Skocz do zawartości
darek852

massey ferguson 3060 problem z przednim napędem

Polecane posty

darek852    0

witam 3 dni temu kupiłem mf 3060 i nie chce mi rozłączyć przedniego napedu kontrolka cały czas świeci nie wiem jak tam ma być ale jak przycisne hamulec i guzik od przedniego napędu to kontrolka gaśnie i normalnie przyciskiem sie włącza i wyłącza lecz przód cały czas ciągnie

bodzioman18    21

sprawdź czy prąd dochodzi do elektrozaworu, jeżeli dochodzi musisz sprawdzić czy zawór działa. na forum jest już podobny temat w którym wszystko jest opisane

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/7700-przedni-naped-w-mf-3080/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/59928-przedni-naped-massey-ferguson-3060/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/63135-massey-ferguson-przedni-naped-problem/

Edytowano przez bodzioman18

darek852    0

zamieniłem elektrozawory i rozłączyło przód ale teraz nie moge go załączyć kontrolka cały czas swieci nie gasnie co dalej czujnik predkosci wyczyściłem były tam opiłki nie moge tej kontrolki wyłączyć

Edytowano przez darek852

Wiadomość z agroFakt.pl

darek852    0

ten co zamieniłem to był od blokady a wiem że blokada i przud są ze sobą połączone może to bład bo ten od przedniego napędu był na 100% zaciety

Lukash3060    105

I co da przekładanie ;) Wyczyść i wtedy próbuj a nie kombinujesz ;) No są powiązane, po załaczeniu blokady jeśli masz blokadę na 4 koła to załączy i przedni napęd a rozłączyć już blokadę samą rozłączysz a napęd swoim przyciskiem.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Lukash3060    105

Odkręcasz z przodu na elektrozaworze jest ta nakrętka i zdejmujesz tą część do której wpina sie kabelek a potem szmatka , WD40 i jedziemy :) Bynajmniej ja tak robię ;)

Lukash3060    105

a nie przy pedałach ? ;) Jak odkrecisz obudowę tą od licznika i kontrolek ( całą górną i tą z materiału od dołu ) to będą bodajże białe kabelki dochodziły do czujnika który wciska sie jak naciskasz pedały ( tak mi się wydaje że to jest ten ;) )

darek852    0

pytam sie bo mam ten ciągnik niecały tydzień a i jaszcze mam dostęp do używanych części jak ktoś by chciał

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jacek7913
      Mam problem.
      Mam MF 3060. Po rozgrzaniu najpierw mrygnie kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni a następnie załancza się samoczynnie przedni napęd. Po rozgrzaniu większym (np.orka) nie mogę przełączyć z A na B i z żółwia na zająca.
      PROSZĘ O POMOC BO ROBOTA W POLU CZEKA:}
      Pozdrawiam
    • Przez kamilb
      witam jak rozebrać zwrotnicew mf 3060 mam problem wynika na wyjeciu sworzni ?? prosze o szybka odpowiedz
    • Przez 3060mm
      Proszę o pomoc, jaki można założyć zamiennik.
      Ktoś kiedys pisał, że od DAFa nadaje się ???

Do MF 3060
    • Przez pawelec
      Witam, jestem tu nowy, ale od jakiegos czasu z uwagą sledze posty w tematach ktore mnie najabrdziej interesuja - uprawa ziemniakow, maszyny uprawowe, ciagniki do okolo 40tys. I wlasnie potrzebuje Waszej opinii. Wiem ze zaarz napiszecie ze o tym juz bylo. Sam nie mam doswiadczenia w tych sprzetach, a niechche popelnic bledu w kupnie, bo fundusze na zakup ciagnika byly naprawde zbierane w trudach. Mam 24 lata, skonczone studia AWF, prawdopodobnie bede w kazdym wolnym czasie pomagal rodzicom, tak jak do tej pory. Mieszkamy nieopodal Lublina - 15 minut od centrum miasta. Rodzice prowadza gospodarstwo od 1990r. Hodowla opiera sie na trzodzie chlewnej (200szt rocznie), natomiast uprawa to zboza: pszenzyto, pszenica, jeczmien, oraz ziemniaki na wczesny zbiór ok 150ton oraz na przechowalnie 150-200ton z ktorych zaopatrujemy kilka sklepow w lublinie. Cały areał to 25ha, z czego zboza 15, ziemniaki 10ha. Od tego roku sluzy nam tylko jeden ciagnik - zetor 7211, wczesniej takze T-25. Jak wiecie, im wiekszy park maszynowy tym bardziej mozna zadbac o terminowe wykonywanie zabiegow agrotechnicznych, tym bardziej jesli chodzi o ziemniaki przy ktorych jest naprawde mase pracy. Od momentu rozpoeczecia kopania - w tym roku od pocztku czerwca, zetor jest non stop przy ANNIE (rocznie okolo 400mth). Uciazliwe jest ciagle odpinanie i przypinanie maszyn, przyczep, itd. W zwiazku z tym potrzebny jest nam ciagnik. Pytanie tylko jaki? Na poczatku myslelismy o malym MF 255, z racji tego ze bedzie w zasadzie mogl pracowac zamiennie z zetorem przy uprawie i zbiorze ziemniakow. Lecz teraz coraz bardziej zastanawiam sie nad czyms wiekszym...... Zetor wiadomo, spali swoje, ale zrobi tez swoje! Wcale nie mowie o nim w zlym swietle, jednak chcemy go troche odciazyc w tych ciezszcyh pracach a MF 255 chyba srednio sie bedzie do tego nadawal. Dlatego od paru miesiecy sledze to forum, przeczytalem chyba wszystkie posty dotyczace MF 3060 i 3070, rozne strony z opiniami na temat tych ciagnikow. SLedze takze allegro. Ale niewiem czy to jest dobre miejsce na znalezienie dobrego egzemplarza. Chcialbym abyscie pomogli mi w zdecydowaniu sie na jakis konkretny model, niekoniecznie pomiedzy tym dwoma MF'ami.
      Czego oczekuje od ciagnika?
      - napewno przedni napęd - (gleby w moich okolicach są dosć ciezkie i zlewne),
      - moc 80-90KM,
      - 'jakis tam komfort pracy' - nie mam na mysli wszystkiego w dżojstiku czy klimy, ale poziom hałasu, resorowanie kabiny, ergonomia przyrządów,
      - wzglednie przystepne ceny czesci zamiennych,
      - wzgledne spalanie.

Dlaczego mysle o serii 30XX??
      bo mimo swego wieku, są juz dobrze wyposazone, maja dobry komfort jazdy, podobno wzgledne spalanie, prezentuja sie w mojej opinii dosc atrakcyjnie. Najbardziej jednak boje sie tej skrzyni

Co proponujecie?
      Moze jakis kontakt do zaufanego importera ciagnikow z zachodu z ktorym mieliscie juz stycznosc??
      Czy lepiej cos z kraju??

Czym dysponuje:
      - pług 4 LECHIA
      - agregat uprawowy 3m
      - brona talerzowa 2.5m
      - brony ciezkie i lekkie
      - siewnik poznaniak 3m '96
      - sadzarka 2 rzędowa KORA
      - kombajn ANNA
      - 2 przyczepy D-47A
      - oraz inne, mniej istotne urządzenia.

Wybaczcie za rozpietosc tego postu, ale w moim przekonaniu, lepiej jest najpierw naswietlic Wam co i jak u mnie, zebyscie mogli zrozumiec moja sytuacje.
      Pozdrawaim!
    • Przez michasko
      stosuje to paliwo w swoim ferdku od ponad roku i nie widzę różnicy, a cena jednak o ok 50 gr mniejsza. Ciekaw jestem jak u Was spisuje się to paliwo?