Skocz do zawartości
lukasz_94

Poważny problem z nową instalacją w 3512.

Polecane posty

lukasz_94    41

Najprawdopodobniej od zwarcia w wycieraczce zapaliła mi się instalacja w fergusonie. nadtopił sie kabel idący w słupku kabimy i spaliły sie kable pod tą niby zapalniczke na desce i część przewodów dochodzących do przełącznika świateł. wymieniłem tylko głowną wiązkę tą pod deską. Czujnik temperatury ładowania , ciśnienia oleju i wskaźnik paliwa działa w porządku. zapłon tak samo. po przekręceniu kluczyka wszystko działa tak jak powinno... problem zaczyna sie gdy chce włączyć światła albo kierunki. po włączeniu świateł zapala sie tylko podświetlenie zegarów no i lampy mijania i drogowe (klakson też ok) nie działają pozycje i stop. kierunki tak samo. jedynie po właczeniu lewego kierunku zapala sie podświetlenie zegarów. dodam ze wszystko było podłączone dokładnie. a i napewno nie jest to nic w starej części instalacji bo podswietlanie zegarów przez lewy kierunek jest i po odłączeniu jej od nowej.

balcerek1    91

No to kolego wygląda że na każdej lampie to znaczy tylnech i na błotnikach nie masz masy podłączonej do lamp.

lukasz_94    41

to nie jest problem z masa bo z lampami wszystko ok. gdyby tak było to nie było by tego problemu po odłączeniu kostki.

Wiadomość z agroFakt.pl

balcerek1    91

No to weź kontrolkę sprawdź od włącznika świateł pozycyjnych sprawdź w którym kablu idzie prąd do bezpieczników potem rozejście na kostki czy dochodzi prąd.Jak dochodzi do kostki to musi iść do lamp a może nie te kable podłączyłeś.Tak samo s włącznika kierunków jak się rozchodzi prąd którym kablem i gdzie idzie.Na moje oko to pomieszałeś z podłączeniem tylnej wiązki lub fabrycznie źle podłączyli.

balcerek1    91

Jak nie kapujesz co piszę to szukaj fachowca.Kostki to tylko kostki i zależy kto to robił i jak połączył wiec piszę sprawdź kontrolką jak prąd przechodzi a ty nie bo są kostki a zależy jaką mają dokumentacje jak podłączają kostki i to tyle z mojej strony. ;[

bogus56    44

Prosta sprawa, bierzesz kontrolke i jak pisał balcerek sprawdzasz pokolei. Podciąg sobie na szybko kabel z + od aku sprawdz na starej kostce czy zapalają sie lampy, zapisuj pozycje w starek kostce kierunków, pozycji i stopów a potem kontrolką sprawdzaj nową kostke. Jak się wszysko zgrywa i na lampach masz dobra mase to musi działać dobrze.

arinera    0

U mnie praktycznie stopił się cały przewód zgrzewając ze sobą wszystkie kable które biegły wokół niego - całą instalacje kabel po kablu musiałem odtwarzać od nowa ,u ciebie było najprawdopodobnie to samo kabel który nie był podłączony pod bezpiecznik lub bezpiecznik był za duży albo się stopił a nie przepalił.Zrób tak jak koledzy piszą sprawdzaj wszystko po kolei zasilanie, bezpiecznik,wyłącznik,kostka po kostce,odbiornik.itd Brak Masy tak jak kolega pisze też powoduje dziwne przypadki świeci się np kierunkowskaz razem z św.pozycyjnymi a przyłożysz kabel przyczepiony do masy wszystko gra.Powodzenia ci życzę . :)

U mnie orginalna wiązka nie pasowała za mało było w kostkach kabli dlatego zdecydowałem się odtworzyć starą wiązkę.

Edytowano przez arinera

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kadman
      Rano tata chciałgo odpalić słabo kręcił to podłączył prostownik. Potem go odłączył od prostownika i przekręcił kluczyk i zrobiło się zwarcie bo tak długo rozrusznik kręcił aż rozładował się akumlator cofnięcie kluczyka nic nic nie pomogo.:angry: Teraz żadna kontrolka się nie świeci nie reaguje na nic, mimo podłączenia innego akumlatora, bezpieczniki sprawdzałem są dobre co zrobić
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez tomekxwz
      witam panowie!!! mianowicie mam taki problem dzisiaj po umyciu fergusona chciałem go odpalić ale nie można... słychać tylko zaskakiwanie elektromagnesu a rozrusznik ani drgnie.proszę o pilną pomoc
    • Przez Bartek72511
      Witam panowie.Mam taki problem bo szukamy ciągnika i trafiliśmy na fajny egzemplarz, ogólnie zadbany tylko nie działa ten przełącznik żółw zając i facet mówił że to jakiś moduł się zepsuł i go omineli i wyprowadzili jakiś przycisk. Jest to skrzynia 32x32. I nie wiemy czy jest sens takie cos oglądać czy lepiej dać spokój z nim? Model to 3090.