Polecane posty

andrzej2110    535

dlaczego nie? znajomy przy ciapku nie ma ograniczników wogule i jest bardzo zwrotny ciągnik (jeździłem trochę tym ciągnikiem)

 

Przy okazji poprawiłem tytuł i przenoszę do działu ursus.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

kolega ma racje, można dłuższy założyć. a możesz coś napisać o tym wspomaganiu bo że sam coś kombinujesz. a gdzie pompe montujesz i jak. napisz troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Kolego @pronarek, a nie pomyślałeś nad tym aby "wąs" skrętu przedłużyć? Co daje możliwość zaadaptowania siłownika o większym skoku. A nie zaprzątać sobie głowę szukając siłownika o skoku 21,5 cm. Pozdrawiam


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elvis    0

witam poszukuje siłownika do c-360 do wspomagania??może ktoś doradzić z czego ma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

ostatnio słyszałem że siłownik i orbitrol w c362 są takie same jak w bizonie ale nie wiem tego na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertos84    5

Mam pytanie ... robił ktoś z Was hydrauliczny układ kierowniczy w C-360-3P ?? jeśli tak to byłbym wdzięczny za jakieś informacje jak to jest rozwiązane tzn. głownie chodzi mi o pompe od wspomagania czy można zastosować jakąś orginalną ( tak jak np. w C-360 od ostrówka ) żeby nie dorabiać jakiś dodatkowych mocowań i kół pasowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

W Pułtusku za cały zestaw kompletny do zamontowania w c-360 chcą 3500zł (chodzi o wspomaganie). Ładnie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

wczoraj byłem u swojego tokarza i znalazłem idealne rozwiązanie do wspomagania do c-360 siłownik od wózka widłowego suchedniów orbitrol tez od niego zeby obroty kierownicą sie zgadzały i pompe od stara chodzi super wiem bo jechałem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsardas18    0

ja mam orbitrol od bizona siłownik od wózka widłowego i pąpę od białoruśki :) chodzi wyśmienicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

Witam mam czterdziestkę z 1967r!!! i tez chce założyć wspomaganie bo strasznie ciężko kręci sie kierownicą.

Mam orbitrol pompe siłowniki węże i zbiornik od kombajnu Fortschritt E-512 i nie wiem czy takie połaćzenie z 40' bedzie dobrze sie sprawowało? Jak ktos możeto prosze o jakies zdjęcia opis jak to zakładaliście?

Mój e-mail michalp_87@tlen.pl

Z góry dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0
Nielubje publikować czegoś co niemam jeszcze zrobjonego dokońca,ewentualnie na meila moge wyslać.Zima zapasem to na 100% dokończe to,bo niedam ponad 1000zł za nowom kolumne kierowniczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliabda    0

ja słyszałem że do C-360 pasuje wspomaganie od zetora i że kolumna kierownicy może być od c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Planuję założyć do ciągnika C-360 wspomaganie. Chciałbym kupić cały komplet: pompę, zbiornik oleju, drążek + siłownik, orbitrol, kolumnę kompletną, koło pasowe specjalne, komplet przewodów hydraulicznych Przeszukałem forum i dowiedziałem się, że można takowe kupić w Białymstoku, ale nigdzie nie mogę znaleźć kontaktu do tej firmy. Proszę napiszcie gdzie można kupić takie wspomaganie i w jakiej cenie(mogą być miejscowości z całej Polski). Za wszystkie adresy i opinie z góry dziękuję. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Z tym zetorowskim nie będzie tak łatwo. Trzeba pomyśleć gdzie przykręcić pompę. Zetor ma inną pokrywę rozrządu, z miejscem na pompę. Trzeba by zainwestować w pokrywę od Ostrówka, choć nie wiem czy można jeszcze dostać. Po drugie to wspomaganie wydaje mi sie strasznie skomplikowane. Najlepiej zrobić na wzór Bizona.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Z tego co sie orientuje kupowal gotowe wspomaganie Marios,.Zapytaj siego co i jak bo rozmawialem z nim niedawno dal cos 2 tys za wszytsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Jeśli orbitrol ma wbudowany zawór przelewowy i szokowy to czy pompa musi mieć też swój zawór przelewowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pompe od białoruśki ale za słaba wydajnosc bo cieżko sie kreci kołami.

A jaki masz przewód zasilający do pompy? bo ja miałem taki sam przypadek w jumzie (z orbitrolem)

ktos założył od zbiornika do pompy przewod wysokociśnieniowy i była za mała śr. wew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzebcio
      Witam,

      niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.
    • Przez Axd529
      Silnik po kapitalnym remoncie Po dodaniu gazu na 20tys obrotów ciśnienie oleju na zimnym jest 6 atm a na gorącym 4 czy to nie za dużo?
    • Przez kacperok200
      Witam posiadam ciągnik landini 6560
      Mam takie pytanie czy podczas kręcenia kierownicą przy zgaszonym silniku (ciągnik z wspomaganiem) kierownica powinna chodzić lekko czy ciężko. A jeżeli chodzi lekko lub ciężko  to jaki może być problem.
      Licze na pomoc.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam założone wspomaganie do zetora 6211 z Agricol na orbitrol i od samego początku widać że owy orbitrol przepuszcza olej bo ciągnik lekko trzeba kontrować podczas jazdy i zaczyna mnie to drażnić. Podczas siewu i orki jest podobnie trzeba go kontrolować. Końcówki drążków są nowe, na belce brak luzów. Czytałem że można włożyć dławik by ograniczyć przepływ oleju ale czy nie ograniczy to też wspomagania - jego siły, proszę o poradę czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradzić ?
    • Gość
      Przez Gość
      Mam do Was pytanie o RENAULT 110-54 kupionego kilka lat temu. Od początku wspomaganie nie działało zbyt lekko, ale ostatnio gdy założyłem tura i ciągnik zagrzeje się to na postoju nie można zakręcić kierownicą. Co kolejno zrobiłem:
      - sprawdziłem zwrotnice i łożyska w nich- są OK,
      - dałem do regeneracji siłowniki (2 szt.),
      - wymieniłem pompę na nową,
      - wymieniłem orbitrol
      i co... i nic , no może troszeczkę, ale to za mało aby normalnie kierować tym ciągnikiem z belą, a jak się zgrzeję to wogóle tragedia.
      Co może być przyczyną - jest tam chyba jeszcze po drodze zawór ciśnieniowy - jak go sprawdzić?
      Jeden mechanik mówił mi, że te Renault tak maja i skręca się nimi ciężko. Wy też tak macie w swoich?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj