djrusin

MF 5460 czy Case 125 Maxxum

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
djrusin    1

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze ciągnika.

Zastanawiam się nad wyborem 4-garowego Masse Fergusona 5460, a 6-garowego Case 125 Maxxum lub MultiController.

Ciągnik ma być głównym koniem w gospodarstwie, będzie pracował na 50 ha. tj. głównie zboża. Przewiduję do niego pług czwórki, obrotowy.

Czekam na Wasze opinie na ten temat.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrozak    0

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze ciągnika.

Zastanawiam się nad wyborem 4-garowego Masse Fergusona 5460, a 6-garowego Case 125 Maxxum lub MultiController.

Ciągnik ma być głównym koniem w gospodarstwie, będzie pracował na 50 ha. tj. głównie zboża. Przewiduję do niego pług czwórki, obrotowy.

Czekam na Wasze opinie na ten temat.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

pomśl sobie na logike 4 nie zrobisz tyle co 6 ale zamiast case nie lepszy nh to samo tylko kolor inny i cenna inna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djrusin    1

Tak New Holland niby taki dobry, a gadałem z sąsiadem który ma NH T6 165 już 3 rok i strasznie na niego klnie. Bardzo drogi i przede wszystkim słaby serwis, części drogie, słaby materiał, drzwi lewe wejściowe mu się zepsuły wymiana 2500zł :P Podczas ostrego hamowania urywa śruby w przednim wale (nie wiem dokładnie o co chodzi), jedynie cena za***ista bo 220 tys. zł netto, a Case 125 Maxxum 230 tys zł. netto i moim zdaniem o wiele lepszy ciągnik :)

Czekam na dalsze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Kolega dobrze robi wybierając CASE. Śmiało bierz maxxuma. Nie będzie miał ciężko. No i napewno będzie oszczędny bo nie będziesz go katował. A jak będzie miał lekko to przy dobrych wiatrach dobierzesz z czasem większe maszyny. Znajomy ma maxxia 100 i 3 rok leci bez awarii.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

a teraz wejdzcie na profil nigera i tam zobaczycie że to jedno i to samo produkowane na tej samej lini :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Case Maxxum jest produkowany w Austrii, nh to pewnie w Anglii, Turcji i USA, i nie jest to samo :P


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a teraz wejdzcie na profil nigera i tam zobaczycie że to jedno i to samo produkowane na tej samej lini :D

 

 

na rynek angielski case jest produkowany też w Anglii, na pozostałe kraje w tym na Polskę jest produkowany w Austrii,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

xraqued ty chyba piszesz o tym traktorku w swoim awatarze. Case chyba jest lepiej poskrecany bo ludzie w okolicy co maja nh mają problemy z luznymi plastikami i srubkami. Case posiadam sam i wiem ze silniki mają bardzo dobre. Co to wykonczenia w kabinie to też na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7340z    121

Bierz case ja jestem posiadaczem od maja prawda żę trochę starszy bo 5150 i złego słowa na niego nie powiem jęśli miał bym kupić kupił bym go drugi raz ;) co firma to firma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Coś mi tu nie pasuje. Mówisz że sąsiad już 3 tok ma T6.165? A to one wtedy były już w sprzedaży? Bo mi się wydaje że wtedy była tylko seria T6000 dostępna. A zresztą Massey Fergusona tej serii już chyba nie zamówisz :/:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Porównujesz zupełnie inne ciągniki. 4 a 6 to duża różnica. Jeśli ma być do cięzkiej roboty w gospodarstwie tj orka czy transport i odpowiednie maszyny do mocy to nad czym się zastanawiać wiadomo że 6 cyl. Jakby był MF też 6 cyl. to już można się zastanawiać i wybór nie łatwy byłby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

xraqued - I ciekawe gdzie teraz jest prawda. Czy cała historia o NH, czy tylko pomylony model. :) Sam się zastanawiam nad NH T6.155 i myślę że to wcale nie są złe ciągniki. Ja przynajmniej znam opinię o NH T6050. Sprowadzony z holandi w roku 2011, a wyprodukowany w roku 2010. Skrzynia Electro-command czy jakoś tak. Sprowadzony z przebiegiem 2100 MTG, a w tej chwili ma ponad 5000 mtg. I Właściciel mówił że to nie Fendt (a ma 2 Fendty) ale złego słowa na niego nie może powiedzieć. Co chcą to zrobi. I serwis go nie odwiedzał ani razu, bo przeglądy, wymiany olejów i filtrów robią sami, a jedyna awaria to były wyrwane gniazda hydrauliki, ale to przez odpięcie się beczki. I traktor robi od pługa aż po opryskliwacz, kosiarki, praso-owijarkę czy przyczepa objętościowa flegl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Pan który mi suszył QQ ma Case Maxxuma 115 Multicontroler. 700 MTG ma. Mówił że maszyna chodzi jak marzenie :) Więcej nie wiadomo narazie, zobaczymy jak będzie miał 7000 mtg. A co do Massey Fergusono, to ja miałem na teście 5450, to super maszyna, ale jego nie zamówisz już (przynajmniej takie informacje ja posiadam) tylko albo 3 cylindrowy 5600, albo 4 cylindrowy 6600, albo 6 cylindrowy 7600 :) I ja bym się skusił na 7600, tylko ta cena :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djrusin    1

Nie, zostały jeszcze ostatnie egzemplarze 5460, ale tak jak koledzy wyżej jestem bardziej przekonany do 6 bo wiadomo, mniej wyżyłowany silnik, większa masa itd.

Tak masz rację co do 7600, ale cena mnie odstraszyła :/ a nie chcę się pakować w tak duży kredyt, bo do tego ciągnika biorę jeszcze opryskiwacz, przyczepę, pług obrotowy, agregat uprawowo-siewny :P

Teraz zastanawiam się tylko czy Maxxum czy MultiControler?

Jakie jest Wasze zdanie co do tych wersji. :)

Edytowano przez djrusin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Ja jak wsiadłem do MC to już taki musiał zostać :)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

Lepiej dolozyc i nie zalowac jak cos ie stanie :-) przepraszam tekst pisany na tablecie z bledami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motofan    2

Jeżeli coś Ci pomoże mogę podać jakie są koszty filtrów do tych ciągników. Eksploatacja też powinna być brana pod uwagę.


MOTOFAN
email: darek@motofan.pl
www.motofan.pl
www.motofan.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motofan    2

to podaj ceny filtrów do maxxuma i do maxxuma mc

 

a konkretnie to jaki model? Jest ich trochę a nie chcę sprawdzać czy dokładnie każdy ma taki sam filtr. :-)


MOTOFAN
email: darek@motofan.pl
www.motofan.pl
www.motofan.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj