idek

Akpil czy Unia ls premium

Polecane posty

idek    0

Witam. Mam do was pytanie.

chciałbym zakupić pług jednej z tych marek i tutaj zaczynają się schody i stereotypy, a mianowicie

 

Unia:

ciężko się nimi orze

pługi są bardzo ciężkie

części zamienne są drogie

 

Akpil

Trudno go dobrze wyregulować

ogólnie ciężki

podróbka vogla , niby te same odkładnice

 

obydwa plugi na resorach akpil ma 4 ustawienia szerokosci orki a unia 3 jednak unia to bardziej renomowana marka i znana.

 

a co sądzicie o pługach agro-masz obrotowych na resorach typu "PO"

 

piszcie co wiecie na ten temat :)

Edytowano przez idek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

radek129754 No tak tylko że cena do innych pługów to ok 20-30 tyś dopłaty. oczywiści chciałem vogla ale tam jest ponad 60 tyś zł. A jaki bys polecał za rozsądną cene z zabezpieczeniami non stop??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kup używkę zachodnią to bedziesz zadowolony, nie pchaj się w Polskie żadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

tomek73

 

A używke też nie wiesz co kupisz i tak to jest a kuhn taki jeden z mniejszych na zabezpieczeniach non stop w jakiej cenie by był??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pług to nie ciągnik, on nie ma silnika, skrzyni i kabli.

Patrzy jakie ma odkładnie, czy nie spawany, i prosty i kupuję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Też jestem za zachodnim... ale jak nowy z Polski i nie masz za Ciężkich gleb to bież Unie na resorze i z odkładnicami kvernelada wydziałem pola zaorane tym pługiem to byłem bardzo zdziwiony bdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

magik0578

 

 

No ja mam ciężkie ziemi od klasy I aż po III. Tylko czu jest sens brać używany płyg skoro biorę ciągnik italerzówkę i pług u jednego dealera?? Pług uni z odkładnicami long zwiększonym przświtem pod rama a korpusem o 8 cm i jeszcze dodatkowe tam d*perele takie za 36 tyś brutto a używany pług w dobrym stanie kosztuje ok 25-30 tyś. Posiadam już jeden ciągnik i pług vogel noot i jestem bardzo zadowolony, jednak teraz potrzebuje traktora z turem a do tego zaraz wezme maszyny bo zawsze można robić w dwa traktory:). A co do pługów upiłem 2 lata temu pług vogla za 23 tyś i juz musze mu wymienic piersi i przedpłużki, co nie jest też takie tanie.A jak sroi cenowo kuhn przy tych pługach polskich lub rabe werk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

za kuhna zapłacisz około 10 tys więcej niż za unię, przynajmniej przy małych modelach jest tak,

zainteresuj się pługami gapardo, wyjdą podobnie jak unia, teraz jest promocja zimowa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

No ja juz sam nie wiem , jestem zmieszany.A jak z częsćiami do tych pługów?? Jakie są ceny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a tego to nie wiem,

jeśli szukasz długowiecznych pługów to kuhn albo gregoire basson, mają trójwarstwowe odkładnice, są o wiele wytrzymalsze od stali borowej,

tyle że znajomy w kuhnach z zabezpieczeniem na śruby już 2 razy wyszczerbił lemiesze, są hartowane i kruche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

malkolm

 

 

poczatkowo myślałem nad voglem ale cena mnie przeraziła, a z kolei juz mam jeden pług obrotowy vogla , teraz drugi juz będzie do pomocy więc... A w przyszłości jak rozwine skrzydła to się będzie wyślec ale teraz jeszcze jest mało tego... :D Najpierw trzeba wybudować coś dla trzody na ok 300 sztuk , wpuścic więcej macior i przerobić garaż na bydło :D

A może znasz jeszcze jakies pługi do ok 45 tyś brutto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

zapytaj o te gaspardo, cena jest bardzo zbliżona do unii, a są lżejsze

w sumie unia z tymi nowymi odkładnicami rewelacyjnie orze

jeśli uprawiasz kukurydzę to bez zastanowienia bierz przedpłużki kukurydziane.

co do apila to znajomy ma zagonowe z tymi długimi odkładnicami paskudni orzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

idek a może pottinger ? mam i jestem bardzo zadowolony


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

magik0578

 

 

 

No ja mam ciężkie ziemi od klasy I aż po III. Tylko czu jest sens brać używany płyg skoro biorę ciągnik italerzówkę i pług u jednego dealera?? Pług uni z odkładnicami long zwiększonym przświtem pod rama a korpusem o 8 cm i jeszcze dodatkowe tam d*perele takie za 36 tyś brutto a używany pług w dobrym stanie kosztuje ok 25-30 tyś. Posiadam już jeden ciągnik i pług vogel noot i jestem bardzo zadowolony, jednak teraz potrzebuje traktora z turem a do tego zaraz wezme maszyny bo zawsze można robić w dwa traktory:). A co do pługów upiłem 2 lata temu pług vogla za 23 tyś i juz musze mu wymienic piersi i przedpłużki, co nie jest też takie tanie.A jak sroi cenowo kuhn przy tych pługach polskich lub rabe werk??

Jak masz Kase i chcesz nowy to z tych maszyn co wymieniłeś ,czyli rabe werk, kuhn ,unia ,akpil,vogler noot to wzioł bym rabe lub vogler. Kuhn jest też dobry ,ale na bardziej sypkie ziemie to odłoży ci idealnie. ale na gliny iły gdzie te skiby Ci się strasznie linią to polecam kvernelada na zabezpieczeniach kołkowych nonstop. Kvernelad pięknie u mnie glinę odkłada równo, nie rzuca takich skib, tylko ładnie ją odłoży.I weź jeszcze pod uwagę pług gregoire besson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

kolega chciał z zabezpieczeniem nonstop a za bassona trzeba dać 45 bez zabezpieczenia, podobnie rabe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek1992    3

Posiadam Unie LS 4+ na odkładniach Long i nie narzekam, idzie aż miło, jak ktoś umie ustawić pług to i orka będzie ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

magik0578

 

 

malkolm

 

No Kolego gdybym wiedział co wziąść to bym nie zakładał tego tematu. Ziemie mam Gliniaste i bardzo rzadko jest taki rok że lekko się je orze, mogę nawet wysłać zdjęcie tego pola bo aktualnie jest ono zaorane po kukurydzy. Sieje ok 9 ha kukurydzy i głownie będzie wykorzystywany do orania ścierniska po qq więc jakbym brał unię to jedynie na longach ale z przedpłużkami to nie wiem bo jednak jest dużo cięższy na przedpłużkach niz na listwach płużnych. tak jak już wspominałem pług vogla jest bardzo dobry jednak jego cena to juz inna bajka, tak samo bedzię z lemken-em rabe czy besson-em a nawet .pottinger=em. Oferte miałem na pottingera ale pootinger kosztuje ok 40 tys ale na kołku, a na hydraulicznych ok 60 tyś brutto.

Sebek1992

 

 

 

Kolego a powiedz mi jakim ciągnikiem to ciągasz i na jakich ziemiach?? Czy pociągnąłby go Deutz ok 100km na ciężkiej ziemi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

ile masz ha że potrzebny ci drugi pług przecież jak będziesz miał drugi ciągnik to jeden może cały czas orać a drugi robić coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

RYZYNH

 

 

hektarów jest ok 50 w przyszłości chcemy dojść do 100, ale to teraz ja będe rozbudowywał do trzody i bydła mięsnego a brat do bydła mlecznego tylko że to mamy tak jakby 2 gospodarstwa jedno moje drugie brata i gospodarzymy razem , do tego jeszcze usługi więc czasami ciężko sie wyrobic a jak wezme pług, traktor i talerzówke to jest dośc spory upust :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Mam kolegów co mają 110 ha i opierają sie głównie na uni jeden w te wakacje kupił talerzówkę 4 m a drugi ibisa dużego [dokładnego modelu nie pamiętam] na resorach i bardzo sobie chwali go. dodam że posiadają jeszcze rozrzutnik apollo siewnik fokusa wszystko z uni. wszystko chodzi im bardzo dobrze. Poza tym trzeba wspierać polskich producentów maszyn a nie dorabiać kabze zachodowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego w pługu najważniejsza jest rama i głowica obrotowa, nie słuchaj tych co piszą o wytrzymałości odkładnic. To są elementy, które prędzej lub później i tak podlegają wymianie, może i polskie są gorszej jakości, ale z pewnością tańsze od zachodnich. Najlepiej jakbyś obejrzał te dwa pługi na żywo i miał porównanie, zobaczył gdzieś efekt orki. Jak będziesz kupował to kup z kołem podporowo-transportowym, które znacznie odciąży ramę w transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Lesssiu ja też jestem za Polskimi, ale pługi to odradzam, było u nas z Uni 10 sztuk i tylko jeden został, ale i on już nie orze, przeważnie do 5 lat pozmieniali na używane, lub nowe zachodznie.

Szczerze mam Focusa T driwe i jak na drugi sezon użytkowania i chwalenia, do tej pory to teraz jestem tak sobie z niego zadowolony, bo zasiałem nim 250 ha i na chyba na 5 redlicach, na talerzach mam do wymiany łożyska. Nie mówiąc o pękających wężach, i odkręcających sie kółek kopiujących, na których mam pozakładane są juz inne śruby, z kontrą, i teraz te zaczynają się drugie odkręcać.

A co to jest 250 ha na taki sprzęt.

Tylko cena w Uni jest dobra zaczynam teraz uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

tomek73

 

 

within

 

 

Lesssiu007

 

Dzisiaj dzwonił do mnie kolega który pracuje w Firmie w Lipkach ( woj wlkp) i zdecydowanie odradza pługi polskie, ewentualnie Akpil. W każdym momencie moge do niego dzwonic i przyjezdża na pole i robi pokaz obojętnie jakim sprzetem poniewaz ma tam szeroką gamme.; mówił że jak pług to jedynie kuhna , vogla ,kvernelanda, gregorie , lemkena i rabe werka. To są najlepsze pługi produkowane na świecie. Ja posiadam siewnik poznaniak z 97 r sezonowo siał ok 50 ha i dopiero w tym roku wymieniłem płozy od redlic i nic więcej [przy nim nie zrobiłem. Kupiłem tez używany agregat aktywny firmy Eberhardt mam go już 8 lat i jest gdzieś z rocznika 90. i chodzi jak złoto tylko zęby mu wymieniłem i teraz troszkę cieknie własnie z pod zebów.. Dobra bo zboczyłem z tematu chodzi o pługi czyli co mam wybrać?? A może powieciemi cos może o maschio gaspardo bo jest za ok 45 tys na hydrauicznych zabezpieczeniach. Mi pług z kołem podporowo-transportowym nie jest potrzeby bo pola mam w miare blisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kanarjus
      Witam!
       Stoje przed kupnem talerzówki 4,0m szerokości hydraulicznie składana ale nie wiem na która się zdecydować. Rozważam miedzy AKPIL BISON XL i MANDAM GAL-C. 

      Jeśli ktoś użytkuje tego typu maszyny może wypowie się o nich wady/zalety. Maszyny firmy Mandam są bardziej popularne i każdy sprzedawca poleca Mandam, ale zaciekawiła mnie maszyna AKPILu ze względu na to że drugi rząd talerzy jest w odległości 100cm od pierwszego i więcej waży. MAndam ok 2200kg a AKpil 3200. 

      Z Góry dziękuje za opinie! 
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
    • Przez Michal984
      Witam szukam pługa unia tur 4+1 na sprężynach lub resorach. Bardzo pilne!
    • Przez Kuba284
      Witam
      Który rozsiewacz będzie lepszy? 
      Sipma rn100 boryna czy może unia mx 850
    • Przez zulus
      Witam mam prasę z 2012 roku i szkoda że nie wziełem opuszczanej podłogi wtedy to była nowość chcę to przerobić potrzebuję zdjęć i opisu działania jak byście mogli pomóc bardzo dziękuje .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj