Zaloguj się, aby obserwować  
Szymon8

Belarus 1025.4 vs pronar 1025.II jakie są Róznice

Polecane posty

oprucz maski i ceny to nie wielkie Belarus sporo tańczy a z tego co słyszałem to są awaryjne ciągniki. Mój sąsiad ma pronara to ciagle ma przecieki hydrauliki groszowe sprawy ale sporo roboty. Ale za tą cene to mają oba sporo mocy, A i jeszcze dodam ze Pronar ma beznadziejną skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pako36    4

Pronar ma atrakcyjniejszy wygląd i bardziej komfortową kabinę,a Belarus ma prawie taką samą kabinę co stary MTZ. A i jeszcze hydrauliką się różnią(belarus ma jeszcze dźwignie koło kierownicy) bak paliwą w pronarze jest pod kabiną i tak samo są chyba akumulatory, a w belarusie jest to nie zmienione. Z tych dwóch pronar wygrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

A w kabinie sam plastik twardy jak kamień :/ Niektórzy tego nie lubią. Hydraulika i tak jest lepsza w belarusie niż w pronarze a co do atrakcyjności pod względem wyglądu to bym sie sprzeczał ( ale każdy ma swój gust )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Według mnie Belarus jest dokładniej wykonany niż Pronar,w Pronarach dużo częściej zdarzają się drobne awarie niż w Belarusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak patrze i płacze na ten temat. Bo porównujemy tutaj modele 2 identyczne innych producentów a tu wyskakują z Carraro, czy ZF gdzie w tym modelu jest ZF czy Carraro? Jak ktos sie nie zna to nie wypowiada. Zgodził bym się jak by była mowa o serii P5 itp Ale w tym momencie moze i pronar w serii II ma fajniejszą kabine nie powie że nie ale jednak wolał bym Belarusa. Po prostu oryginał. Bo jak ma tak dziadowska instalacje jak te pierwsze nie chce tego szajsu za darmo tandetna podróba Belarusa z kabelkami od głosników 30 % droższy niz oryginał z Białorusi i poskładany jak by chcieli a nie mogli


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8    0

UrsusCzesio wiesz myslalem nad twoją propyzycją o prona p 5 ale nic o ni nie wiem :P moze on i jest lepszy od belarusa ???????

Osprzet do ciągnika to

plug kweneladna 3x45 z mozliwoscia rostawienia na 50 cm resorowe zabezpieczenia

agregat 3,6 metra uprawoo siewny z przednim walkiem i zdwoma walkami z tyłu

gruber

Edytowano przez Szymon8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Pronar P5 5130 jest paliwożerny ma silnik Iveco 101km. Komfort jest ale i cena też wyższa z Belarusem nie ma nic wspólnego. Kolega ma w NH t6010 tak sam silnik i też mówi że nie jest oszczędny. Rozmawiałem z użytkownikiem tego Pronara przy poszukiwaniach ciągnika ale w szczegóły nie wnikałem, najlepiej by było jakbyś poczytał na forum o tym ciągniku.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Panowie ja mam Belarusa Avto 1020, podobno to samo co 1025 :) Ciągnik kupiłem od kumpla który sprowadził go z Francji, u niego pracował na ok 35 ha jako ciągnik główny przez ok 2 lat, potem przez kolejne 2 tylko do transportu ;) Kumpel dał mi go z gruberem RAU 3m na wyprubowanie czy mi będzie odpowiadał i czy z ciągnikiem wszystko ok, jak to zobaczyli sąsiedzi to się po głowie drapali że ten ciągnik tak szaleje z tym gruberem :D A z komina dymku nie zobaczyłem! Teraz likwiduje mu wycieki i wymieniam wszystkie tulejki, swożnie i łączniki tam gdzie jest luz, bo troszke ciągnik zaniedbany ale mechanicznie nic do naprawy B) Jestem zadowolony z ciągnika i polecam.

Podobno Francuzi nazywają go Czerwonym John Deer-em ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez gipek69
      Witam wszystkich forumowiczów. Czy Belarus 952.2 będzie wstanie współpracować z agregatem talerzowym Tolmet Tytan 250 zagregowanym z Poznaniakiem 2.5 . Czy jednak szkoda zrywać ciągnik?
    • Przez Delbeta
      Witam
      Ile wziąść za transportu obornika 40 km w obie strony zestawem belarus 952.4 + przyczepa 10 ton ?  W gre wchodzą dwa kursy.
    • Przez grzegorz1988
      Witam.mam problem a wlasciwie pytanieczy  ktos z Was orientuje sie czy w belarusie 952.2 na wale korbowym powinny byc przeciwwagi czy nie?kilku specow pytalem i nikt mi nie potrafil konkretnie odpowiedziec.ciagnik 2012 rok pompa motorpal.
    • Przez gregory81
      Witam wszystkich.
      Mam pytanie odnośnie EGR-u w Belarusach (tak zwana wersja 4) . Jak go się zaślepi to trzeba coś zmieniać w ustawieniach komputera? Może ktoś to już przerabiał.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj