LukaszC5

Owies Czarny

Polecane posty

LukaszC5    23

Piszcie wszystko co wiecie o czarnym owsie,najbardziej interesuje mnie jak wypada jego plonowanie i wykorzystanie jako pasza w porównaniu do zwykłego owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

domyślam się ze chodzi o odmianę gniady... kiedyś się nią interesowałem bo niby wybitnie nadawała się do żywienia gęsi ale plonowanie wypadało praktycznie najsłabiej w stosunku do innych odmian oplewionych ( w badaniach coboru) i przestałem o tym myśleć. w tym roku nawet nie ma jej w wynikach badań coboru przedstawianych w top agrar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ciąłem w ubiegłe żniwa sporo tego, plonuje lepiej ale pył z niego to istna tragedia - czy tniesz czy belujesz to wysiedzieć się nie da - tak gryzie, jak ktoś zrzucał ręcznie z przyczepy to drugi raz już nie chciał za żadne pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A gdzie napisałem że to jest to samo?? Czytaj ze zrozumieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

planuje posiać trochę gniadego tego roku i mam pytanie, jakie nawożenie na niego zastosować? dodam że ziemia V klasy i mało zasobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Te gryzące odmiany można puścić przez dmuchawę lub separator i ładnie się odkurzą. :)

Koszenie kombajnem z daszkiem nie jest atrakcyjne. Być może kabina lepiej sobie poradzi z zatrzymaniem pyłu.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus2    0

Kto siał taki czarny owies proszę o wypowiedz jak sypał w tym roku bo zamierzam kupić i posiać kilka ha zamiast zwykłego żółtego owsa


TS100
7211, C360, C360 3p
Bizon Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ciąłem go u gościa co totalnie oszczędza na nawozach i uprawie i byłem w szoku- z hektara były 3 zbiorniki 3.6m3 czyli przyczepa 4.5 z delikatnym czubkiem i rozrzutnik jednoosiowy z czubkiem. Ile to ważyło nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja miałem posiane u siebie 1 ha czarnego owsa i też na plonowanie nie mogę narzekać :) Stanowisko po gryce, bez grama nawozu i oprysku. Ukosiłem ok 2,5-3,0 t :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Ja miałem w tym roku to z 50 arów miałem 3 tony i w worku jest 50kg a nie 40 jak zwykłego. A teraz mam pytanie czy nadaję się do siewu w mieszanki (owies gniady+jęczmień+pszenica) ?


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Odświeżę temat.

Kupiłem 2 tony owsa czarnego w sąsiedniej wiosce odmiana gniady,ile lat po cn nie wiem bo on kupił na rynku. Zastanawiam się czy zasiać z hektar czy spasać wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W pierwszej kolejności podaj się surowej karze za obrót niekwalifikowanym materiałem siewnym, a i nie zapomnij donieść na sąsiada. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Niestety nie należę do coraz bardziej popularnej elity donosicieli :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Odpowiednie służby same Ciebie znajdą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Na temat uprawy, czy wartości odżywczych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
    • Przez koval103
      Witam!!!
      Jako że nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji o cenach zbóż, postanowiłem zwrócić się o zapytanie na tym forum. Otóż szukam w jakich cenach mogła by chodzić mieszanka zbożowa : ( owies i jęczmień sześciorzędowy). Województwo Łódzkie  .
      Pozdrawiam !!!
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj