Zaloguj się, aby obserwować  
Pronio82SA

JD 7930

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pronio82SA    1

Witam ;)

Przeszukałem forum i nie znalazłem takiego tematu! B)

 

Znajomy ma John Deere 7930 i ma zamiar kupić so niego pług (tak jak poniżej). :)

 

...Fotek nie dodam tego cuda bo właściciel nie wyraził zgody..! :)

 

A więc czy John Deere 7930 Pójdzie z pługiem lemkena 7 skibowym obrotowym półzawiesznanym?? :(

 

Czy może jakąś inną firmę oferującą pługi? :P

 

Znajomy ma 240 ha i ziemie 3 i 4klase! :)

 

Doradźcie

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam :):D


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

po pierwsze dlaczego kupil 7930, a nie 8130??? przeciez roznica w cenie jest skandalicznie mala!!!

poza tym ciezko powiedziec jak z tym plugiem, bo to sprawa indywidualna, zalezna od warunkow w jakich ma pracowac.

jesli wlasciciel nie wie naprawde jaki ma plug dobrac, to podaj jak najwiecej przykladow pracy innych ciagnikow z konkretnymi plugami to bedziemy mieli jakas wizje.

np. ja bym postawil na 5x50, gdyby to mialo u mnie pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

żenada takie tematy....

 

ma racje właściciel że nie pozwolił ci dodać fotek, jeżeli próbujesz sam chwalić sie jego sprzętem.

 

O ile cały ten tekst wogóle jest prawdą....

 

 

 

@brzozak2

 

7930 ma mniejszy silnik i jest lżejszy od 8130. Jak ktoś nie potrzebuje wielkiego ciągnika to ma wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tak, a pozniej sie zastanawia zeby ciagac 7 skib, poza tym ciagnik na taki areal nie bedzie sie nudzil

EDIT

poza tym to tylko pytanie i autor moze odpowiedziec, ze farmer zajmuje sie warzywami i do formowania redlin rzecxzywiscie wiekszy gabarytami mu niepotrzebny, albo prowadzi duza hodowle i ciagnik bedzie wykorzystany w prasie wielkogabarytowej, transporcie... a dodatkowo w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
tak, a pozniej sie zastanawia zeby ciagac 7 skib, poza tym ciagnik na taki areal nie bedzie sie nudzil

Dokładnie tak jak mówisz póżniej do orki przyjdzie ciężka pogoda i d*pa w polu nie porobione. Wiekszy jest zawsze większy.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1
A jakie ma pola ???? Tzn czy równe ????

 

 

Pola równe,ale dość cieżke w uprawie ;)


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Mav Ty zawsze do czegoś sie doczepisz. Studia skończyłeś, masz jakieś tam doświadczenie to nie znaczy że wiesz najlepiej. Do większości rzeczy jesteś nastawiony negatywnie.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

tak jestem anty do tak sformułowanych tematów.

 

gdzie ja w tym temacie napisałem ze coś wiem najlepiej... ?

 

Czytaj dokładniej... bo chyba wogole nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja nie pisze,że w tym. Czytaj dokładnie.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Po prostu wyraża swoje poglądy <_<


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Czytaj dokładnie.

 

 

Jak bym miał czytać to co piszesz o mnie dokładnie to:

 

słowa takie jak: "zawsze"; "większości"; "najlepiej" użyte przez ciebie w tamtym poście , stawiały by twoją opinie na poziomie absurdu..

 

Jestem na forum o maszynach rolniczych a nie o osobowościach. I jeśli uważasz że pisze brednie, to sie odnieś merytorycznie do konkretnej wypowiedzi, a nie oceniaj ogolnikowo osobowości. Bo nie jesteś moim znajomym żeby wogole cos na ten temat wiedziec.

 

eh jak dzieci <_< koniec tematu <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Słowa wyciągnięte z kontekstu. Ale racja, tak pisałem. Prawdą też jest to że Cię nie znam. Czytałem wiele Twoich postów i często negujesz to co ktoś wcześniej powiedział. Dużo razy masz rację, widać,że znasz się na rzeczy. W pamięci utkwiła mi wypowiedź na temat pługów. Napisałeś, że zal Ci ludzi którzy wygadują i wypisują brednie w stylu przez ażurowe odkładnie piasek będzie się przesypywał. Nie wytłumaczysz i nie wyjaśnisz tym ludziom o co biega. Nie chce mi sie przeglądać Twoich postów ale kilka ciekawych na pewno jest. Doszło więc do wymiany zdań między nami. Rozumiem co chciałeś wyrazić w swym 1 poście na ten temat. Ty masz takie maszyny, niektórzy tylko mogą o nich pisać..... i za to maja być krytykowani czy potępiani?? Tak jak napisałeś: Koniec tematu Mav. Już się Ciebie nie czepiam. <_< więcej <_< Osobowości chyba też nie oceniłem bo żadnej Twojej cechy nie wymieniłem. Zszedłem z tematu. Ten JD to chyba 7skib powinien myknąć na 3-4klasie.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a ja sie znowu wtrace, bo u mnie 90% ziemi jest klasy 3,4 i wiecej niz 5 skib bym mu nie podczepil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Od tego jest forum Brzozak. Wyrażasz swoje zdanie. Widziałem Twoje glaby na filmiku gdy orzesz (a może Twój Tata orze) pole po burakach.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
tak ojciec oral po burakach, zrobilem tez 2 filmiki ale nie moge ich dodac <_<

dzisiaj przymarzlo i dalo sie wjechac na pole

<_<

chodzilo mi glownie oto, ze klasa bonitacyjna nie mowi do konca jaka ziemia jest w uprawie, z 7 skibami moze by sobie poradzil na bardzo lekkiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Właśnie, klasa bonitacyjna tego nie oddaje. Znaczenie maja także warunki wodne (stopień nawodnienia) i stan gruntów. 3klasa to chyba gleby brunatne, bielicowe i płowe.Ale zapewne w różnych cześciach Polski, różny jest stopień trudności ich uprawy.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

musze mu powiedziec żeby z 5*50 spróbował.

Tak jak Brzozak2@ powiedział ża z 7 skibami to na lekkiej żiemi by poszedł,a na na cięższej miał by cięziutko:PP

 

 

 

 

Pozdrawiam


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Już pług kupiony.! :D

Kverneland ES 100 5*50 + Packomat

Prosze Moderatorów o zamknięcie! :D


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

taki zestaw jest na YT, a zamykać nie trzeba, bo moze w przyszłosci bedzie podobne pytanie ktoś miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1
taki zestaw jest na YT, a zamykać nie trzeba, bo moze w przyszłosci bedzie podobne pytanie ktoś miał.

 

 

Bardzo możliwe :D


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Witam, a tej JD 7930 to ile ma koni?

A co do tej 7 pługu to wątpie aby to pociągnął u mnie PGR ma JD 8420 i Keverland 7 skibowy obracany z piórowymi skibami, to pod górki itp nie widze żeby miał ciężko, ziemia 3b-4a. Ale przecież różnica w mocy między tymi chyba jest bo 8420 ma chyba coś 300km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesek    0

orginalnie jd 7930 ma 220 km,

jeśli masz więcej to podkręcony troche jest :unsure:

albo kolega podał moc z IPM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj