Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MedFire

Nowe Polskie kombajny ziemniaczane

Polecane posty

MedFire    0

Witam.

Mam zamiar dokonać zakupu nowego kombajnu ziemniaczanego, najlepiej polskiego, cena to około 100 tys, złotych, więc dużego pola manewru nie ma, wszystkie te kryteria spełniałby nowy Bolko Unia Group, czy ktoś może się na jego temat wypowiedzieć?

romek6340    203

To ile sobie cenią za nowego Bolko? :blink:

Jakie masz ziemie i ile by kopał?

Nie wiem jak obecnie ale te stare Z 643 na ciężką, brylastą ziemie to się nie nadawały...

pawel885    376

Kup za 7tys używany, zmień taśmy, łożyska, rolki i inne d*perele to jeszcze na dobry ciągnik Ci zostanie ewentualnie fajną furę. Nowy bolko ponad 60tys zł kosztuje :wacko: Jak jest zero zielska i brył to w miarę sprawnie kopie, jak jest zielsko albo dużo naciny to za kombajnem pełno kartofli... Dobrze się kopało nim buraki cukrowe a nie ziemniaki....

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Cena jest zdecydowanie za wysoka w porównaniu z tym co ten kombajn oferuje.

MedFire    0

Cena jest zdecydowanie za wysoka w porównaniu z tym co ten kombajn oferuje.

W zasadzie racja, ale uparliśmy się z rodzicami mimo wszystko na kombajn nowy, mimo tego że miałby rocznie kopać około 2 ha ziemniaków i 0,5 ha marchwi. Zdecydowaną jego zaletą co do starego Bolko jest to że warzywa są wysypywane ze zbiornika za pomocą taśmy. Przemyśleliśmy sytuację dobrze i chcemy nowy, raz że nie trzeba od razu go naprawiać, dwa że te kilka lat spokojnie pochodzi. Cena brutto to jakoś 80-85 tysięcy złotych, dlatego pytam czy ktoś go może posiada albo czy może ktoś coś innego nowego polecić.

dawidg2    30

Grimme jak nie wysłużony to też Ci pochodzi, wymienisz tylko co zużyte i na tych 2ha to się nie wysłuży tak szybko.

dawidg2    30

Może inaczej, jaki traktor posiadasz, jedno rzędowy czy dwurzędowy chcesz? z taśmą do sortowania?

MedFire    0

New Holland TD5.95, no jak jakiś mniejszy to Ursus C-360. Jednorzędowy w zupełności by wystarczył, myślę że bez taśmy do sortowania by się obeszło.

MedFire    0

Myślę, że wiem ziemniaki sprzedajemy na targowisku i muszą one jakoś wyglądać, to dziury mają to za małe i ludzie nie biorą, dlatego mimo wszystko wolimy przebierać je ręcznie, a 2 ha to nie aż tak dużo.

prezesmax    1

to tak ale w kombajnie np. bolko to idzie wszystko i pecyny i kamienie i śmieci wiec wstępnie trzeba przebrać po co zwozić to do domu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować