uglibugli

Samolot do zbioru ogórków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    161

nie miałem taśm. Po wyliczeniach wyszło że ok 5 lat by musiały pracować żeby się zwróciły. I w tym miejscu była zrobiona półka na skrzynki plastikowe. Chodził człowiek po pomoście i wymieniał na puste. W wysypie biegał :D

Taki rozstaw ma most od żuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

no pewnie jest w tym jakaś racja :) a powiedz mi jakie mniej wiecej muszą być długie materace na których leżą ludzie i jaka musi być mniej wiecej przerwa od końca materaca do skrzynki (chodzi mi o tą przerwę gdzie ludzie wkładają ręce jak zrywają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

panowie ten samolot do ogórków co podaliście link to mojego brata jeżeli chcecie coś wiedzieć to pytajcie odpowiem wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

No tam mam kilka pytań co prawda miałem pisać maila do właściciela ale jak się napatoczyłeś to jeszcze lepiej ;)

 

1. Czy jest on składany do pozycji transportowej ?

2. Jakiej wielkości są silniki od napędu taśm i czy jest tam jakiś regulator czy są po prostu podpięte pod hydraulikę ? (jestem laik w układach hydraulicznych dlatego stąd pytanie)

3. Jakiej długości są materac na których leżą ludzie ?

4. Jaka jest wysokość od ziemi do końca materaca ?

4. Jaka jest odległość od materaca do taśmociągu ?

5. Jaki jest szeroki taśmociąg ?

6. Czy bez tego pasa kontrującego samolot ściągało ? i czy jest on potrzebny czy miałbyś jakąś inną koncepcje ?

7. Ile jesteście w stanie oberwać ogórka w cyklu rwanie co drugi dzień ?

8. Czy byłaby możliwość wysłania jakis dodatkowych zdjęć jak wygląda w pozycji transportowej ?

9. Czy byłaby możliwość podjechania do was i zobaczenia maszyny na żywo ?

10.Patrząc na twoje doświadczenie co byście teraz zmodyfikowali lub usprawnili w tej maszynie ?

 

Heh trochę się tego nazbierało ale muszę Cię pomęczyć bo jak to mówią ucz się całe życie, najlepiej od innych i na ich błędach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Witam a więc kolego tak

1. do pozycji trnasportowej jest on składany do tyłu czyli koniec skrzydła obraca się do tyłu i tak jedzie (obrót na obrotnicy)

2.silnik hydrayliczne to o ile dobrze pamietam to 200 i sa podpiete odrazu z hydrauliki ciągnika bez przepustnicy

3.długość to około 180cm

4.około 40 cm

4.tez podobnie 40cm

5.20cm

6 tak ściągało go do tyłu, można dołożyć silnik hydrauliczny na koło

7.rwiąc co 2-3 dzień te 4 ha śmiało

8.zdjęć raczej nie bo wszystko na zime jest zdekompletowane i pochowane

9. musiałbym brata zapytać

10. raczej nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

nie to nie tak, pisałem konic skrzydla obraca sie do tyłu rownolele do ciągnika i tak jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Wiesz co kupilem oś skołowałem jakieś siłowniki mam juz plan jak i co zrobić tylko narazie wstrzymuję mnie brak czasu i trochę brak fiansów bo ogórki w tym roku ciężko sprzedać i cena powala na kolana niestety :P ale do sezonu ogórkowego zdazę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Witam po przerwie nie będę was zanudzał ale efekty mojej pracy można zobaczyć w googlach wpisując "samolot do ogórków pronarek" pod pierwszym linkiem. Niestety linku nie wrzucę bo pewnie grozi za to ban. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Witam, planuję zrobić samolot do ogórków. Czy ktoś może jakieś przydatne zdjęcia bądź rady podsunąć? Kolego Uglibugli chyba już nie ma Twojego filmiku na internecie? Co do mojej wizji samolotu mam pomysł aby napęd taśm zrobić od koła, co o tym sądzicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Filmu nie byłą są zdjęcia na innym forum ;) A co do mojej konstrukcji to jest on bez taśm ;) Jeżeli chodzi o napęd od koła to moze i nie głupie ale musisz pamiętać o tym że taśmy mają odwrotnie proporcjonalna prędkość posuwu do prędkości koła ;) Jeżeli chodzi o rady to na pewno: 

1. Zbierający muszą leżeć do tyłu jeżeli chodzi o kierunek jazdy 

2. Jeżeli robisz na taśmach to taśmy daj pod leżankami 

3. Najważniejsza w całej konstrukcji co może wydać się banalne jest dobra plandeka :) 

4. Podstawa ciągnik z biegami około 100 metrów na godzinę jeśli nie masz ciągnika to najpierw ogarnij ciągnik potem rób samolot bo bez tego nie ujedziesz u mnie w okolicy jak zobaczyli że mam samolot to w ciągu tygodnia powstały chyba w okolicy ze cztery tylko co z tego jak nie mieli ich czym pociągnąć ;P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

100metrów na godz to na początku zbiorów. U mnie jak zaczynał na dobre sypać to 40 metrów na godzinę było na styk przy dwóch osobach na rajkę.

mój 21-metrowy samolot ciągał zetor major albo zetor super. Żaden nie miał pełzających. Tylko że samolot miał skrzynię biegów i reduktor. Był napędzany przez wom. Po prostu włączyłem wałek, ciągnik na luz, włączyłem bieg w samolocie. Most z żuka na kołach balonowych ze skrzynią biegów też żukowską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Dziękuje za bardzo pomocne rady :) Uglibugli niestety nie posiadam ciągnika z biegami pełzającymi a na zakup po prostu mnie nie stać :) będę zatem musiał pomyśleć nad patentem kolegi saszety, aczkolwiek na razie zastanawiam się czy taki samolot o szerokości około 5m (na i tylko na 1 stronę) jest w stanie upchać t-25 pod górę w przyzwoitych warunkach (bo po deszczu na pewno się nie uda), dodatkowo pola u mnie są przechyłe w każdą strone:). Niestety kolego Uglibugli nie mogłem znaleźć nawet zdjęć Twojego samolotu, możesz podpowiedzieć jak mogę je znaleźć? I jeszcze jedno pytanie mam, jak sobie radzisz bez taśmociągów? Bardzo uporczywe wrzucanie ogórków do skrzyń i ich odnoszenie? Kolego saszeta Ty również umieściłeś jakieś zdjęcia w necie? Zastosowałeś dodatkowo reduktor oprócz skrzyni biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Jeżeli chodzi o taśmociągi przy samolotach poniżej 12 metrów to jedynym minusem jest to że po prostu że potrzebna jest osoba do odnoszenia ale dzięki temu np u mnie nie musiałem już sortować ogórka bo chłopak który odnosił zdążył go spokojnie przebrać ;) Jezeli chodzi o samolot taki mały jak chcesz zrobić to według mnie napęd z kół samolotu odpada ;) Co do zdjęć daj maila to coś podeślę ale będziesz musiał mi dać z tydzień żebym to ogarnął ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja taśmociągów też nie miałem. W wysypie dwie osoby latały ze skrzynkami na przyczepę która była podczepiona z tyłu samolotu.

Nieraz jak gdzieś było mokrawo to wrzucałem bieg w ciągniku na moment. Ale to były takie miejsca góra 5 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Kolego saszeta a masz może zdjęcia które mógłbyś przesłać na maila bo jestem bardzo ciekawy Twojej konstrukcji, jak to wygląda ze skrzynią i reduktorem. Czy reduktor jest niezbędny?

Edytowano przez maxiu88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj