nik23

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu

Polecane posty

nik23    2

Mam takie ciekawe pytanie, czy istnieje mozliwość założenia komputera datatronic do mf który go nie miał w standardzie? Np od jakiegoś innego mf np z rozbiórki? Pytanie jest czysto teoretyczne, po to by zaspokoić moją ciekawość. Ponieważ byłem ostatnio u handlarza i ma 6160 datatronic na części, skrzynia zaje...ana i on mi mówił ze sie da bo chcial sprzedać kompa za 500 pln( mowil ze cena jak dla mnie bo bralem u niego raz ciagnik) komp sprawny dZialal bo mi pokazywal. I z tad moje pytanko. On mi to tlumaczyl tak: ze to opcja i ze kazdy ciagnik ma wyjscie by to zalozyc trzeba tylko kabel jakis tam czujnik i ten komp. A ja ze niebylem zainteresowany to sie tym nieprzejmowalem. Ale potem ciekawość wzieła góre i z tąd mój temat. Dziekuje za wszystkie wypowiedzi.

Edytowano przez nik23

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Hmm założyc teoretycznie by można tylko trzeba wszystko to co do niego potzrebne mieć czyli stertę kabli i czujników. Przepływomierz do paliwa, czujnik np. od predosci WOM-u czy innych takich... jak nie miał fabrycznie dane to samemu cieżko by było.


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Witam! Mam MF 3090 z datatronic. Jest on ściągnięty z Francji. Mam na nim ok. 15 funkcji i wiem, że trzecia z nich to prędkość, jednak podczas jazdy wyświetla mi się tam 0.0. Inne funkcje działają i zmieniają się odpowiednio do swoich funkcji. Może ktoś mi powiedzieć jak uruchomić tą opcję, bo jednak jest ona jedną z bardziej przydatnych rzeczy. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Chyba pokrętłem zmieniasz te funkcje, Split control ON/OFF to kontrola poślizgu kół ( włącz /wyłącz) i ustawiasz jaki ma mieć procent tego poślizgu , reset mode resetuje dane dla funkcji 9-12 i 14-16 Timing Actie zapala sie gdy np. opuścimy pług czyli przy wykonywaniu pracy ;) Co do samej prędkości może coś nie łączy z czujnikiem prędkości ?


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Witam. Panowie mam MFa 6290 z 2003 roku, który jest wyposażony niestety w niedziałający Datatronic II. Po przekręceniu kluczyka wyświetlają się jakieś informacje po czym wszystko gaśnie i komputer nie reaguje na nic. Załączam link do fotek na których widać usterkę http://pokazywarka.pl/zs9vlp/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem który nie daje mi spokoju;mianowicie mam MF3085 Autotronik i ma on komputerek na prawym słupku z pokrętłem .Może wie ktoś jak to po koleji ustawić,i jeszcze jedno na tym słupku na boku są jeszcze jakieś wynalazki, do czego to może służyć za udzieloną mi wiedzę z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Datatronic chyba :) Autotronic raczej nie miał komputera ;) A ustawienia to już poszukaj w sieci instrukcji do seri 30xx lub 36xx i tam powinna być obsługa datatronica. Był gdzieś tu na forum nawet link do instrukcji w j.polskim :) Tam masz wszytsko opisane po kolei co i jak, oczywiście jesli komputer jest w pełni sprawny :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badboy27    8

Witam wszystkim. Mam taki problem, kupiłem niedawno MF 8150 i nie działa mi datatronic tzn. jak włączę zapłon to przez chwilę zapalą się wszystkie czerwone diody przy przyciskach i i gasną, świeci się cały czas tylko jedna przy przycisku jak się nie mylę Memorie a wyświetlacz nic nie pokazuje. Co może być nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

a to masz padnięty komputer, w kompie masz baterie które podtrzymuja napiecie gdy odłączysz aku, jak baterie padną i odłączysz aku to kasują się wysztkie dane i ustawienia kompa i jedynie trzeba nowe oprogramowanie wgrać.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Raczej nie, też się kiedys o to pytałem to mi jeden forumowicz odradził bo i tak trzeba dane wgrać. No ale mogę się mylić. W sumie jak masz troche pojęcia to rozbierz kompa i kup baterie(bo to parę złoty kosztuje) i sprawdź, może akurat pomoże :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badboy27    8

no właśnie rozebrałem go i wyjąłem tą baterie, dosyć ciekawa na wielkość jak klocek domino. Poszukam właśnie gdzie ją kupić i zobaczę, zawsze jest jakaś nadzieja

a gdzie można kupić takie cudo ?

Edytowano przez badboy27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączam się pod temat na temat Datatronic - a , mianowicie mam MF 3670 92 R. na sterowniku mam opis funkcji po Niemiecku  . Jak przekręcam zapłon świeci mi się tylko jedna kontrolka obok przycisku niebieskiego nic nie reaguje ani nie wyświetla, Baterie mam nowe bo wymieniałem , Teraz mam pytanie kto tym się zajmuje żeby jego naprawić i za ile bo czytałem wcześniej na forum że trzeba wgrać program i jak wszystko technicznie OK to ma działać . :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.03.2015 o 21:59, Danielkoltun napisał:

Witam. Podłączam się pod temat na temat Datatronic - a , mianowicie mam MF 3670 92 R. na sterowniku mam opis funkcji po Niemiecku  . Jak przekręcam zapłon świeci mi się tylko jedna kontrolka obok przycisku niebieskiego nic nie reaguje ani nie wyświetla, Baterie mam nowe bo wymieniałem , Teraz mam pytanie kto tym się zajmuje żeby jego naprawić i za ile bo czytałem wcześniej na forum że trzeba wgrać program i jak wszystko technicznie OK to ma działać . :)  

Witam. Mam ten sam problem w MF 3670  zniknęła pamięć w komputerze Datatronic bo padły baterie,więc założyłem nowe ale  pamięć nie wróciła.Może ktoś wie co z tym zrobić?

Edytowano przez JoannaRichter
Datatronic3670

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piterq1991
      Orientuje się może ktoś czy przy MF 3690 montowany jest przepływomierz paliwa od datatronic'a tak jak to ma miejsce w serii 30xx, 31xx i 3655, 3645 na przykład?
      Nie mogę znaleźć go w katalogu części od tego modelu...
    • Przez luckyy
      Witam mam takie problem bo nie wiem co to za urządzenie które jest przedstawione na obrazku. Jeśli ktoś wie proszę o pomoc.
      http://imageshack.us/photo/my-images/402/dsc000151.jpg/
    • Przez patrykxxx440
      Witam wszystkich forumowiczów mam pewną do Was prośbę przymierzam się do kupna ciągnika Massey Ferguson 3080 Datatronic i mam mały problem bo chciałbym podłaczyć lapka pod komputer tego ciągnika ale nie wiem jak podłączyć się pod komputer ciągnika i przez co ? Doradzicie coś??
      Z góry przepraszam jeśli taki temat się już pojawił ale szukał sporo czasu i nie mogłem znaleźć. Więc przez jaki kabel i w którym miejscu mam sie podpiąć do Masseya.
      Proszę o szybkie odpowiedzi.
    • Przez RedPower
      Witam,
      Niedawno zakupiłem ciągnik Massey Ferguson 3065. Niestety posiada w pół działający komputer. Tzn. Komputer się podświetla jednak nic nie wyświetla, nie da się przełączać między funkcjami. (Załączone zdjęcia) "Ruszyłem" kostkami pod deską rozdzielczą jednak nic nie pomogło. Jaka może być przyczyna i jak to naprawić?
       
      Drugim problemem jest obrotomierz. Nabija on mth lecz wskazówka ani drgnie. Dodam że z kostki za obrotomierzem wychodzi kabelek (żółty) z okrągło końcówką. Gdzie miałby on dochodzić?
       
      Załączam również zdjęcia.
       
      Z góry dziękuje za pomoc.




    • Przez Scoti
      Witam mam problem z obrotomierzem a mianowicie nie działa i nie liczy motogodzin. Prąd dostaje wiec w czym moze leżeć problem jest jakiś czujnik obrotomierza czy coś takiego ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj