Skocz do zawartości

Polecane posty

mir36    0

ja chcesz żeby dobrze się pracowało to zainwestuj w konkretne wspomaganie a nie w jakieś podróbki 

peny259    11

Od Lublina całkiem fajnie działa. Mam w c-330 od dwóch lat i przy turze bajeczka jest.

toffik    1

A ja z innej beczki.Jak to widza diagnosci  na przegladzie (brak homologacji)ewentualnie miski? chodzi oczywiscie  o wspomagania opisane wyzej

Edytowano przez toffik

Wiadomość z agroFakt.pl

master61    0

witam,odkopie troche temat... chce zalozyc wspomagani do c330, chce uzyc kolumny od mercedesa(odwrotna zasada dzialania), przekopalem fora i nie znalazlem nic co moglo mi pomoc ;/

z tego co przymierzalem to "was" musi byc u gory zeby skrecalo w dobra strone ale nie widzi mi sie prowadzenie drazka wysoko przy masce,ma ktos moze jakies zdjecia albo patenty jak to zrobic zeby mialo rece i nogi? prosze o pomoc! :)

lukbold    437

yyyy dać se spokój z kolumną mercesesa? znajomy wrzucił serwo od lublina i żadnego dziadowania nie ma

izydor6280    505

tylko ta cena, widziałem nowe za 600-800zł, używki z widlaka można dostać pewnie już od 300zł

Polska B

seweryn20    658

No właśnie cena. 10% wartości ciągnika he he. 

Przy tych z widlaka trzeba uważać mierzyć skok.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

ozzborn    215

chce załozyc wspomaganie do c360 i sie zastanawiam czy lepiej kupic zestaw z siłownikiem poprzecznym czy montowanym w miejsce drazka od kolumny kierowniczej (wzdłuznie) ?

ciagnik posiada tura

izydor6280    505

prawdopodobnie jedyny problem będzie z tym mocowaniem orbitola, chyba że masz skrzynię nowszą

Polska B

seweryn20    658
Napisano (edytowany)

Mocowanie podstawy orbitrola przerobić prosta sprawa. Gorzej bo bak jest inny i nie wiem czy zmieści się tam orbitrol.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

maximus099    2

Witam, chcę założyć wspomaganie do mojej c-360, kupiłem używane z fortschritta e-512 (pompa, orbitrol, siłownik, zbiornik z filtrem, kilka przewodów),planuję pod pompę podłączyć również ładowacz czołowy. Mam kilka pytań co do tego, potrzebny jest dzielnik strumienia (nie byłem jeszcze tego świadomy jak wykręcałem z kombajnu), czy ten z linku to taki właśnie dzielnik? http://olx.pl/oferta/zawory-hydrauliczne-CID757-IDcG2px.html#fb29193010 Kolejna rzecz czy na tym układzie oprócz dzielnika strumienia muszę zastosować jakiś zawór przeciążeniowy lub regulacyjny, jeśli tak to jaki? Dodam że na przewodzie zasilającym rozdzielacz ładowacza będzie zawór trójdrożny który będzie kierował olej od razu do zbiornika w momencie nie korzystania z ładowacza aby nie obciążać rozdzielacz. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.   

bejba    51

Mam takie pytanie. Zamówiłem wspomaganie z napędem na wał czy muszę odjeżdżać przednią osią żeby zmienić koło pasowe?

Adi96    906

Nie musisz wystarczy że trochę śruby poluzujesz ale zostawisz na gwintach i delikatnie kawałek przodem odjedziesz tyle żeby kolo pasowe zmienić

Damix    1

Witam wszystkich kupiłem ostatnio na allegro wspomaganie do c 360 .Wszystko co do skręcenia  jest ok chociaż było trochę roboty  (...) ale jest  problem a mianowicie w trakcie jazdy  po linii prostej muszę kręcic kierownicą aby utrzymac się w linii prostej przy obrotach 1500 a ponad 2000 to nie da się już prowadzic

"po prostu pływie po ulicy" co to może byc za przyczyna. Dodam ,że zgłaszałem reklamacje odesłałem  orbitol okazalo się ,że nie było w nim wyregulowane  cisnienie odesłali go z powrotem  zamontowałem i to samo. Prosiłbym  jakieś podpowiedzi. 

lukbold    437

założe się że siłownik CI się przekręca przy każdym ruchu kierownicą na przegubach... Widziałem na youtube takie badziewie i autor wciskał że to jest dobre...

to jest złom

A drugie co mi się nasuwa to brak ciśnienia po obu stronach siłownika w momencie gdy nie kręcisz kierownica... Podnieś przód i sprawdź czy Ci silownik sprężynuje choć zapewne już jest odpowietrzony. W jednym traktorze mam taki przypadek ale nie jest to aż tak uciążliwe

Edytowano przez lukbold

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez xsardas18
      czy jest możliwe wspomaganie w C-330
    • Przez lukano
      Witam co moze byc kopcenia na białawo pompa była robiona wtryskiwacze tez silnik włanie sie skonczył docierac wymieniłem filtr powietrza na nowy i niewiedziałem ile wlac oleju czy zbyt wysoki poziom oleju w filtrze moze byc skutkem kopcenia???
    • Przez maxifarmer
      zakupiłem nie dawno mf-a 6180 i mam z nim kilka problemów otóż:
      -rewers elektrohydrauliczny nie przełącza się prwidłowo tzn, raz wejdzie a raz
      -podnośnik się zacina
      -czasem trace wspomaganie
      -często mróga kontrolka od ciśnienia oleju i jednocześnie włącza się kontrolka usterki właśnie przy przełączaniu rewersem
      nie wiem co może być przyczyną tych usterek, zaobserwowałem również to że te usterki zaczynają się dziadz dopiero po kilku minutach pracy dopuki ciągnik się nie nagrzeje to wszystko działa poprawnie
      mam kilka chipotez a mianowicie, może to być wina oleju w skrzyni (skrzynia zalana jest Agrolem ponieważ z takim olejem był zalany i przy wymianie zalałem takim samym), lub może filtrów,
      nie sądzę aby była to kwestia elektroniki ponieważ te objawy raczej związane są z olejem
      proszę wypowiadajcie się
    • Przez Bogdan675
      witam dzisiaj odpaliłem kombajn i nie działa wspomaganie kierownicy heder motowidła ok dolałem płynu bo było mało nic nie pomogło zbiornik z płynem mocno się grzeje .to mój pierwszy sezon jak go sprowadziłem to wszystko działało postał dwa miesiące i klapa może wymienić płyn w hydraulice pomocy
    • Przez adas157
      Witam mam taki problem z mf3070 jak jest silnik zimny i sie go odpali to wspomaganie na wolnych obrotach dobrze chodzi i podnosnik szybko podnosi a jak sie robi ok 3godz traktorem jak olej sie rozgrzeje to wspomaganie na wolnych obrotach chodzi ciezko i podnosnik wolno podnosi co moze byc za przyczyna czego to moze byc wina z gory dzieki