Polecane posty

wujko666    0

KRISS75

ostatnio widziałem w galerii c-4011 własnie z zamontowanym siłownikiem do przedniej osi.

Edytowano przez wujko666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja bede montował silownik do przedniej osi, zastosuje go od bizona, skok jego to 20cm a koszt 302zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ursusc385

Czy siłownik o skoku 20cm nie zmniejszy promienia skretu?Jaki masz pomysł na zamocowanie siłownika?Ja myślałem o przyspawaniu sworznia wspawanego dla wzmocnienia w blachę o grubości 20mm

 

wujko666

Dzięki już szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Myśle że wystarczy, po za tym na allegro są gotowe wspomagania z tym siłownikiem tylko teraz nie ma ich.

Tu też masz z siłownikiem od bizona

 

Ja to dam dla zanajomego mechanika i niech on się martwi o mocowanie, bo ja nie mam dobrej spawarki

 

To jest moje wspomaganie

i tak siłownik nie jest za dobrze zamocowany - luzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Odświeżam temat

 

I mam teraz dylemat, jaki zastosować tłok do wspomagania do c-360 ? Ma być zamocowany do osi

Od bizona od wspomagania o skoku 20cm

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/12547

Czy od bizona od motowideł o skoku 25cm ?

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/12544

 

Ten siłownik od motowideł jest minimalnie cieńszy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

najlepiej to od wózka widłowego rak 7 bo on ma 21 cm skoku a ty tyle potrzebujesz ;) używany powinneś wyrwać za jakieś 100 zł a nowy no to nie wiem ja najtańszy jaki kiedyś znalazłem to było 400 zł ;(

A od czego dajesz orbitrol ??? bo np jak byś chciał dać orbitrol cu100 od Mtz a skusił byś się na ten siłownik od bizona to wtedy bardziej polecał bym kupić siłownik cu50 ( http://allegro.pl/silownik-wspomagania-c-50-c50-jumz-mtz-belarus-i1493955224.html ) bo skok masz ten sam a jak już włożyć to lepiej wszystko z jednej "parafi"

A jeszcze tak z ciekawości jaki skok ma ten siłownik przy tym wspomaganiu które masz przy tej żółtej 60-tce ???

 

ps

tu masz wspomaganie na częściach od mtz ;)

Edytowano przez pronarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja chce teraz zamiast tego siłownika co mam, wstawić siłownik zamocowany do osi o tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=141763

Ze względu na to że przy tym co mam są luzy - przez tura :unsure:

 

A ten siłownik co jest u mnie to ma chyba 21.5cm skoku - tak gdzies przeczytałem, ale musze osobiście sprawdzić ile ma, jak sprawdze to napisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2388    0

ja znam o wiele prostrza metode, bez zadnych siłowników, orbitrolów itd. Bardzo prosta w zamontowaniu, koszt to niecale 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Ja chce teraz zamiast tego siłownika co mam, wstawić siłownik zamocowany do osi o tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=141763

Ze względu na to że przy tym co mam są luzy - przez tura :unsure:

 

A ten siłownik co jest u mnie to ma chyba 21.5cm skoku - tak gdzies przeczytałem, ale musze osobiście sprawdzić ile ma, jak sprawdze to napisze ;)

 

 

no to wykorzystaj ten siłownik co masz tylko skróć ta rurę która go przedłuża i po sprawie ;) Mysłem ze chcesz zrobić do tej drugiej albo do 55 ;) (zresztą kiedyś gdzieś pisałeś ze ktoś bedzie ci robił wspomaganie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ursusc385 chciałem zamontować siłownik dokładnie jak ty masz zamiar to zrobić ale kolega mnie wystraszył że z przeglądem może być problem lub wrazie wypadku mogą być problemy z powodu jak on to powiedział "ingerencji w układ kierowniczy" więc zastanawiam się nad inną opcją.

Domyślam się że w twoim wspomaganiu luz pojawił się na wąsie przy podstawie orbitrolu, a nie można go obspawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Tak luz pojawił się na wąsie, ale i całą kolumne jak ma cieżko to przesówa, i zresztą tak jak mam teraz to i oś szybciej sie wyrabia. Przerobie to i w kwietniu mam na przegląd jechać, zobacze co powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

daj znać jak podeszli do tego na przeglądzie

nie myślałeś o zamontowaniu siłownika w okienku sprzęgła jak na filmiku u pronarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryniak    1

Mój wujek rok temu kupił wspomaganie do 60-ki i lata kręci się lekko.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Chyba wiadomo że po to jest wspomaganie żeby kręciło się lekko ? :blink:

 

pisze się wUjek przez U, a nie wójek...

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Napisano (edytowany)

mam takie pytanie czy mocowanie kolumny kierowniczej w 4011 jest takie same co w orginalnej c360??

Zastanawiam sie na założeniem wspomagania do 40-dziestki i to nasuwa sie pytanie czy wszystkie mocowania orbitrola bedą pasowały w mniejsce starej kolomny a co do siłownika to na 100% bedzie on na przedniej osi ponieważ z tego co czytam widze ze żywotnośc takiego wspomagania jest dłuższa

Aha i jeszcze jedno czy zbiornik paliwa bedzie do wymiany czy moze zostac stary org.

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

w 40 obodowa kolumny jest odlana z obodowa skrzyni wiec moze byc problem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

http://www.youtube.com/watch?v=DLc--IY1bqE

macie tutaj takie coś z innej strony ale fajnie prezentowało sie jak by było z wału a nie z rozrządu


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakuq1626    0

witam posiadam ursusa c-360 bez wspomagania kierownicy i kumpel ma orbitrol od bizona czy dało by rade zamontować go do mojego ursusa i jeszcze jedno pytanie od czego pompę i gzie ją zamontować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Przecież w c362 tzw wersji eksportowej jest właśnie ten orbitrol, ma ktoś taki w okolicy idź się przyjrzyj, ten orbitrol potrzebuje 8l /min radze ci oryginaln pompe od c362 czy ostrówka, te od wspomagania z samochodu sa za słabe


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pasek odpada. Pytanie czy chcesz zrobić to tanio i byle jak czy porządnie. Porządnie to pokrywa rozrządu i pompa z ostrówka lub wałek kardana i pompa pod filtrem powietrza. Ogólnie nie jestem zwolennikiem tego ostatniego rozwiązania. Pasek nie pociągnie pompy w wspomaganiu ciągnika rolniczego. Nawet nie znajdziesz pompy o takim wydatku i jednocześnie przystosowanej do napędu paskiem. Jej oś musi być przystosowana do przenoszenia dużego obciążenia wynikłego z naprężenia paska. Partyzantka nawet jeśli byś tak zrobił.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzebcio
      Witam,

      niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.
    • Przez Axd529
      Silnik po kapitalnym remoncie Po dodaniu gazu na 20tys obrotów ciśnienie oleju na zimnym jest 6 atm a na gorącym 4 czy to nie za dużo?
    • Przez kacperok200
      Witam posiadam ciągnik landini 6560
      Mam takie pytanie czy podczas kręcenia kierownicą przy zgaszonym silniku (ciągnik z wspomaganiem) kierownica powinna chodzić lekko czy ciężko. A jeżeli chodzi lekko lub ciężko  to jaki może być problem.
      Licze na pomoc.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam założone wspomaganie do zetora 6211 z Agricol na orbitrol i od samego początku widać że owy orbitrol przepuszcza olej bo ciągnik lekko trzeba kontrować podczas jazdy i zaczyna mnie to drażnić. Podczas siewu i orki jest podobnie trzeba go kontrolować. Końcówki drążków są nowe, na belce brak luzów. Czytałem że można włożyć dławik by ograniczyć przepływ oleju ale czy nie ograniczy to też wspomagania - jego siły, proszę o poradę czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradzić ?
    • Gość
      Przez Gość
      Mam do Was pytanie o RENAULT 110-54 kupionego kilka lat temu. Od początku wspomaganie nie działało zbyt lekko, ale ostatnio gdy założyłem tura i ciągnik zagrzeje się to na postoju nie można zakręcić kierownicą. Co kolejno zrobiłem:
      - sprawdziłem zwrotnice i łożyska w nich- są OK,
      - dałem do regeneracji siłowniki (2 szt.),
      - wymieniłem pompę na nową,
      - wymieniłem orbitrol
      i co... i nic , no może troszeczkę, ale to za mało aby normalnie kierować tym ciągnikiem z belą, a jak się zgrzeję to wogóle tragedia.
      Co może być przyczyną - jest tam chyba jeszcze po drodze zawór ciśnieniowy - jak go sprawdzić?
      Jeden mechanik mówił mi, że te Renault tak maja i skręca się nimi ciężko. Wy też tak macie w swoich?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj