Szymon8

Belarusa 1025.4 na 32 ha klasa ziemi 3/4

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szymon8    0

Czy wybrac Belarusa 1025.4 na 32 ha klasa ziemi 3/4 prosze o wszyskie informacja.Belarus by pracowal w plugu kwernelanda 3x45 i agregat 4,5 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8    0

Nie no mozze przesadzilem kolega pronara 82 tsa i smiga z tym agregatem u niego są ziemi 4/ klasa

moze agregat 3,6 m ??

doradz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Co do agregatu nie doradzę ci specjalnie. U mnie mtz 82 z kultywatorem i bronami 3 m pierwszy przejazd po orce ma ciężko. Tyle że brony stawiają duży opór. Wału strunowe są lepsze i lżej idą zdecydowanie.

Zależy jak go wpuści w ziemię, jaka ta ziemia. Tak że lepiej jak byś kolegę spytał i podpatrzył bo to ci najwięcej powie.

Jeśli masz pytania odnośnie ciągnika jak tylko będę wiedział to ci odpowiem.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Ja do pronara 1025 mam agregat 3,6m (z przednim wałkiem) i na ziemiach klasy 3-4 swobodnie osiągam 10km/h (trzeci bieg, trzecia grupa, 1700obr/min). Na czwartym biegu ma za ciężko. Myślę że z agregatem 4,2m też by nie miał krzywdy, najwyżej trochę wyższe obroty. W Twoim przypadku miałbyś trochę więcej mocy, pewnie inną skrzynię, ale więcej niż 4,2m bym nie próbował. W biernym agregacie liczy się prędkość - każdy Ci to napisze...

 

Zerknąłem w powyższą instrukcję - skrzynia taka sama...

Edytowano przez wlamaj1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

masz juz te maszyny czyli ten pług i agregat? jesli tak to troszke lipa bo zanosi sie na to ze bedziesz musiał kupic cos wiekszego z pługów

A co do samego ciągnika ja osobiście bym Ci go odradził jakbym juz musiał Belarusa brać to raczej skłoniłbym sie w strone seri 952 i pochodnych. Ogólnie co do tych dużych belarusów słyszałem duzo złego co głównie tyczyło sie przecieków ze wsząt i jakby tej mocy az tyle tam nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Pług trochę jakby za mały na 1025 ,ja swoim 952 ciągam UG 4x35 na średnich glebach a vervy spokojnie na 5 skibę starczy ;) .Biorąc pod uwagę jeszcze to że zachodnie pługi idą podobnież dużo lżej niż polskie to 3x45 wydaje się być za mało. Fajnie by było jak byś dokładnie podał co to za agregat ,ogólnie kiedyś czytałem że z agregatami uprawowymi powinno się jeździć 12km/h albo i lepie[mi się to jakoś nie widzi ...]j więc skłaniał bym się bardziej w stronę 3,6 m ,choć we wsi rolnik jeździ 100KM Same z Agromaszem 4,2m ;) Tak wiec ciężko jednoznacznie doradzić .




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Może lektura coś wniesie

http://www.agrofoto.pl/drukuj/3988.html


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Jeżeli maszyny są na stanie to użytkownik sprawdzi w swoich warunkach czy są prawidłowo dobrane. 1025.4 ma 110KM i 430 Nm więc z szer orki 160-180cm sobie poradzi o ile nie ma wyjątkowo trudnych warunków gdzie mogło by brakować mocy czy siły uciągu. Generalnie na równinach 80 konne ruski pracują z 4x40 zagonowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8    0

CO do agregatu to uni z przednim walkiem plug 3x 45 obrotowy zmozliwoscią roztawienia odkldni na 50cm . Teren nie jest górzysty Powiedzcie cos wieciej o skrzyni biegów i hydraulice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

kolego żółw/zając masz tu gdzie biegi a oddzielna dzwignia to półbiegi tzn reduktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

u mnie znajomy kupil do belarusa 920 agregat agromaszu 3.6 powiem wam tylko ze kazdy dookola sie smieje bo belarus ledwo idzie kupa dymu i nic wiecej a predkosc za mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad97    0

Nie bierz Belarusa. Po 5latach będzie ledwo jeździł . Mój wujek ma i to jeżdżący złom jest . Nie polecam .

 

 

Jak już coś odradzasz to napisz dlaczego

Pkt. 1.9 – post bez argumentacji +1 punkt ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Nie wszystkie ciągniki mają dodatkowy reduktor. MTZ-80/82 i pochodne mają, ciągniki MTZ50/500 i pochodne nie miały reduktora i 1000obr wałka WOM. Reduktor można dołożyć, ale wymaga to rozciągania traktora. Dlatego sporo ciagników po przeróbce lub wymianie silnika D50 czy D-60 na D240 nadal nie ma reduktora.

Piszę tu o reduktorze dodatkowym sterowanym druga dźwignią, dla jasności, po podstawowy reduktor jest sterowany tą samą dźwignią wybieraka biegów.

Generalnie jest to skrzynia 5+ wsteczny + reduktor. Teoretycznie powinna mieć 10+2 przełożeń, ale reduktor nie działa dla najwyższego biegu, czyli 9 to zawsze 9. Ale temat jest o 1025 :D

 

Ja to ujmę tak - MTZ82 uciągnie bez problemu agregat 3.6m, ale między ciągnieciem a pracą jest spora różnica, dlatego optymalny jest na klasy 3/4 agregat 2,8m. Jak ktoś ma równe pola i lżejsze ziemie, będzie się śmiał, ale zapraszam na moje górki z białą gliną i borowinami. Owszem, pług 4x40 da radę , ale z jaką prędkością ??

Chyba nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy ma inne ziemie i inne wymagania. Znam takich, co 30ha obrabiają jedną C-360, ewentualnie plus C-330 jako pomocniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj