Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz-06

Tablet zamiast Kabli

Polecane posty

Mateusz-06    105

Fendt i John Deere jako pierwsze wprowadziły system bezprzewodowej komunikacji między ciągnikami i maszynami.

Fendt wprowadził system GuideConnect pozwala na prowadzenie dwóch ciągników przez jednego operatora

John Deere usprawnił logistykę rozładunku kombajnu przez przejmowanie kontroli nad ciągnikiem przez system kombajnu.

Już za kilka lat rolnik nie będzie potrzebny. Będzie siedział w domu a maszyny będą same robiły w polu.

 

Wiecie coś jeszcze o tym systemie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W Fendcie czy JD to każdy głupi taki system może wprowadzić. A niech mi go do trzydziechy zamontują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie jest to nic nadzwyczajnego.To jest na jakieś niewiadomo jakie duże hektary...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To jest taki przerost formy nad treścią. Co z tego, że kombajn przejmie kontrole nad ciągnikiem w chwili rozładunku. A kto ten ciągnik do domu odprowadzi i ładunek rozładuje. I tak potrzebny jest drugi człowiek. A jazda ciągnikiem obok kombajnu to żaden wyczyn, żeby trzeba było do tego takie systemy zatrudniać. Praca drugiego ciągnika bez traktorzysty na kilkuset hektarowym polu ma jakiś sens. Ale w czasach gdzie konstruuje się auta które same jeżdżą bez drugiego pojazdu obok to też żaden wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Większosć tych bajerów jest nikomu nie potrzebna, no moze nie nikomu tylko tym co to sprzedaja bo za kilka układów scalonych wyprodukowanych w chinach kosztujacych kilka zł biorą od ludzi po kilka czy nawet kilkadziesiat tysiaków. To jest interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz-06    105

hubertuss jeśli to nie jest dla ciebie jakieś skomplikowane do czemu to nie zrobiłeś przed Fendt-em i John Deere-m ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie zrobiłem to a raczej tego. Ponieważ nie produkuje ciągników ani bajerów do nich. Nie mam zamiaru dalej dyskutowac na poziomie szkoły podstawowej i podniecać się nie zbyt potrzebnymi gadzetami. Ludzkość produkuje bardziej potrzebne systemy jak naprzykład ils pozwalajacy samodzielnie wylądowac samolotowi w trudnych warunkach. Przy tym te systemy zabawki jd czy fendt są jak taczka przy samolocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To jest zrobione po to aby znaleźć frajerów który to kupią...

@mateusz-06 Ja raczej proponuje zejść na ziemię,zająć się zwykłą 360 albo 1224 i zainteresować się jak one funkcjonują i dopiero brać się za "nowoczesne" maszyny które są robione nie po to aby ułatwić życie a, po to aby wziąć za to pieniądze ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

A ja bym wolał żeby wreszcie przestała kruszyć się izolacja na przewodach elektrycznych w Fendach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Te systemy zabierają całą frajdę z roboty. Teraz każdy chciałby mieć nie wiadomo co w ciągniku pytanie po co? Dla szpanu tylko chyba, jeśli operator jest dobry nic nie trzeba żadnych pomocy tym bardziej GPS. Mam samochód dość nowy celowo szukałem bez żadnych czujników, kamer parkowania co ja ślepy jestem a dzięki temu mam złomu mniej do nawalenia w aucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c60    0

Ja myślę, że to może być robione w kierunku oszczędności, żeby na dużych gospodarstwach nie zatrudniać po kilka osób do obsługi maszyn. Ale moje pytanie jest takie: co w sytuacji kiedy komuś taka maszyna sterowana zdalnie zrobi krzywdę? Wtedy odpowiedzialność ponosi przecież sterujący, a chyba łatwiej bezpiecznie sterować np. ciągnikiem będąc w kabinie... jak szukają oszczędności to lepiej iść w stronę oszczędności na paliwie. KAMaz już montuje instalacje LPG do swoich maszyn: http://gazeo.pl/na-biezaco/wiadomosci/2013/Kamaz-na-LPG,wiadomosc,6789.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz-06    105

hubertuss Ja nie mam takiego problemu jak ty nigdy nie miałem i nie będę miał C-360 albo C-330 jak ty masz jakieś śmieszne gospodarstwo 5ha i twoja technika zatrzymała się na ciągnikach po 30-40lat to toja sprawa. Niektórzy ludzie mają 1500ha albo i lepiej to im to jest potrzebne do większej wydajnośći nie ówie ,że mi to jest potrzebne bo mam tylko 90ha ale duże gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Proponowałbym żeby ogólnie wszystkich posiadaczy ziemi wywłaszczyć i przekazać to we władanie jednej osobie - ograniczamy koszty, żywność będzie tańsza, zdalnie sterowane maszyny zrobią robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

hubertuss Ja nie mam takiego problemu jak ty nigdy nie miałem i nie będę miał C-360 albo C-330 jak ty masz jakieś śmieszne gospodarstwo 5ha i twoja technika zatrzymała się na ciągnikach po 30-40lat to toja sprawa. Niektórzy ludzie mają 1500ha albo i lepiej to im to jest potrzebne do większej wydajnośći nie ówie ,że mi to jest potrzebne bo mam tylko 90ha ale duże gospodarstwa.

 

Zejdzź na ziemie. Co z tego, że twój ciągnik będzie jechał obok kombajnu sam? Kto ci go na pole przyprowadzi i odprowadzi ze zbożem do domu. Kto je wyładuje. Sam ciągnik to zrobi? jaki sens kupować gadżet za duża kase skoro i tak traktorzysta będzie na miejscu? Żeby mógł do lasu na grzyby iść czy piwo na miedzy wypić? Myślisz troche czy wcale?

Jaki sens ma system jazdy jednego ciągnika za drugim na polu. Skoro na drodze i tak człowiek musi jechać. Zakup nowoczesnego dużego ciągnika i maszyn do niego jest tak drogi, że znalezienie operatora nie jest jakimś dużym problemem. W większości tych dużych gospodarstw z duża ilością nowoczesnego sprzętu pracowników nie brakuje. Bo są potrzebni nie tylko do jazdy po polu innej pracy też w takim gosp nie braknie. Mieści ci się to w główce oprócz tych bzdur? Kto sam obrobi 1000 ha? Maszyny tez komputery bedą naprawiać? I tak potrzebny pracownik.

Podsumowując elektronika i różne systemy są potrzebne także w rolnictwie. Jednak dwa powyższe to zbędne bajery. Drogie zabawki, które można mieć dla szpanu i lepszego samopoczucia.

Mateusz-06 ty nie masz żadnych 90 ha. Ma je ojciec który co najwyżej każe ci coś na nich zrobić i na tym kończy się twój udział w zarządzaniu gospodarstwem. Inaczej być nie może sądząc po bzdurach które piszesz. A z takim mysleniem problemy możesz mieć w przyszłości. Bo inni będą twardo stąpali po ziemi a ty będziesz marzył o bzdurach.

Napewno będziesz lubiany przez dealerów wcisną ci każdą bzdure. Ty nie umiejąc ocenić jej stosunku przydatności do ceny łykniesz jak małpa kit. I to będą twoje problemy bo jak narazie pewnie ojciec za wszystko płaci.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz w historii zgadam się całkowicie z opinią @hubertuss ;)

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz-06    105

Dobra hubertuss zakończmy tą bez sensowną rozmowę ty masz swoją opinie ja mam swoją i na tym kończymy tą rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj