 miesiecy od przyjecia wniosku do podpisania umowy, podobno maja nowelizować ustawy, tryb, itd przyznawania na korzysć rolnika


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

No ja czytałem projekt rozporządzenia, które zmienia termin do podpisania umowy nie jak było 7 m-cy, a do 12 m-cy. No i dodane jest, że można kupić wcześniej sprzęt i będą to koszty kwalifikowane. Tylko, że to rolnik musi się martwić, czy wniosek przejdzie pozytywnie. Ale mi też udogodnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emaz    0

oni chyba wstępnie będą przeglądać np. czy wniosek jest kompletny, czy rolnik może korzystać np.nie może bo brał na pełny zwrot w poprzednim programie, chyba coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Tak jak wcześniej napisałem, mam 308nr ale tylko narazie sprawdzaja tak jak napisałem w innym temacie, a zreszta macie jescze raz nie zaszkodzi:

Wstepna weryfikacja wniosków ma być zakonczona do marca br.(ale tylko tych załączników które były potrzebne, po to by przyjeli wniosek) na tym etapie częśc wnioskow zostania odrzucona, bo nie bedzie spełniac kryteriów, i zostanie wysłane pismo o uzupełnienie, wnoisku, i podobno do konca maj maja byc już pierwsze decyzje, ciekawe czy tak bedzie??xD


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to denerwuje, bo jak nie będzie do końca czerwca to du** bo znów trzeba będzie kombajn nająć. A wy an co składaliście mój ojciec ma nr w pierwszej setce w lubelskim.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

oj mogli by mogli rozpatrywać je.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

to bardzo niedobrze.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0

Tragedia z tymi wnioskami. Tyle czeka się na decyzję, a tu może się okazac, że przez jakieś niedociągnięcie odrzucą wniosek - a można by już dawno nowym sprzętem pracowac :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogys    0
A nie wiesz czy jak odrzucony to dają znać rolnikowi?

 

tak wysyłają decyzję odmowną na wniosek, jeżeli brakuje jakichś dokumentów lub jest w zestawieniu rzeczowo finansowym napisane np ciągnik 90km a nie wpisana marka i model. Czepiają się szczegółów i szukają dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emaz    0

a ktoś z was dostał już taka decyzję, to chyba tylko negatywne wysyłają????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emaz    0

w gazecie rolniczej wyczytałem że rozpatrywanie wniosków z działania(przyznanie pomocy,wydanie decyzji) "Modernizacja gospodarstw rolnych" odbędzie się w maju tego roku a rozpatrywanie wniosków o płatność w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Mogliby coś wysłać po tych 4 miesiącach, przynajmniej notkę,że w rozporządzeniu na 31 marca 2008 wydłużają termin weryfikacji do 12 miesięcy. Ale tak to już jest, że to rolnik musi dotrzymywać terminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Ja dzisiaj dostałem pismo z ARiMR o takiej treści:

 

''Uprzejmie informuje, że złożony w dniu 9 listopada 2007 roku Wniosek o przyznanie pomocy w ramach działania 121 ,,Modernizacja gospodarstw rolnych,, PROW 2007-2013 z uwagi na brak pełnej akredytacji ARiMR pozwalającej na weryfikację wniosków o przyznanie pomocy, zostanie rozpatrzony w terminie dłuższym niż 4 miesiące od dnia jego złożenia i zostanie rozpatrzony w terminie późniejszym, nie dłuższym niż trzy miesiące."

 

Mi jakoś nie chce się wierzyć w te trzy miesiące :) ale poczekamy zobaczymy :)

 

Ja mam złożony wniosek z numerem 444 w kuj-pom. to może w te trzy miechy się do mnie dokopią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
Ja dzisiaj dostałem pismo z ARiMR o takiej treści:

 

''Uprzejmie informuje, że złożony w dniu 9 listopada 2007 roku Wniosek o przyznanie pomocy w ramach działania 121 ,,Modernizacja gospodarstw rolnych,, PROW 2007-2013 z uwagi na brak pełnej akredytacji ARiMR pozwalającej na weryfikację wniosków o przyznanie pomocy, zostanie rozpatrzony w terminie dłuższym niż 4 miesiące od dnia jego złożenia i zostanie rozpatrzony w terminie późniejszym, nie dłuższym niż trzy miesiące."

 

Mi jakoś nie chce się wierzyć w te trzy miesiące :) ale poczekamy zobaczymy :)

 

Ja mam złożony wniosek z numerem 444 w kuj-pom. to może w te trzy miechy się do mnie dokopią

 

ja też dziś to dostałem i mam nr 502 też w kujawsko-pom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@Przemo85 dzisiaj dostałem identyczne pismo z arim. pewnie wysyłają każdemu kto złożył wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ja dodałbym że wysyłają tym którzy POPRAWNIE wypełnili wniosek,bo w dniu składania wniosku miałem nr 530,a dziś mam 502

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Ty myslisz, że ktos do tych wniosków wogóle zaglądał???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj