22krystianek22

Jaki pług?

Polecane posty

jakuq1626    0

ja bym sie nie pakował w tego typu wynalazki lepiej jakiś zachodniej marki

Edytowano przez jakuq1626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Za 4000 - 5000 zł masz ładnego kvernelanda 4x16'' ( 4 x 40cm = 160cm orki). Szkoda kasy na te powyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

za 4 czy 5 tys nie kupisz ładnego pługa nie licząc polskich .

ja by dołożył i kupi obrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Z mojego doświadczenia jeśli masz ziemię bez kamieni kup Polskiego grudziądza mi naprawdę ładnie orał ale ze względu na kamienie wymieniliśmy go na Lemkena zagonowego zabezpieczenie sprężynowe na wysokiej ramie jak masz kukurydzę to warto wziąć właśnie coś takiego ogólnie polecałbym coś zachodniego lecz trzeba dołożyć trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Ja również poleciłbym coś innego - pług jednobelkowy na wysokiej słupicy z regulowaną szerokością orki. Tylko tu niestety trzeba około 5tys. zł dołożyć. Zaletą jest niezapychanie się podczas orki, a większy ciężar nie pozwala na tak łatwe wychodzenie pługa z ziemi. (np. Akpil Mix 40)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja również polecałbym coś zachodniego za te pieniądze. Używałem UG 5 i zamieniłem go na Overum-a 4 i szczerze nie zamieniłbym się na UG. Zupełnie inna praca.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

No weźcie i nie bajerujcie, za 5 tyś kupisz ładny używany Kvernelanda 4x16" nawet na zabezpieczeniu non stop, a bez tego z tysiąc taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje jakieś 5 skibowy bo w 4 skibowym ciągnik 120 konny bedzie sie troszke nudził:/ chyba lepiej dolozyc i zainwestowac w cos lepszego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Czy będzie się nudził raczej nie w polskim jest 5x30 lub 5x35 zachodnie mają w większości regulację do 50 na skibę więc o to się nie martw

Edytowano przez piotr1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Polski z UG stary typ miał 30cm na korpus czyli 5x30=150cm, 4x40cm=160cm lub teraz 5 rzemieślnika mają 35cm więc 5x35=175 cm czy to taka różnica. Są pługi regulowane od 14 do 18 " ( 35-45 cm) to wyjdzie max 180cm orki więc jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Witam! Popieram tu kolegów ,parę lat temu kupiłem 4 bometa zabezpieczenia srubowe podwyzszana rama :D wszystko piękne ale ora tak see,nawet wszystkich odkładnic nie miał prosto wyregulowanych :PJuz nie wspomne jak zjechały sie elementy robocze :P

A propa zastosowania tych srub u mnie-raz mi sruba poszła fakt ale korpus tez wygiołem :)

I już Nigdy nie kupię polskiego pługa,zachodnii chodzby kverneland 4 lub 3 nawet na okrągłej ramie kupisz za ok 5 tys. i pewnie bedziesz lepiej orał niz polskim i + dla zachodniego lepiej przykrywa np.poplon ,kukurydza

Jestem zwolennikiem polskich maszyn ale niektórych rzeczy nie da ukryć!;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Ja bym na twoim mniejscu dołożył trochę i kupił obrotowe

 

Tylko zależy jaki masz areał i jaki traktor jak 4x4 i masz z 10 ha t kupuj obrotowe ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Witam

Koledzy mam pytanie odnośnie pługa kverneland , ile waży pług 4 wywrot zabezpieczenia resorowe? Wiem że waga ich jest zróznicowana,bo są ramy leksze i cięższe,bynajmniej tak słyszałem...

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

zapraszam do lektury strony internetowej kvrnelnda są broszury wszystkich modeli, możesz sam sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer000    105

Witam

Koledzy mam pytanie odnośnie pługa kverneland , ile waży pług 4 wywrot zabezpieczenia resorowe? Wiem że waga ich jest zróznicowana,bo są ramy leksze i cięższe,bynajmniej tak

słyszałem...

 

Kverneland 150B (4 obrotowy) bez zabezpieczen wazy 1250 kg.

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Dzięki

Bo u nas ma 4 wywrot resorowy kverneland i ma 1300 kg(tak na tabliczce pisze) i twierdzią ze jest to jeden z cięzszych pługów a mi chodziło by o lekszego ok.1100 kg :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

Cześć

Panowie potrzebuję pług obrotowy do ciężkiej orki...tzn gleby na których wcześniej rosły sady więc jakieś pozostałości korzeni i długo ziemia nie uprawiana,posiadam ciągnik Renault 133.14 ok 125 KM i zastanawiam się nad pługiem właśnie do niego...tzn w miarę lekki ale też wytrzymały bo wiadomo...warunki w których będzie pracował nie będą sprzyjające, myślałem o Huardzie z zabezpieczeniem resorowym ale podobno ramy potrafią pękać...jakieś propozycje?? Na pług planuję przeznaczyć ok 10 tyś zł.

Pozdrawiam

Edytowano przez gadget

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer000    105

Dzięki

Bo u nas ma 4 wywrot resorowy kverneland i ma 1300 kg(tak na tabliczce pisze) i twierdzią ze jest to jeden z cięzszych pługów a mi chodziło by o lekszego ok.1100 kg :)

 

pozdrawiam

U mnie też pisze na tabliczce że 1250 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

odpuść sobie kvernelanda do takich prac, mój basson ma dość fajną ramę i jest takich kilka na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Każdy pług można połamać, wystarczy założyć pług 4 skibowy do ciągnika o mocy 170 KM i jaki pług wytrzyma? A to, że mase kvernelandów widziałeś z połamaną ramą, bo tych pługow jest najwięcej, ale co do jakości to ciężko negować fakt, że są to jedne z najlpeszych pługów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj