Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomaszek8504    14

Koledzy, jak najlepiej zamontować siłownik wzdłuż osi. Mam czeski odpowiednik 360, oś płaska, przód miękki więc podwójnych wąsów nie kupię. Widziałem mocowanie do drążka poprzecznego ale tak szarpie tym drążkiem, pewnie końcówki polecą.

izydor6280    483

kupujesz drugą dźwignię, na przeciwną stronę niż chcesz założyć siłownik, dajesz dłuższe śruby i dokręcasz do tego co masz i gotowe

Tomaszek8504    14

Dzięki, tylko ta dzwignia chyba 300zł do miekkiego przodu. A orientuje się ktoś, czy taki cięższy maszt z wózka widłowego nie popsuje tych resorów, widziałem że mają tak niektórzy ale obawiam się, że wygniecie się i nie będzie amortyzacji

Wiadomość z agroFakt.pl

TheByku    0
Napisano (edytowany)

Witam mam pewien problem w c360 mianowicie pęka mi wąs przy siłowniku od wspomagania od marca już 3 montuje. Przed zamontowaniem wspomagania było wszystko ok i tu moje pytanie czy wąs bez wspomagania jest słabszy i dlatego pęka ??

post-126608-0-40275300-1497118508_thumb.jpeg

Edytowano przez TheByku

seweryn20    582

Od samych sił jakie działają przez koło nie ma prawa. Wąs dobija do ogranicznika i przegrywa z nim. Dopasuj wszystko tak by maź skręt wyznaczał skok siłownika  a nie ograniczniki.

TheByku    0

Założyłem nowy wąs max skręt w prawo i w lewo, do ogranicznika nie dochodzi

seweryn20    582

To ciekawe.... przecież ten wąs nie jest aż taki słaby żeby wspomaganie miało go targać.

TheByku    0

Czy materiał wadliwy nie mam pojęcia i też chciałem sie zapytać mówi się trudno i robi dalej hehe

seweryn20    582
Napisano (edytowany)

Patrząc na wąsa to klin cały czyli to nie wina kół czy zwrotnicy bo wtedy wyrwało by i klina. Za to wyraźnie widać że jest jak by  od zderzaka od skrętu na max w prawo wyrwane. Sprawdź sobie to jeszcze dokładnie podnosząc przód do góry i wahając osią bo zmienia się wtedy odległość od mocowania siłownika do wąsa, na zapalonym silniku i niech ktoś trzyma kierownicę do skrętu na max bo po puszczeniu siłownik lubi się kawałeczek cofnąć. 

Edytowano przez seweryn20

TheEnd    4

Całkiem przypadkiem chcąc kupić coś innego trafiłem na kilka części wspomagania, nowe w opakowaniach leżące od dwóch lat. Szukając w necie co kupiłem trafiłem na sklep. Taki podzespoły kupiłem
https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/Naped-kompletny-wspomagania-C-360-z-rozrzadu/24334
https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/CYLINDER-SILOWNIK-HYDRAULICZNY-DWUSTRONNEGO-DZIALANIA-DLUGOSC-430mm-SKOK-200mm-CJ2F-5028200/15857
https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ORBITROL-OSPC-100-ON-150N2151/11347
Złożę z tego sprawnie działające wspomaganie?
Wiem że brakuje mi dźwigni zwrotnicy i węży, kupię gdzieś taką dźwignię i części niezbędne żeby ten siłownik z dźwignią połączyć?
Kolumnę pod orbitrol można dorobić zwłaszcza że ten mój ma w zestawie krótki wałek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez xsardas18
      czy jest możliwe wspomaganie w C-330
    • Przez lukano
      Witam co moze byc kopcenia na białawo pompa była robiona wtryskiwacze tez silnik włanie sie skonczył docierac wymieniłem filtr powietrza na nowy i niewiedziałem ile wlac oleju czy zbyt wysoki poziom oleju w filtrze moze byc skutkem kopcenia???
    • Przez Bogdan675
      witam dzisiaj odpaliłem kombajn i nie działa wspomaganie kierownicy heder motowidła ok dolałem płynu bo było mało nic nie pomogło zbiornik z płynem mocno się grzeje .to mój pierwszy sezon jak go sprowadziłem to wszystko działało postał dwa miesiące i klapa może wymienić płyn w hydraulice pomocy
    • Przez pioetek
      Tak jak w temacie myśle czy da rade jakoś przerobić układ kierowniczy w ursusie 4011 tak żeby wsadzić do niego wspomaganie elektryczne i czy jest to w ogóle możliwe proszę o was o pomoc
    • Przez radekz200
      Sprzedam Ursus 3512 w stanie bardzo dobrym