rafalus8

woda w pompie opryskiwacza

Polecane posty

rafalus8    101

Panowie mam opryskiwacz promar 300l przed zimą chciałem spuścić wodę z pompy,

Pompa taka jak w tym linku

http://tablica.pl/oferta/pompa-do-opryskiwacza-ID47Yjn.html#a0c44f221a

odkręciłem dwie śrubki po bokach i woda praktycznie nie wypłynęła, sprawdziłem bagnet i okazało się że zamiast oleju jest woda, położyłem opryskiwacz na plecy i wypłynęła z pompy woda tam gdzie powinien być olej.

Miał ktoś podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie wiem jak w tej pompie to w środku wygląda. Ale czy to czasem nie jest pęknięta membrana? Skoro zamiast oleju jest woda.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

dzięki za błyskawiczne odpowiedzi

muszę się za to zabrać żeby przed sezonem była gotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Koledze o łożyska chodziło :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Miałem tak samo. Smarowanie wodne. Kupiłem membrany i zaworki, wymieniłem, zalałem olejem i chodzi już trzeci sezon.

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Panowie dziś powymieniałem membrany w pompie i mam takie pytanko jakim olejem ją zalać i ile tego oleju w tej pompie powinno być?

Do tego kupiłem nowe zaworki bo miały popękane sprężynki i tu kolejne moje pytanie czy osadzić je na jakimś silikonie bo to tworzywo (farba) cała poschodziła.

i czy w kolektorze tam gdzie membrana falista powinno być jakieś ciśnienie bo jest tam zaworek do pompowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

W moim opryskiwaczu do pompy producent przewiduje olej Hipol 10, zaworki są pozakładane na uszczelkach gumowych, nie pamiętam tylko czy oringi czy płaskie, ciśnienie powietrza w powietrzniku, znaczy tam gdzie jest ten wentylek to połowa przewidywanego ciśnienia roboczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Panowie dziś powymieniałem membrany w pompie i mam takie pytanko jakim olejem ją zalać i ile tego oleju w tej pompie powinno być?

Do tego kupiłem nowe zaworki bo miały popękane sprężynki i tu kolejne moje pytanie czy osadzić je na jakimś silikonie bo to tworzywo (farba) cała poschodziła.

i czy w kolektorze tam gdzie membrana falista powinno być jakieś ciśnienie bo jest tam zaworek do pompowania??

Ciśnienie powinno być ok 2,5 zależy jaka pompa co do silikonu to nie warto bo zaraz będziesz to rozbierał kup coś takiego http://allegro.pl/uszczelka-kryngielit-arkusz-150x150mm-i3769996599.html sam taką uszczelkę dorobiłem i jest ok


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

i na przyszłość polecam pompę wymontowywać na zime i do ciepłego pomieszczenia, np. do piwnicy. Ja zawsze wymontowuje pompę zawory sterujące ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja w tym roku zalałem opryskiwacz płynem do spryskiwaczy, mam nadzieje ze nie zamarznie :wacko:


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Chyba lepszym rozwiązaniem był by płyn chłodniczy. Ja takim zalewam. Daję 20 litrów starego i 5 litrów nowego koncentratu bez dodawania wody, ponieważ tej wody i tak coś zawsze zostaje.

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A spuścisz w 100%?? wiem ze lepszy był by plyn do chłodnic ale miałem akurat do spryskiwaczy 20L do -25 stopni więc raczej nie powinno zamarznąć


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

no ale przecież wodę się spuszcza z pompy to po co zalewać płynem?

 

Zależy z jakiej pompy. Z polskiej spuszczam, ale z włoskiej Comet AZ 120 nie ma jak spuścić, a wykręcić też ciężko, dlatego zalewam płynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

W zyciu nie spuszczałem wody z pompy ani nie zalewałem płynem. Nic nigdy cie nie działo. Poprostu przy ostatnim myciu odkrecam zawor spustowy zbiornika a pompa chodzi pare minut bez cieczy. opryskiwacz zimuje na dworzu. Pompa polska.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz pompę, która kosztuje 500 zł to możesz tak robić. Ja mam RAU, do której membrany kosztują więcej niż cała Twoja pompa, więc nie ryzykuję niespuszczania wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Dlatego zaznzczyłem ze pompa polska i nic sie nie stało, a to ze masz opryskiwacz rau ze złotymi membranami mocowana na srebrne sruby to twoja sprawa.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

ciśnienie tak gdzie membrana falista moim zdaniem powinno być 1/3 roboczego czyli tego co pryskasz ( ogólnie jeżeli węże nie drgają bardzo mocno to powinno być ok)

Pompe no najlepiej zalać płynem włączyć tak, żeby dyszami poszło i cały układ spokojnie przezimuje.

Lub pobawić się i dobrze pospuszczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Panowie a powiedzcie mi czy te uszczelki dawać pod zaworki czy między pompę a kolektor, zaworki wystają mi 1,2mm z pompy tak samo z kolektora, czy może obeszło by się bez uszczelek, oryginalnie było bez, tylko że było to tworzywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

były same zaworki bez oringów nie było też żadnej uszczelki ani pod zaworkami ani między pompą a kolektorem, dla mnie to trochę dziwne, że nic nie było dlatego pytam tutaj czy coś dawać żeby to służyło jak najdłużej bez rozbierania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damian1994s
      Witam. Mam problem mianowicie ubywa mi woda z tego co zauważyłem wydostaje się kolektorem wydechowym. Olej w silniku jest w porządku nie widać w nim wody również nie podnosi się stan. Dodam że uszczelka pod głowicą była niedawno wymieniana i głowica była planowana. Co może być przyczyną?
    • Przez abs100
      Panowie, stoję przed kupnem opryskiwacza ciaganego, będzie współpracować z ursusem 3512 tak żeby miał 2 tys litrów i belka min 20m. Polecicie coś dobrego do 30 tyś. Coś z zagranicy. Proszę jak można odrazu o opinię. pozdrawiam.
    • Przez BaRtEk7710
      Witam mam pytanie odnośnie sklejania zbiórnika z tworzywa sztucznego w opryskiwaczu. W tamtym roku obkleiliśmy cały dół opryskiwacz żywicą poliestrową i kawałkami waty szklanej lecz chemia przegryzła ją w paru miejscach. Czym można sklecić aby wytrzymał to trochę dłużej i czy lepiej sklecić od środka czy od zewnątrz?
    • Gość
      Przez Gość
      Gdzieś tam pocztą pantoglową zasłyszałem,że ze starego opryskiwacze polowego robią sobie bielarki do obór,ktoś takie coś skonstruował?
    • Przez agroKadzice
      Witam. Mam pytanie do kolegów odnośnie pompy opryskiwacza termit pilmet 60 litrów na minutę. Chcę zmodernizować troszkę mój opryskiwacz tzn powiększyć lance na 15 metrów i teraz nasuwa się pytanie czy pompa zdoła tej szerokości? Czy wystarczy jej wydajności?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj