Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Artur211096

ZETOR 8011- kopci na biało/niebiesko

Polecane posty

Artur211096    0

Witam, kupilem zetora 8011 i po odpaleniu wskazuje ciśnienie około 5 a gdy trochę pochodzi na wolnych obrotach maleje do 2,5-3 przy ok.60'C.Na zimnym silniku kopci na biało,niebiesko co może być przyczyną?

to że pali na biało niebiesko to znaczy ze ma za wczesny zapłon, tak mówi mój ojciec on ciągniki naprawia. napisz czy pali od szczału czy trzeba go chechłać a to ze cisnienie spada to wał jest do szlifu już.

Artur211096    0

Cisnienie spada do 2,5 ale na niskich obrotach(800) jak przygazuje to wskakuje na 4,5. przy ok 60C'

jak jest zimny to pare razy zakreci(2-3 razy) i pali ale akuimulatory sa troche słabe to moze i dlatego..??

Wiadomość z agroFakt.pl

bubel500    4

Z tym dymieniem to różnie, u mnie w c-360 były podobne objawy, zimny przy odpalaniu ciężko wchodził na obr i dymił na biało, niebieskawo aż oczy piekły. Zrobiłem tak: wyjąłem kolektor wydechowy i przy odpalaniu patrzyłem gdzie dymi- z dwóch głowic szło ciepłe powietrze a z dwóch kotłował dym. Niestety okazało się że 2 głowice do wyrzucenia,

Pozdrawiam

Artur211096    0

Jakie powinien miec prawidłowe cisnienie na wolnych obrotach i na wysokich???

Moze wymiana koncówek wtryskiwaczy by cos pomogła??

seweryn20    575

Na początek ustaw silnik.. zawory i kąt wtrysku. Sprawdź wtryskiwacze, układ paliwowy i ssący. Profilaktycznie żeby wyeliminować to co najłatwiejsza. Po zapachu spalin spróbuj określić czy czuć paliwem czy może spalonym olejem, możesz zdjąć kolektor jak kolega wspomniał i sprawdzić czy wszystkie walą czy jeden, czy nie chlapie z wydechu. Będziesz regulował zawory poszarp za trzonki czy nie mają luzu. Póki nie określisz co kopci trudno ocenić przyczynę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować