Polecane posty

bobytempelton    161

Tak jak napisał seweryn w ostrówku i w c362 jest oryginalnie zrobione wspomaganie z pompą wpiętą w rozrząd, zrób tak samo bez zabawy, kombinacji i dobrze będzie chodziło.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na allegro są kompletne zestawy wspomagania do montażu w 60-ce, poza tym możesz każdy z tych elementów kupić oddzielnie. Pokrywka, pompa i masz ciśnienie bez kombinowanie. Siłownik, przewody zrobisz zakują ci na wymiar gdziekolwiek, podstawkę pod orbitrol podejrzyj na zdjęciu i zrób sam. Po sprawie. Ludzie jeżeli macie już internet to nauczcie się wykorzystywać jego możliwości.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

O dokładnie dobrze napisałeś, Kolega zrobił wspomaganie do C-360, każda cześć oddzielnie kupował i sam złożył to za 600zł ma wspomaganie :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

600 zł to kosztuje sam napęd z pompą pomyśl gdziep ompa siłownik weże zrobienie przystawki do orbitrola


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pokrywka, zbiornik, pompa 660 zł

 

Siłownik 280 zł

 

orbitrol 100 400 zł, użuwany koło 200 zł

 

Przewody to nie majątek bez problemu zakują na żądany wymiar

 

Przystawka też nie filozofia, trochę stali, kopszt niewielki poza tym spokojnie zrobi z tego co koło domu leży.

 

Siłownik załatwi używkę bez problemu, jak dobrze poszuka to i orbitrol. Kosz skończył by się na jakieś 1200-1300 zeta. Porządnie, bez wycieków, partyzantki i dziadostwa. Najtańsze wsp. kosztuje ponad 2000. Jest różnica?

 

 

 

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyLECH    5

Czy lepszym rozwiązaniem jest napęd pompy z rozrządu czy za pomocą wałka kardana bezpośrednio z wału korbowego pod filtrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Oba rozwiązania zdają egzamin tyle że na pokrywie rozrządu jest droższe, na pewno bardziej trwałe bo nie ma wałka kardana i przynajmniej wyglada... profesionalnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Jeżeli ten temat już istnieje to z góry przepraszam ale ja takiego nie znalazłem:)

Zastanawiam się nad dorobieniem wspomagania do c360 ale nie chce w to wywalać żadnej poważnej kasy:/ mianowicie chodzi o dokupienie orbitola, siłownika, pompy hydraulicznej itp., a z tym wiążą się koszty rzędu 1000zł po cenie złomowej. Wpadłem na pewien pomysł, aby przełożyć wspomaganie od samochodu osobowego do ciągnika. Oczywiście należało by trochę rzeczy poprzerabiać. Aby to wszystko urzeczywistnić mam na składzie całe kompletne wspomaganie od forda mondeo. Pompkę wspomagania mam zamiar założyć na miejsce prądnicy którą umieszczę w innym miejscu, zbiornik gdzieś tam nieważne. Magielnicę natomiast chcę rozdzielić w taki sposób jak to jest zaznaczone na rysunku... Nasz samochodowy "orbitrol" umocuję pod kierownicą. Siłownik do wąsów kół.1775123150.jpg

 

I teraz pojawia się pytanie czy w c-360 taki zestaw ma szansę pomyślnego działania. O to że pompka wytrzyma to jestem spokojny, największym moim zmartwieniem jest rozdzielony siłownik czy będzie dał rade pracować pod ciężarem?

Jeżeli ktoś takie coś ma bądź kiedyś robił to proszę o cenne wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Myśle że nie. sam siłownik aluminiowy, przykręcony dwoma lichymi śrubkami przez jeszcze bardziej liche uszka. Sprzedaj to za 150, dołóż 120 i masz nowy ruski siłownik. Szkoda kombinować z tym bo staniesz kiedyś w poly z kołami w poprzek. Poza tym jakie tysiąc po cenie złomowej? Orbitrol 100 to jakieś 400 zł, siłownik 280zł, pompa 80 zł i jakiś wałek żeby połączyć z wałem. Podałem ceny części do mtz-ta bo są chyba najtańsze.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

To co tu opisujesz o tym wspomaganiu to "bzdury" po pierwsze nie rozdzielisz tej maglownicy a po drugie to nawet ten mechanizm ci nie ruszy kołami. Zobacz u mie w galerii jak prosto jest zrobione wspomaganie do T25 i to w sumie za ok 500zł (jak by trzeba było kupować wszystko bo mnie wyszło ok 300zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

ja mam kompletne wspomaganie w ciapku kosz 700zł. A w c360 wyjdzie ponad 100 taniej smile.gif - Pompa MTZ orbitrol wózek widłowy, siłownik wózek widłowy.

Pompa z samochodu bedzie za wolna w ciągniku smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Mam chwilę wolnego czasu wiec wole sie zapytac niz miec 300zł w plecy i żałować dwa tygodnie...

Tyle wstepu a teraz do rzeczy.

Nie wiem jak podlaczyc przewod do orbitrolu idacy od pompy, chodzi mi ktory otwor w orbitrolu jest od wejscia a ktory od wyjscia. Otwory sa przedstawione na zdjeciu: dodam jeszcze że w górnym otworze widać tak jakby wałek od wspomagania a na dolnym małą dziurkę o średnicy ok 5mm.

http://img51.imageshack.us/img51/6291/p1000060tr.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Ok seweryn20 dzieki za fotki ale jednak mój orbitrol troche sie rozni od tych na zdjeciu, dlatego ze u mnie od strony baku w c360 sa dwa wyjscia do silownika, a od strony kierowcy dwa wejcia zasilajace orbitrol. I teraz chodzi mi o to ktorym przewodem zasilic orbitrol zeby go nie rozwalic. Może ktos ma taki sam lub wie z doswiadczenia jak to powinno leciec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Czy wyjścia są opisane, czy jest na nim jakaś nazwa, model czy producent?

 

 

 

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

nic nie jest opisane, jaki model?? trudno powiedzieć był wyjęty z wózka widłowego, który rocznik wózka?? około 1990. Częścią charakterystyczną może być to że w górnym otworze można zobaczyć środek orbitrola a w dolnym malutką dziurkę o średnicę ok. 5mm która napewno zminiejsza ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zasilania siłownika to prawdopodobnie będą otwory koło siebie, wizualnie takie same. Dmuchajac powietrze w zasilanie idące z pompy teoretycznie powinno wylecieć powrotem do zbiornika. Czyli te dwa też byś już miał. Musisz kombinować bo da się podłączyć tylko w jeden sposób.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Koledzy dzisiaj podłączyłem siłownik do orbitrolu, ładnie go odpowietrzyłem tzn nalałem w niego oleju a później zakręciłem kierownicą z dużymi oporami,no nic nastepnie podłączyłem pompę pod ten otwór co nalewałem olej odpaliłem ciągnik ale kierownicą nadal kręci się ciężko jak wcześniej, na dodatek z drugiej dziurki nie leci olej do zbiorniczka. Czy to normalne, napewno tak nie powinno być i dlaczego kręci się kierownicą z tak dużymi oporami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Musisz zasilanie podłączyć prawidłowo, szukaj tego a powrót sam się znajdzie, będzie przez niego waliło olejem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Dzięki seweryn20 twoje rady pomogły, teraz z turem jednym palcem kręce i ręce nie bolą!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No nie ma sprawy. Znalazłeś zasilanie? Napisz chociaz jak ci poszło.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Na początku podłączyłem odwrotnie jak należało, naszczęście nic sie nie stalo a z wyjscia nie lecial olej. Nastepnie podłączyłem odwrotnie i było wszystko ok z wyjścia olej walił jak opętany.

 

Teraz mam kolejne pytanie: jaka u was jest temperatura oleju po rozgrzaniu sie bo u mnie chyba za duża, być może za mały zbiorniczek z olejem albo zbyt duże obroty pompki. Może ktoś wie jakie max obroty może mieć pompa nsz10 którą zastosowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Szczeże ci powiem że nie mam zielonego pojęcia. W mtz cie napęd jest z wałka rozrządu przez dodatkową zębatke i nie wiem jaskie tam jest przełożenie. Wałek rozrządu ma 400-1200 około więc jeśli jest tam jakieś przełożenie to pompa ma pewnie 500-2000. W mtz-cie oleju jest 9l. W zetorach chyba koło 5. Olej zawsze się coś tam rozgrzeje i myśle że temp. w granicach 60 stopni to norma.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Powiedz mi jaki olej lejesz do wspomagania, czy przypadkiem w mtz-ach obwód hydrauliczny podnośnika nie jest połączony ze wspomaganiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzebcio
      Witam,

      niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.
    • Przez Axd529
      Silnik po kapitalnym remoncie Po dodaniu gazu na 20tys obrotów ciśnienie oleju na zimnym jest 6 atm a na gorącym 4 czy to nie za dużo?
    • Przez kacperok200
      Witam posiadam ciągnik landini 6560
      Mam takie pytanie czy podczas kręcenia kierownicą przy zgaszonym silniku (ciągnik z wspomaganiem) kierownica powinna chodzić lekko czy ciężko. A jeżeli chodzi lekko lub ciężko  to jaki może być problem.
      Licze na pomoc.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam założone wspomaganie do zetora 6211 z Agricol na orbitrol i od samego początku widać że owy orbitrol przepuszcza olej bo ciągnik lekko trzeba kontrować podczas jazdy i zaczyna mnie to drażnić. Podczas siewu i orki jest podobnie trzeba go kontrolować. Końcówki drążków są nowe, na belce brak luzów. Czytałem że można włożyć dławik by ograniczyć przepływ oleju ale czy nie ograniczy to też wspomagania - jego siły, proszę o poradę czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradzić ?
    • Gość
      Przez Gość
      Mam do Was pytanie o RENAULT 110-54 kupionego kilka lat temu. Od początku wspomaganie nie działało zbyt lekko, ale ostatnio gdy założyłem tura i ciągnik zagrzeje się to na postoju nie można zakręcić kierownicą. Co kolejno zrobiłem:
      - sprawdziłem zwrotnice i łożyska w nich- są OK,
      - dałem do regeneracji siłowniki (2 szt.),
      - wymieniłem pompę na nową,
      - wymieniłem orbitrol
      i co... i nic , no może troszeczkę, ale to za mało aby normalnie kierować tym ciągnikiem z belą, a jak się zgrzeję to wogóle tragedia.
      Co może być przyczyną - jest tam chyba jeszcze po drodze zawór ciśnieniowy - jak go sprawdzić?
      Jeden mechanik mówił mi, że te Renault tak maja i skręca się nimi ciężko. Wy też tak macie w swoich?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj