Skocz do zawartości
Marcin34

czy potrzebna folia pod blache na dach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin34    4

planuje zmianę dachu na stodole i zastanawiam się czy potrzebna jest folia pod blachę dodam że na części jest składowane zboże

michal1993    350

A o skraplaniu się wody na blasze nie pomyślałeś? Jak będziesz miał tam zboże to myślę, że folia się przyda.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    189

Pod blachę nie jest potrzebna, ale wrecz konieczna, bo na wiosne i jesieńwoda będzie się lała z łat. \

No z blachy ścieka na łaty i spada w dół.

Tak się skrapla, zwłaszcza na wiosne.

U mnie w galerii jest wiata przy zbiornikach, z której tak potrafi woda kapać że na betonie widać dokładnie w których miejscach. I nie jest tego mało.

master20002    157

Koledzy już wcześniej wszystko napisali. Ale liczy się przede wszystkim wykonanie, żeby nie wisiała jak barania torba i nie porozrywali jej przy montaży. W przeciwnym wypadku traci sens jej stosowanie.

Nie folia panowie tylko membrana paraprzepuszczalna. Po folii też będzie się skraplać zdarza się że przy wyższych temperaturach z folii potrafią zrobić sie firanki

Tomasz78    341

Jak kupi folie dobrej jakości to się nic nie będzie z nią dzialo nawet latem i jak zrobisz dylatację to nic się skraplac nie będzie więc membrana to zbędny wydatek.

DUCH1986    3

A ja proponuje od razu kupić blache podklejona specjalną wartswa tworzywa która zapobiega skraplaniu. Dopłata ok 6 zł do m2.

Folia jest pewnie tańsza ale wypadało by wtedy zerwać łaty, nabić folie, potem kontrłaty i dopiero łaty (zapewne część trzeba nowych bo przy odrywaniu napewno troche się ich zniszczy. Więc koszt kontrłat, dodatkowych łat no i robocizny przekroczy tą różnice między zakupem folii a dopłaty do blachy.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oFsik
      Witam, jaką i za ile można kupić, nową sieczkarnie do bizona z056?
    • Przez fliegl
      Mam prośbę dla posiadaczy kabiny czeskiej którzy posiadają jeszcze ramkę
      o zmierzenie jej tak jak zaznaczyłem na zdjęciu.
      Ja niestety takiej ramki nie posiadam a chciał bym taką zrobić.
      Z góry serdecznie dziękuje.

• Przez Marcin91
      Witam.

Mam pytanie odnośnie filtrów kabinowych w grubym dachu Zetorów modeli 8111-16145. Czy ktoś z was je wymieniał? Swoje wyciągnąłem, bo są w opłakanym stanie i nie wiem czym je teraz zastąpić. Szukałem w sieci takich, niestety nie znalazłem. I się zastanawiam czy nie zastąpić ich filtrami powietrza z jakichś samochodów ciężarowych o podobnych wymiarach (ewentualnie skrócić z długości) albo stworzyć z cienkich kątowników ramkę o wymiarach filtra i zastosować jakiś materiał żeby trochę oczyszczał to powietrze. Co o tym myślicie?

• Przez jedrecky
      Witam wszystkich użytkowników forum.

Widziałem na forum, że wielu z Was ma problem z odpadami poprodukcyjnymi.
      Jestem zainteresowany kupnem dużych ilości folii porolniczej (odpad poprodukcyjny). Zapewniam własny transport. 
      Po szczegółowe informacje zapraszam na priv. 
      W swoich wiadomościach proszę zawrzeć ilość folii oraz ocenę stopnia zanieczyszczenia razem ze zdjęciami. 

Ilość i odległości:
      - od 20 ton w górę - cała Polska oraz Europa,
      - kilka ton - 100 km w promieniu od Gubina, zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej.

Pozdrawiam.

• Przez Damiano604
      Witam, poszukuję samego dachu do zetora 7011, może byc uszkodzony najlepiej z przednia konsolą, nr. tel. 726-467-505 gg: 21510212