Skocz do zawartości
Kamil_NH

Ile spalają wasze kombajny w kukurydzy?

Polecane posty

Kamil_NH    2

Witam, postanowiłem założyć temat dotyczący ilości spalania oleju napędowego przez kombajny podczas koszenia kukurydzy, ze względu na to że np: przystawki różnią się zapotrzebowaniem mocy, jedne chodzą "lekko" inne "ciężko".

Żeby zachować jakiś porządek proszę podawać:

1. Nazwę i symbol kombajnu

2. Nazwę i symbol przystawki oraz ilość rzędów

3. Spalanie ON na hektar

4. Plon kukurydzy w jakim to spalanie wyszło

5. Prędkość koszenia w km/h

john19    0

Nie pamietam dokładnie ale ci powiem: : Claas mega 208 + 6 rzędowa przystawka GERINGHOFF, i spalani mnie wyszło okoł 25-28l /h plon QQ około 14 ton , przy prędkości około 7 km/h. Dane z przed dwóch lat ale mam nadzieje że pomocne.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jd 1075 geringhoff 4 rzędy około 17 l plon 11ton mokrej czas koszenia około 1 godz szybkość 5 km wysypywanie w czasie koszenia w 60% mażno kosić szybciej ale mi się nie spiesz

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez benek79
      witam. mam zamiar na wiosne zasiac pierwszy raz kukurydze na ziarno. nigdy wczesniej nie interesowałem sie ta uprawa i chciałbym sie dowiedziec co ile i czego musze zastosowac zeby wszystko było oki.kukurydza bedzie zasiana na 3 klasie gleby{2ha} pozdrawiam.
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez mariusz197
      Mam problem na jednym 2ha kawalku kukurydzy pojawila sie plesn na kolbach,rok wczesniej w tym miejscu byl ten sam problem myslalem ze moze odmiana lalbo pogoda miala wplyw lecz drugi rok inna odmiana, pogoda i to samo niekture kolby slabo rozwiniete i od gory grzyb a niekture prawie wogule nie rozwiniete tylko grzyb,mial ktos z tym stycznosc jak i czym z tym walczyc