Zaloguj się, aby obserwować  
idek

Jaki nowy ciągnik 100KM z ładowaczem

Polecane posty

idek    0

Witam. Mam dylemat z wyborem traktora z turem o mocy ok 100km.

Dzisiaj byłem u dealera john deere i deutza, i dostałem następujące propozycje.

 

John deere 5100 R

Wyposażenie:

Pompa hydrauliki 64 litry

tuz tylny : 4100 kg

skrzynia biegów 4 biegi po 4 półbiegi pod obciążeniem

3 szybkości WOM 540, 540 eco , 1000

silnik pojemnosc 4500

klimatyzacja

ruchomy tylny zaczep

opony tył 480 przód 380

i to by było na tyle co zapamiętałem z tego a cena wynosi 190 tys netto

do tego jest możliwośc zamontowania tura MX lub oryginalnego jd.

 

 

Deutz fahr agrotron 5100:

silnik pojemnosc 3600

Tuz tylny podniesie 6600 kg

pompa hydrauliki o wydajności 60 litrów

skrzynia : 60/60 posiada 4 zakresy biegów po 5 biegów na kazdym po 3 połbiegu pod obciążeniem na każdym biegu .

4 prędkości WOM

Posiada tez taki system ze gdy naciśniemy hamulec zatrzymuje się jak po wciśnięciu sprzegła,.nazywa się on "Stop and Go"

Posiada radar

posiada też taki system ze po jego właczeniu zeby skręcic maksymalnie kołami musimy wykonac 4 pełne obroty kierownicą a po jego włączeniu tylko 2

krótko mówiąc pełne wyposażenie prócz podłokietnika i skrzyni ttv czyli bez stopniowej.

ogumienie przód 420 tył 480

ustawianie czułości rewersu

najlepszy serwis w Polsce

Tur firmy stoll.

 

cena to 207 netto 250 tys brutto

 

Mam dylemat bo nie wiem który wybrać jak u nich ze spalaniem i jak jest z serwisem ( koszty wymiany oleju filtrów itp) dodam ze deutz bedzie brany z Poladowa od Kunerta a John od Chartera z Garzyna :)

 

Chciałbym kupic tez jeszcze pług i tutaj też jest dylemat jaki. Dostałem ofertę na vogel & noot 950m na resorach za 40 tyś brutto, agromasz na resorach za 23 tys brutto i unia ibis ls za 36 tys brutto wszystkie na resorach i po 4 odkładnie. Proszę o szybka odpowiedź ponieważ kazałem mu zarezerwować Deutza i musze jak najszybciej dać mu odpowiedź :)

Edytowano przez idek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Mi się wydaje że Deutz będzie lepszy ponieważ są montowane w nim silniki bardziej oszczędne niż w jd, na dużo lepsze wyposażenie, a to się przekłada na lepszą pracę w polu. A co do pługów to wybrałbym vogel & noot bo jest dużo wytrzymalszych od pozostałych i lepiej kryje, lekko się ciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Deutz trochę ciekawsza propozycja,,jednak 3 półówki, słabsza pompa, ale różnica w cenie 17 tyś, ale to z turem?

Spalanie będą mieć podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

Nie, nie do tego jeszcze ok 35 tyś + cena za osprzet do stolla a do Mx 28 tyś+ osprzet oczywiście to są ceny netto, Ale zapomniałem dodać ze u jd 25 litrów z pompy ucieka na wspomaganie. Vogla juz posiadam i nie ma na co narzekać miałem 1 awarię ale to chyba każdy pług by tego nie wytrzymał. No fakt deutz ma 3 połwki ale do tego ma jeszcze 5 biegów i 4 zakresy a Jd ma tylko 4 biegi i na kazdym biegu 4 półbiegi co razem daje nam 16 biegów do przodu i 16 do tyłu a u Deutza mamy 60 w przód i 60 w tył :) A jak z serwisem, ceny wymiany i tym podobne

??.

Edytowano przez idek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

Co do ciągnika Ci nie podpowiem kolego bo na tych się po prostu nie znam :), ale co do pługa Vogel albo pomyśl nad Kuhn-em też pożądny, ja posiadam Unie i od znajomego pożyczam Kuhn-a właśnie bo całkiem inna robota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

Weasprox Tylko że nigdzie w pobliżu nie mam żadnego dealera kuhna , a jak wezmę pług vogel & noot lub agro-masz to tam też zakupie bronę talerzową bo jest w bardzo korzystnej cenie. Ja posiadam pług Vogel&noot 950 i jestem z niego bardzo zadowolony idzie lekko ciągnikiem 105 km orze nim na 25-30 cm głębokości na rozstawie 48 cm na korpus i co jest ważne dla tych ciagników które są w polanie zakupu jest on lekki bo waży 1100 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

W przypadku tych dwóch ciągników byłbym po stronie JD. ze względu na Solidność i lepsze wyposażenie. Co z tego, że Deutz ma oszczędny silnik, jak jest dość awaryjny, a reszta wyposażenia pozostawia wiele do życzenia. Ewentualnie możesz się rozejrzeć za czymś ze stajni Valtra, Claas, MF ale JD także trafny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

overrange

Moim zdaniem lepszy by był deutz , lepsze wyposażenie silnik ma mniejsza pojemnośc i co jest bardzo ważne najlepszy serwis w polsce. Nie wiem jeszcze ale na 99 % wyborem bedzie Deutz jeszcze w poniedziałek dostane oferte od innego dealera i z tego co z nim rozmawiałem przez telefon to napewno zejdzie poniżej 250 tys brutto i dorzuci amortyzowaną przednią oś :) a i przy jd jest błąd bo ma pompe o wydajności 65 litrów. Z tego co sie orientuje Valtra bedzie drozsza od tych ciągników i trzeba czekac 2 lata za nia. a o masseyu nie ma co sie oszukiwać cena jest bardzo wysoka za małe wyposażenie a o awaryjności nawet nie wspomne , bo mam znajomego co pracował u Korbanka. Kupno traktora jest dzisiaj bardzo trudnym wyborem, sprzedawców jest wielu tzw Oligopol i tacy prosci ludzie jak my nie wiemy praktycznie nic o tych traktorach bo to nowość jest...

Edytowano przez idek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wtyczka7    0

Hej niedawno stałem przed podobnym wyborem i postawiłem na Deutza, ciągnik już zamówiony ma być w połowie stycznia. Masz rację to jeszcze nowość i nie wiadomo jak sprawdzi się w dłuższym użytkowaniu, ale mam nadzieję że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

wtyczka7,

 

 

 

Kolego a mogłbyś mi powiedziec jaki model wziąłeś z tej serii , za jaką cenę, i z jakim wyposażeniem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wtyczka7    0

ja zamówiłem 5120 p , przedni TUZ i Wom, wersja Cosmos czyli wszystko co można z wyp. dodatkowego, a cena to również kosmos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

wtyczka7

 

 

Czyli bez skrzyni ttv?? Dla mnie tuz nie potrzebny ponieważ bede miał ładowacz czołowy a tutaj cena to taka jaką podałem a brakuje mu tylko tuz-a zi wom z przodu skrzyni ttv i podłokietnika :) w 300 tyś brutto sie zmieściłes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

R-ka bardziej sprawdzona, lepszy silnik do orki lepiej sie bedzie wkrecał, a jak na pomocnika to deutz mało pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wtyczka7    0

Ładowacz też będę do niego zakładał, skrzynie biorę zwykłą 30/30 bo ttv nie pasowała mi. A z wyposażenia tak z grubsza amortyzowana przednia oś, pneumatyczna amortyzacja kabiny, 5 par wyjść hydr. sterowanych elektr., szyberdach, automatyczna blokada i załączanie przodu, system do programowania często wykonywanych operacji, podwójne wspomaganie, stop&go, pompa 90 l, climatronik, opony 440/540 i jak wcześniej pisałem TUZ i WOM z przodu + obciążnik 650 kg. A z ceną prawie trafiłeś,

Co do jd 5100 r to raczej porównałbym go z agrofarmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

Wybór padł na agrofarma 430 GS ponieważ profiline juz nie miał na placu a pług to akpil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj