Skocz do zawartości

Polecane posty

malina2277    2

Witam mam dylemat czy New Holland T5.105 poradzi sobie w agregacie uprawowo-siewnym Agro-masz chodzi głównie o to czy nie będzie go ważyć będzie to ciągnik ze standardowym obciążnikiem bez Tuz-a a agregat 3m Agro-masz 3 rzędy graczek wał paker i mam dylemat czy wziąć siewnik zwykły stopkowy czy talerzowy też Agro -masz;)

malkolm    23

powinien sobie poradzić, tyle że weź raczej dwa rzędy zębów,

sąsiad ma JD 5r gdzieś około 100 koni i tym wozi właśnie taki agregat tylko że z unii

malina2277    2

a dlaczego dwa rzędy a nie trzy ;) podobno dwa to się mogą pchać a na trzy jest lepiej...a siennik sąsiada też talerzowy ;)

Edytowano przez malina2277

Wiadomość z agroFakt.pl

malkolm    23

dwa rzędy dlatego że krócej, siewnik stopkowy, do takiego agregatu branie siewnika talerzowego mija się z celem.

siewniki talerzowe są do siania w mulcz, lub na polach z durzą ilością nie pociętej materii organicznej, a tutaj będzie ten agregat się zapchał, nie dojdzie nawet d siewnika

młody17    12

U nas T5030 chodzi z Pazurkiem ze Staltechu 2,5m z 2 rzędami łapek i wałem packera, siewnik zwykły Hassia. Masa zasypanego zestawu 1,5 t i radzi sobie świetnie, na uwrociach bez składania, wiadomo jak wpadnie w głęboką bruzdę, to troszku przodkiem ruszy, ale to sporadyczne przypadki, prędkość ok.8 km/h bez problemu, obciążenie 450kg przód, ogólnie pracuje się bardzo dobrze. T5.105 Spokojnie z 3 m, sobie poradzi. Co do 3 rzędów, osobiście odradzam, zapcha się moment, ja na lżejszych kawałkach uprawiam 2 razy talerzówką i potem sieję, pracuje na głębokości ok 5-7cm, nic się nie zapycha, gdyby było więcej łapek to wiadomo. Nie wiem jak w Agromaszu, ale Staltech nie przedłuża agregatu czy ma 2, czy 3 rzędy tylko zagęszcza odległość między rzędami. Ogólnie to polecam przy okazji Staltecha, maszyna bardzo konkretna i tańsza od Agromaszu. Pozdrawiam

rumci    2

mam pytanko jaki agregat uprawowo-siewny byscie polecili do TD5.105. I jaki pług?

malkolm    23

uprawowo siewny to tylko nabudowany.

ja mam plusa z unii i podniesienie pełnego jest nie lada wyczynem, tyle że redlice talerzowe

malkolm    23

z przodu strunowy z tyłu packer, ten strunowy z chęcią wymienił bym na włókę  

tyle że po kupnie wywaliłem prawie połowę zębów, zapychało się , teraz bym brał pewnie z redlicami stopkowymi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mon21051
      Witam mam problem z wytrząsaczami w Deutz Fahr. Ponieważ wymieniałem łożyska na wytrząsaczach, i sa one montowane na ośce za pomocą tulei którą potem skręcam pierścieniem i łożysko w tedy trzyma się na wale. Moje pytanie jest takie- jak ma być mocno dokręcony ten pierścień do łożyska na wytrząsacz. Czekam na odpowedź.
    • Przez kuba12345
      Witam serdecznie panowie.... Do dziś z moim władkeim już od dłuższego czasu nie było problemu aż do dziś ! Chciałem go odpalić podczas kręcenia rozrusznikiem (rozrusznik oryginalny ) usłyszałem jakieś takie 2 pstryknięcia tak jak by coś się przepalało traktor nie odpalił za pierwszym kręceniem więc dałem mu chwile odpoczynku i chciałem spróbować jeszcze raz a tu nie miła niespodzianka żaróweczka od masy od razu zgasła jak tylko kluczykiem przekręciłem masa ginie nawet gdy próbuje włączyć światła przy każdym chodź by minimalnym po boże prądu od razu masa ginie. Wykluczyłem przepalony włącznik masy lub poluzowany ponieważ założyłem drugi i to samo nawet jak kabel od akumulatora i ten drugi cienki co idzie pod ten włącznik masy dotykałem do blach i próbowałem go odpalić włączyć światła od razu żaróweczka gasła i zero prądu ;[ Nie mam pojęcia skąd doszło to dziwne strzelenie nie było one jakieś bardzo głośnie ale dające się do usłyszenia. Panowie ciągnik potrzebny natychmiast. Błagam pomóżcie. Liczę na waszą szybką pomoc Kuba12345
    • Przez rabit500
      Witam niedawno kupiłem forda/new hollanda 8240 i mam pytanie jaka może być przyczyna agresywnego sprzęgła.
      Sprzęgło działa tylko że przy ruszaniu bierze odrazu na maksa niema niema i odrazu napęd załączony z dość mocnym szarpnięciem. Czy jest jakaś metoda wyregulowania tego oprócz linki pod pedałem. Sprzęgło prawdopodobnie sterowane hydraulicznie z pompy hydrauliki ciągnika. Albo gdzie szukać przyczyny szarpnięć. Półbiegi wchodzą stosunkowo gładko, z minimalnym szarpnięciem. Skrzynia 16x16.
    • Przez Piotr6991z
      Witam.
      Mam pytanie czy wie ktoś może jak wybrać stopień twardości osi? W instrukcji jest napisane, że są 3 tryby: twardy, normalny, miękki. Aby zmienić ten tryb należy przytrzymać przełącznik blokady osi ponad 2s i na tym ekranie (przy liczniku) ma się coś wyświetlić, ale próbowałem i nic się nie wyświetla. Podłokietnik classic ten zwykły.
    • Przez GRSami
      Witam
      Mam prasę New Holland i niedługo będę zmieniać pasy i mam pytania
      1.Czy opłaca się zmieniać pasy na szersze zamiast 6 na np 3 pasy dużo to da?
      2.Pasy kleić czy normalne spinki.