Skocz do zawartości
nightmare

odchow jalowek na wydajne krowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianzetor9540    1260

Jest temat o odchowie cieląt. Nie wiem po co nowy. Wystarczyło byś tam się zapytał.

Ja osobiście jałówką podaje do momentu zacielenia około 2 kg otrąb pszennych dziennie do tego trochę kiszonki z qq. Sianokiszonka i słoma do woli. A gdy się zacieli to już treściwych skromnie.

nightmare    81

nie wiem czy 2 kg otrąb plus kiszonka z kukurydzy to troszkę nie za bogato,zwłaszcza ze sianokiszonka do woli , czy nadmiar energii nie spowoduje odtłuszczenia gruczolu mlekowego a w konsekwencji niższej wydajności

Wiadomość z agroFakt.pl

nightmare    81

czytałem ze po zacieleniu można więcej , byle nie zatuczyc, a wlasnie od 3 miesiąca zycia zaczyna się ten okres krytyczny, gruczol mlekowy od tego okresu zaczna się rozwijać, nadmiar energi powoduje odtłuszczenie, zalecają podawanie treściwych tylko slabym sztukom, tak to się ma w teorii a jak jest w praktyce...u mnie doświadczenia brak niestety.

pedro2    342

gorsza jest kiszonka z qq niż te otręby, ja wcale nie daje jałówkom, dopiero miesiąc przed ocieleniem stopniowo dostają qq i jest ok ;)

marcinek192    8

niewielkie ilosci qq napewno nie zaszkodza a przyzwyczaja przewod pokarmowy do takiej paszy.. jednak głowna pasza dla jałowek powinna byc dobraj jakości sianokiszonka. my jałowka podajemy pasze tresciwe ale ma ona niewiele energii glownie białko i dosc sporo witamin. najwazniejszy jest umiar.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się